Új hozzászólás Aktív témák

  • Szergei

    tag

    válasz Trevize1987 #1043 üzenetére

    Nekem úgy tűnik, hogy a driver a fos, nálam is volt TDR, de viszonylag ritkán, a 280-as széria valamelyik bétájánál jelentkezett először, utána a 290-es bétáknál, tehát mindig inkább bétánál volt ilyen, de aztán a 295.73 WHQL is elkezdte.
    Viszatettem a WHQL-es 277.33-at, és ugyanúgy sz@rozott, kitakarítottam a registryt, minden NVIDIA-tól származó mocskot eltávolítottam, újra telepítettem a 277-est, azóta semmi baj már hetek óta.

    Ezek után félve teszek fel új drivert :W .
    Erősen kétlem, hogy a kártya lenne hibás, megvan már egy ideje, és nem hinném, hogy lennének "kompatibilitási" hibák, vagy az "alaplap energiagazdálkodása" és egyéb baromság, amit ilyenkor mondanak, ráadásul majdnem teljesen referencia felépítésű, gyárilag nem OC-s és én se húztam soha.
    Valószínű inkább a kártya energiagazdálkodásával lehet baj, a drivernek hála, kevesebb fesz-t kap 2D-ben a GPU, mint a gyári érték, a GPU-Z alapján jutottam erre a következtetésre (az ilyenkor szokásos 955-957 mV helyett láttam 947 mV-ot is a problémás drivereknél :W ).
    Persze ez csak az én tippem, lehet ezerféle ok, de én mindenképpen szoftveres oldalról lennék gyanakvóbb első körben.

Új hozzászólás Aktív témák