Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • The DJ

    addikt

    Sziasztok!

    Van nekem egy eddig tökéletesen működő HP NX7400-as laptopom. Már lassan 2 éves és a kisebb hibáktól eltekintve nem volt eddig semmi baja. Most viszont van egy elég érdekes problémám a gyári TSST TS-L632D tpusú DVD meghajtómmal. Mégpedig az, hogy csak úgy tesz, mintha DVD-t írna, közben meg valójában nem csinál semmit :DDD

    Nagyon poén, mert kiírtam legalább 10 DVD-t, felcímkéztem, polcra tettem őket és mikor pár nappal később kellett volna róla valami adat akkor derült ki, hogy azok a lemezek bizony üresek :Y . A gépről természetesen letöröltem mindent, így elvesztek az adataim. No mondom ennek fele se tréfa, megpróbáltam újra kiírni egy lemezt, csak most kiválasztottam az ellenőrzést írás után a Nero-ban. Pörgette a lemezt, semmi gond nem volt, minden úgy zajlott mint eddig csak éppen a végén nem volt mit ellenőrizni, mert a lemez üres volt. :U

    Nem tudom hogy közrejátszhat-e, de a lemezek, amiket írtam Maxell DVD-R 16x-os típusok voltak és eddig még nem írtam ilyeneket. Bár nem gondolnám, hogy ez lenne a baj.

    Néha még a tesztek során olyat is csinált ezekkel a lemezekkel, hogy furcsa kattogó hangot adott ki írás közben, megállt a százalékjelző is, percekig csak kerregtette a lemezt, aztán egyszer csak megindult tovább, hogy a végén kiadjon egy üres lemezt. Ja és kaptam még párszor lézer pozicionálási hibát is.

    Vehetek új meghajtót? :)

    https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

  • The DJ

    addikt

    Sziasztok,

    A családban van egy Toshiba Satellite A300 laptop ami hozzám került olyan hibajelenséggel, hogy nem akar indulni. Nézegette, próbálgattam és tényleg. Hálózatról annyit csinál, hogy felvillannak a ledek, elindul a hűtő, magas cicergő hangot ad egy pillanatig, utána azonnal leáll. Az érdekes, hogy ezt folyamatosan csinálja, tehát leáll, két másodperc múlva indulna, ODD szokásos hangja, magas frekvenciájú cicergés majd leáll és ezt ismétli folyamatosan míg ki nem húzom a töltőt.

    Akkuról néha rá lehet venni, hogy elinduljon, ilyenkor el is kezdi a bootot szépen, viszont a Windows 7 betöltődése előtt lelövi magát a gép minden esetben. BIOS-ba be tudok lépni, ott nincs is baj, a Windows 7 memóriatesztjét is lefuttattam, ott se volt gond és a gép se állt le egyik esetben sem.

    Szétszedtem a gépet hogy kiderítsem honnan jön ez a fura abnormális cicergő hang és a következő helyen azonosítottam: [link] Úgy hallom, hogy a bekarikázott 4 kis valami irányából jön a hang és ezek szerintem túlságosan forróak is. Valamint ha megnyomom körülöttük picit az alaplapot akkor le is lövi magát a gép rögtön. Persze az is lehet, hogy pont az alaplap másik oldalán van a bibi, addig nem akartam bontani a gépet, de egyelőre szeretném megkérdezni a hozzáértőket, hogy van-e bári értelme foglalkozni ezzel? Megéri javítani? Lehet egyáltalán? Mi az a 4 kis bizbasz ott és miért felelősek?

    Annyit még hozzátennék, hogy a cicergő hang elhalkul abban az esetben amikor a gép normálisan elindul. Amikor viszont csak próbálkozik és ismétlődően erőlködik az indulással akkor mindig hallani amíg le nem lövi magát. Plusz olyat is csinál, hogy elindul, cicereg, nem ad képet, pörög, megy 10-20 másodpercig, majd lelövi magát.

    https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Új hozzászólás Aktív témák