Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz kardkovacsi #9321 üzenetére

    nekem a cég akivel csináltattam a rendszeremet már küldött egy ajándék kártyát tegnap 100.ezer forint kedvezménnyel , ha bővíteni szeretnék.
    Közben néztem az árakat a májusban felrakott rendszerem , igaz egy fokkal nagyobb panelt forgalmaznak már csak 3,8 helyett 4,3 misi....

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • sshksh

    újonc

    válasz kardkovacsi #9321 üzenetére

    És magát az engedélyeztetést érdemes lenne megszakítani akár holnap (még a bekért 6400 Ft-ot sem buknám akkor), vagy hagyjam, hogy lezajljon, s addigra már befoltozzák a hiányokat?

  • Voice24

    őstag

    válasz kardkovacsi #9321 üzenetére

    Nem akarok senkit meggyőzni, pusztán tisztábban szeretnék látni. Azt meg már ne rójuk fel senkinek, hogy ha behoznak egy ilyen támogatási formát, élni szeretne vele, mert esetleg önerőből soha a b. életben nem lehetne neki napelemes rendszere. Arról nem én tehetek, hogy az első, viszonylag egyértelmű rendeletet egy módosítással megbolondítják, a felvetődő értelmezési kérdésekre a hivatalos szervek meg csak a vállukat vonogatják, vagy válaszként a rendeletet ollózzák be.
    Törvényekkel dolgozom, ennek alapján azt mondom, a jelenlegi jogszabályi környezetben nincs egy fél mondat sem arra vonatkozóan, hogy július 1. előtt ne lehetne beadni napelemes támogatási kérelmet. Az, hogy július 1-i hatállyal belevettek a benyújtandó dokumentumok közé egy szolgáltatói szerződést és egy nyilatkozatot, semmilyen módon nem jelenti azt, hogy július 1. előtt az eredeti rendelet alapján ne lehetne kérelmet benyújtani (főleg úgy, hogy a módosítással belekerült egy már január 1-től hatályos napelemes módosulás is). Lehet mögé gondolni mindenféle kormányzati szándékot, a törvényszöveg jelenleg nem ezt mondja (szerintem).

    Nyilván én sem fogok hétfő reggel 8-kor a kivitelező ajtaján dörömbölni, hogy kössük már meg a szerződést, biztosan fog kijönni valami hivatalos iromány, ami rendbe teszi a felmerült kérdéseket. Az is lehet, hogy a módosítások sem értek véget, és bejön az, amit vizionáltok, csak végre az legyen, hogy ne fórumokban kelljen az embereknek azon rágódni, hogy mit is mond a törvény, hanem az illetékesek legyenek képben.
    Azt mellékesen teszem hozzá, hogy az is a július 1. előtti tiltás ellen szól, hogy kormányunk érzékeny a renoméjára, és hülyén jöhetnének ki belőle, ha a nagy csinnadrattával bejelentett támogatás egyik elemét egyből fél évvel el kellene tolniuk.

Új hozzászólás Aktív témák