Új hozzászólás Aktív témák

  • turcsikg

    csendes tag

    válasz User_2 #36194 üzenetére

    Igen, én is így értelmezem a dolgokat.
    Ha 1 fázisról megy a ház, akkor szívás a 3 fázisú inverter
    - mert nem tud teljes kakaón visszatáplálni a rendszer, ergó nagyon sok energia megy a semmibe.
    - ha nincs betöltési lehetőség, elenyésző, amit fel lehet helyben használni, mivel a másik két fázison semmit fogyasztás nem jelentkezik.
    - ha nincs szaldó, eleve ugrik a téli fűtésre való előtermelés, amit max egy igazságos bruttós elszámolás oldhat meg.

    Ha 1 fázisú a kialakítás a házban, az kábé azt jelenti, hogy mindent újra kell kábelezni, és "szétverni" a lakást, ami jelentős költség megint.
    Tehát nagy napelemrendszer esetén a 3 F kiépítésén túl, újra át kell kábelezni az egész házat is. És további probléma, hogy nem tudsz minden pillanatban azonos fogyasztást produkálni a 3 fázison.

    Hol hibázik az elképzelésem? Átolvastam szinte az egész fórumot, de erről senkitől nem olvastam, hogy ilyen probléma felmerült volna, pedig gondolom nem mindenki ideálisan huzalozott új építésű házba telepített napelemrendszert.

    Véleményem szerint még egy kis egyfázisú rendszer megérheti, mert bár télen nem lesz semmi termelése, de az év felében 1 fázison elláthatja az egész házat minden átalakítás nélkül.

Új hozzászólás Aktív témák