Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    Hát nem tudom, van azért képem egy vállalkozás működéséről, kicsit átszámoltam, maradva a "kicsi"-nek jelölt cégnél, évi 150db eladott rendszerrel. Ez 8.7mFt bruttó bevételre jön ki havonta 700eFt-s munkadíj mellett (tételezzük fel hogy az anyagon nem keres, vagy nem számottevően). Ebből adózni, embereket/családokat eltartani (ami nem lett itt említve, az az, hogy van backoffice is, ott is dolgozik minimum egy ember, jellemzően nem minimálbérért), szerszámokat venni, marketinget fizetni, telefonköltséget, járművet, üzemanyagot, biztosítást, stb... Hát kéne a *****nak :), szerintem egy senior IT-s nettó bérének megfelelő összeget nem tud kivenni a tulaj egy ilyen cégből, vagy max annyit, legálisan, eközben garantáltan elpatkol a stressztől idő előtt. Ha pedig nem ő csinálja, akkor további ember kell a backoffice-ba, vezető pozícióba, ami további nem kis pénzt visz. Persze ha kizsigerel, összevissza lop-csal-hazudik a könyveléssel, adózással, akkor talán megéri (neki). Vagy elszámoltam valamit?

    De gondolom ezek a kicsik nem csak ebből élnek, hiszen 150db rendszer mellett marad még bőven szabad munkaóra 1 évre vetítve.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák