Új hozzászólás Aktív témák

  • tothbe

    addikt

    válasz Vasy09 #14420 üzenetére

    igen, köszi. ezzel már lehet kezdeni valamit. főleg a második részével, ami most fontosabb ehhez.
    Ebben a felállásban én két stringen 16-16 napelemet tennék maximumnak, mégpedig DK-DNY felosztásban a stringeket. Teheted egyre is elméletileg, de szerintem úgy lenne esély, hogy a déli órákban már túlterheli azt a stringet, még ha az egészet nem is.
    Most beraktam gyorsan kalkulátorba is és az is ezt mondja, hogy két stringen 16-16 az ideális a 330-as panelekkel.
    Bár közben visszanéztem, és neked már 18 van az egyik oldalon, így a másikra 14 mehet max., azaz a minimum 16 optihoz az egyik stringen mindeképp vegyesen kell tenned vagy marad az egy stringes kiépítés.

    Nagyon elméletben amúgy a 18-18 is elmegy, de a 90 fokos eltérés ehhez már kevés lehet, kb. ott van a határ, ha csak 5 fokkal jobban eltérnének az irányok, már simán mehetne az is a tervező szerint.

    Annyi, hogy én itt magamhoz terveztem, délpestre, helyől függően 1-2 panel eltérés jöhet, mert pl. délebbre erősebb a napsütés, ergo ott már a 2x16 lehet a reális max.

    [ Szerkesztve ]

    By(e) Tothbe

Új hozzászólás Aktív témák