Új hozzászólás Aktív témák

  • kirkri

    addikt

    válasz tothbe #10055 üzenetére

    Ja, értem.

    Közben kaptam segítséget a megtervezéshez (amit szeretnék újra megköszönni), 11 férne el biztosan, a 12. sarka már felül kicsit kilóg. Szóval a biztos 11-el tervezve még 4 (5) panel beleférne az anyagi keretembe elvileg. Viszont ma egy napelemes ajánlattevő a telefonban azt mondta, hogy gondolkozzak el rajta, hogy teszek-e az ÉNy oldalra egyáltalán modulokat, mert annyira minimális lesz a termelése, hogy nem biztos, hogy megéri a befektetést. Ha 70-80% között meglenne a hatásfoka, akkor azért arra hajlok, hogy tetetek fel Ény-ra, de nem tudom ezt valaki meg tudja-e nekem becsülni. A Huawei inverter adatlapján van hatékonysági görbe, ott nem is nagyon látok jelentős eltérést a munkaponti tartományon belül (260V-480V) függetlenül attól, hogy a nominális feszültség 380V. Viszont esetemben még a 260V-os görbe sem ad támpontot, mert 5 napelemmel is csak 172V van meg, ami elég az inverter start-uphoz, de semmi adat nincs arra vonatkozóan, hogy egy ilyen feszültségen milyen a hatásfok. Megpróbálom a hivatalos Huawei Solar supportot, hátha tudnak (és akarnak) adni ilyen adatot.

    Szóval most gondolkodóba estem, hogy 11x355Wp és kiegyezzek egy 4kWp rendszerrel, vagy megcélozzam az 5kWp rendszert ami az eredeti elképzelésem volt és még megtoldjam 5x355Wp-vel ÉNy tájolással, ami nem tudom a valóságban mennyi lesz.

    [ Szerkesztve ]

    21 éve a Prohardveren! ™

Új hozzászólás Aktív témák