Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xXxian

    senior tag

    válasz xtibi #10770 üzenetére

    Azért Pentax, mert ezzel kapsz

    -egy masszív, minőségi anyagokból készült, időjárásálló vázat

    -két vezérlőtárcsát

    -kiemelkedő minőségű optikai keresőt

    -lehetőséget (gyakran filléres) retro üvegekkel való fotózáshoz

    18-135-ről nincs sok infóm, 18-55 meg 50-200 nem egy nagy durranás. Nem tudom miket szeretnél fotózni, de ha kell nagy tele 55-300 jobb hírnek örvend, esetleg Tamron 17-50mm f/2,8 (A16 P) SP AF XR Di II LD Asp. (IF) mehetne mellé (100k). Vannak fényerős fixes is baráti áron (35 és 50mm; kb. 45k HUF). Faragni még ott tudnál az áron hogy K-500-at veszel. Nem azért, mert nekem is az van, hanem azért, mert ha nem időjárásálló objektíveket használsz majd, akkor (szerintem) fölösleges a proof gép.

    Ha Nikon, ott a 18-105-öt "illik" szeretni, ezzel talán 200k alatt tudsz maradni.

    Nekem Nikon 3xxx és 5xxx sorozat egyáltalán nem állt kézre (Canon négy és háromkarakteresek sem), ez is közrejátszott a döntésben. Amit ma másképp csinálnék az az, hogy csak a vázat venném, nem kérném a kitobikat.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

  • andris1602

    aktív tag

    válasz xtibi #10770 üzenetére

    Szia

    Nincsenek naprakész információim a árakról, ezt kéretik figyelembe venni. :)

    Gondolom számos összehasonlítást, meg tesztet elolvastál, így most nem fogok kis táblázatokat gyártani, inkább pár apróság. A K-50 időjárásálló, ez nagy előny lehet. Sokkal jobb a keresője, fényesebb és nagyobb képet látsz benne. Számomra kényelmesebb a fogása (érdemes neked is elmenni mindkettőt megfogdosni, mert tökmind1 mennyire jó, ha kényelmetlen fogni). Ha veszel hozzá adaptert, használhatod AA elemekkel is. Van elég obi Pentaxra is, ha nincsenek extra igények, elég jó a használt piac is. 16mpes szenzor bármire elég.

    Ami ellene szól: nincs forgatható kijelző, kicsit hangos a zár (ez leginkább beltérben, pl templomban lehet zavaró), elég gyenge videót vesz fel (ez megér egy külön misét, de erről nem írtál).

    Én 18-55el vettem, és utólag szereztem használtam egy 55-300 telét. Ha utazáshoz kell, lehet, hogy jobban jártok egy 18-135-el, mert nem kell annyit cserélgetni. 55-300-ból is van már időjárásálló, ritkán még a használt-piacon is látni belőle ;)

    És hogy miért tegyél egy Nikonba több pénzt? ;] Hát ezért: link

    [ Szerkesztve ]

  • X2N

    senior tag

    válasz xtibi #10770 üzenetére

    Szerintem gondolkozz még rajta, én dslr-re nem vennék zoom kitobit, inkább valami jófajta fixet. Pentaxnak hiába időjárásálló a váza, a wr obik túlárazottak, ha nincs szükséged wr-re akkor meg már jó a k500 is. Objektívre költs ne a gépre. Nikon d3200 vagy 5200 ugyanazt tudja, ha meg komolyabb gép kellene biztos hogy már inkább 7100-t vennék nem 5200-ast.

    Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

  • cadeyrn

    aktív tag

    válasz xtibi #10770 üzenetére

    Nikonról ( ősöreg D80 ) váltottam kb 3 hete K-5 IIs-re, 18-135 és 55-300 WR-el kezdetnek. ( Meg pár m42-es csoda, de az más ;) )

    A Pentax eddig minden szempontból meggyőzött, a Pentax 18-135 messze sokkal jobb, mint a Nikon 18-140-e. ( Ez utóbbi adom is épp el, a régi, 18-70 jobb képeket csinált :( ) Az 55-300-at csak tesztelgettem, egy matuzsálem AF 70-210/f4-emhez tudom hasonlítani ( ami amúgy egy zseniális szerkezet ): sebességre, hangra és pontosságra hasonló; képminőségben az én ízlésemnek a pentax szebben rajzol.

    A K50ről és a D5200ről nem tudok első kézből információt DE: a D5200 nem mér fényt manuális obikkal és nincs AF motorja ergo csak a marha drága, AF-S üvegeket lehet venni hozzá. A K50-nél van AF motor a gépben ÉS szenzorszintű a VR; szerintem ezek fontosak és hosszabb távon jobban megérik.

    Magyarországon a Pentax lencsék kinálatára a legjobb jelző a "tré", de eBayes Japánból rendelés a barátod lesz hamar.

    A Nikon viszont kiütéssel győz rendszervaku téren.

    [ Szerkesztve ]

  • cadeyrn

    aktív tag

    válasz xtibi #10795 üzenetére

    A Nikon 18-140 a neten fellelhető leírásokkal ellentétben szerintem nem egy jó objektív. Próbáltam, használtam, csalódtam benne; mindezt egy D70s kitobi 18-70-nel szemben. A VR az egyetlen pozitívuma.
    Nem jó az én esetemben: a széleken az élesség borzasztó, a rajzolat jellegtelen, a kontraszt közepes.

    A 18-135 Pentax alig 3 hete van meg, ez idő alatt nem tudtam kitapasztalni.

    Ezeket találtam nem stúdió összehasonlítási lehetőségnek:

    Nikon 18-140 képek
    Pentax 18-135 képek

    Persze változó, hogy milyen gépen és nyilván függ attól is, hogy ki által készültek a képek, de talán segít.

  • Mikisys

    őstag

    válasz xtibi #10770 üzenetére

    Pentax K-50.
    Én a kétobis verziót előnyösebbnek tartom, mert ha nem kell a kis-teleobjektív, eladható és vehető más helyette. Időjárás-álló, de ha vizet kap, illik letörölni, minél hamarabb (minden gépnél).
    A 18-55 ös alapobjektív a Pentax-nak a legjobbban sikerült alapobjektívje, a többi gyártóé gyengébb.
    Jobb vázminőség, beépített stabilizátor, jobb kezelhetőség és vélhetően hosszabb élettartam.
    Sok sikert hozzá.

    Üdv!

  • cadeyrn

    aktív tag

    válasz xtibi #10824 üzenetére

    Két hete váltottam Nikon D80-ról K-5 IIs-re; azt össze tudom foglalni, miért, és miért nem D7100 vagy D7000 lett belőle, hátha ez segít dönteni. Meggyőzni nem akarlak; mindenkinek más igényei vannak és van, amiben egyik gyártó jobb, van, amiben másik.

    Elég sokat kirándulunk, és a legutóbb, amikor egy nagyon nehezen megközelíthető helyre végre eljutottunk, ocsmány, havas-havasesős-esős időt kaptunk ki, ahol a D80-at védenem kellett és ami miatt rengeteg helyzetet végül nem tudtam megörökíteni. A D7000-ret megnéztem, mert állítólag weather sealed. Gyakorlatilag az SD kártya foglalata körül pl. semmi védelem sincs, de máshol is csapnivalónak tűnt a Pentax szigeteléséhez képest. A Nikon időjárásálló obit csak csúcskategóriában ad, ami egyrészt nagyon drága, másrészt nagyon nehéz. Számit mit viszel a hátadon egész nap illetve néha több napig, még akkor is, ha csak városban kirándulós nyaralásra is megy az ember. A lencsék ebből kifolyólag egy 18-135, 55-300 és egy Jupiter 9, ami biztos most a csomagban; a többi változó.

    A már említett szenzor stabilizálás szintén tényező volt: a 18-140 VR jó dolog, de félelmetesen ette az elemet. 2-3, ritkán 4 fényértéket segített, 1/6-ra tudtam lemenni legjobb esetben. A beépített stabilizátor viszont működik a manuális objektívekkel is, ami néha nagyon hasznos.

    Videózni nem tervezek, így számomra ez nem volt tényező. A leírások alapján ebben a Pentax nem jó, tehát ha tényező lett volna, a döntés nehezebb lett volna.

    Az autofókusz sebesség túlságosan nem befolyásolta a döntést. Az AF-S objektívek szerintem gyorsabbak, mint az SDM-ek. A Nikon AF objektívek, amiket használtam, sebességre/pontosságra ugyanolyanok, mint a menetes Pentaxok. Kivétel a Nikon 35-70/2.8D; menetes létére ijesztően gyors volt.

    A K-5 IIs vagy K-3 döntést végül elsősorban az ár határozta meg; az utóbbi egyelőre túl drága. A másik, hogy a K-3 24Mpixeles - ennyi pixel nekem nem kell, főleg, hogy óriási RAW file-okat készít már a K-5 II is.

    Két apróság szólt még számomra a Pentax mellett, de ezek tényleg apróságok. Az egyik a pentaxforums.com, mint lencse-adatbázis, valamit a DNG formátum.

    Összességében válaszd azt, amelyik a te igényeidnek jobban megfelel. Ha kiviszed rusnyább időbe, nem akarsz azon aggódni, hogy takargasd, és mindezt értelmes áron szeretnéd, Pentax.
    Ha imászd vakukkal játszani, utálod, hogy nem azonnal éles a kép és videóznál, ott a Nikon vagy a Canon. ( Vagy a Lytro, mert azzal tényleg nem kell fókuszálni. ) És ha nyitott vagy a szokatlanra, ott a Sony, amire most már a régi Minolta obikat is gond nélkül fel lehet tenni.

    EDIT: hangos zár: a K-5 IIs csendesebb, mint a Nikon D80 volt.
    Eladás és terjedés: nem Magyarországon lakom, itt viszonylag sok Pentax van; olyan bolt is, ami kifejezetten Pentaxra specializálódott, de tény, hogy ebből kevesebb van jóval.

    [ Szerkesztve ]

  • xXxian

    senior tag

    válasz xtibi #10824 üzenetére

    Újra elolvastam az eredeti hozzászólásodat (10770). 10771-ben erre (ti. miért Pentax s nem Nikon) reagáltam. Tényekkel. Úgy éreztem Pentax melletti érveket szeretnél. S valóban, a vázban elhelyezett Shake Reduction rendszert és az AF motort nem is említettem.

    Öröm újra és újra elolvasni milyen rendszere nincs a Pentax-nak, de ezt hiszem nem ez volt a kérdés. Világosan leírtad, hogy nem szándékozol a fotózásból megélni.

    A recsegő markolat már segíthet valamit a döntésben. Leginkább úgy, hogy talán mégsem színes (bár a fekete is egy szín :) ) modellben gondolkodsz. Én, ezen a fórumon erről az egy esetről hallottam, ezek után bárki eldöntheti eltántorítja-e ez a márkától.

    Hangos zár...na bumm.

    Újra: ebben a hozzászólásban nem szándékoztam sem ócsárolni, sem dicsőíteni a másik két márkát. Mellettük s ellenük is szól jópár pro/contra. 10771-ben is csak annyit írtam, hogy nekem Nikon (és Canon) nem esett kézre. Majd eldönti mindenki neki mi a fontos.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

  • xXxian

    senior tag

    válasz xtibi #10828 üzenetére

    Igazán nincs mit.

    Egyébként kollégám van most hasonló cipőben (3200+18-105 kontra bármimás) és neki is mondtam hogy fogdosson meg Canon-t, Nikon-t s Pentax-ot is. Én barátkoznék a PL5-tel, de nekem rettenetesen nem áll kézre szegény, szóval azt hiszem megy...Ezzel arra célzok fontos lehet az ergonómia is.

    Pentax fogdosás nem egyszerű...Mediker, Fotoplus...nem tudom van-e bármi más.

    Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

  • cadeyrn

    aktív tag

    válasz xtibi #10824 üzenetére

    Hja, elég szomorú, hogy a Pentax reklámok egyik legfontosabb elemét senki sem emlegeti. A színeket. Szvsz ez tudná berángatni az amatőr (értsd magának fotózik) embereket, ha jól lenne használva. Nekem is bombára bejön néhány kombináció. És ha azt gondolja valaki ez komolytalan, akkor nézze meg az arany Iphone sikerét, illetve ahogy a mobilpiac a feketéből fehér-kék felé mozog. Ugye ez is csak marketing.

    Ez amúgy egy sarkallatos pont, és nagyon is igaz. Amúgy nem használja rosszul a Pentax, csak a Ricoh egyelőre arra koncentrál, hogy a távolkeleti piacon nyereséges legyen - valljuk be érthető okokból. Nemrég jártunk Kínában; ott meglehetősek sok színes vázzal találkoztunk. Consumer? Az. Fontos? Van, akinek igen, mert esetleg idegenkedik egy nagy fekete doboztól.

    Szerintem a Pentax nagyon okosan lövi be a célcsoportjait, és tisztában van azzal, hogy nincs akkora lendülete jelen pillanatban, hogy minden területen megvesse a lábát. Akiket megtalál, azokat okkal találja meg.

Új hozzászólás Aktív témák