Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz HSM #22378 üzenetére

    Fizikailag lehetetlen, hogy a legforróbb pontokon legyen a hőmérés. :Y A hőmérőtől ugyanis nem működne a proci, nem kevés számolóegység helyét foglalná el ugyanis. ;) A legforróbb ponttól kifelé pedig drasztikusan csökken a hőmérséklet, még ha ez csak tizedmm-eket jelent is (lásd pl. magok és kupak), tehát bármilyen közel helyezik is a hőmérőt, mindig jóval kisebb értéket fog mutatni, mint amennyit valójában elér a proci legmelegebb része.
    A mag- és a kupakhő különbségével is tisztában vagyok, nem is arról beszéltem, tévesen véled tehát, hogy azt említettem volna. :R

    Egyébként 2.8GHz-en is levettem 1.2V-ra a VTT-t, stabilan megy a 3200-as uncore.

    Én is gondoltam anno arra, hogy ha az ASUS + az ASRock lap is gond nélkül megadja a magasabb feszt a CPU-nak és a VTT-nek, ráadásul messze nem is piros a veszélyzóna, akkor talán megadhatnám, de inkább maradtam a biztosnál. Így is stabil a 4GHz, akkor meg miért csesztessem szét a rendszert. Szóval nyúlbéla vagyok én is. :B Bár végtelen pénzmaggal én is bátrabb lennék talán... :DDD

    Bemegyek egy márkakereskedésbe, és légzsák nélkül akarok autót venni, kinéznek. Nincsenek is tisztában a veszélyeivel. Hátsókerék-hajtású modellt a legtöbben nem is árulnak, nemhogy középmotorost. Márpedig fizikailag az a legbiztonságosabb autó. Ennyit arról, hogy mi jó a felhasználónak, és mit etetnek a gyártók. Hiába hiszed, hogy a véleményed a sajátod.

    Szerintem nem esélytelen. Nálam teljesen stabil volt a 220, és ha leveszem az uncore-t, sztem afölött is elment volna. Persze az sem mindegy, hogy milyen szorzóval használja az ember.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • subaruwrc

    félisten

    válasz HSM #22378 üzenetére

    az hogy neked mi a biztonságos meg mi az ami még valóban az az sajnos két külön dolog és nemhiszem hogy a te tanácsodra kéne hallgatnom biztonság ügyileg amikor sosem hajtod határokig a cuccokat
    szerintem egy olyan ember ne mondjon véleményt a tuningról / extrém tuningról aki sosem csinálta.
    csak egy tipp
    az hogy nekem mi a biztonságos és mi az amivel elégedett vagyok , megint más kérdés és a magánügyem, és ha nem tetszik akkor nem postolok ide többet, nem osztom meg a tapasztalataimat és a véleményemet, és akkor megmarad neked a játszótér..

    Hétköznapi használatra csak szólok, 222 fölé esélytelen menni. Így lett tervezve a QPI busz. Persze, ha valaki csak egy validra hajt.... :U

    próbáltad már 222 felett a rendszert vagy ez megint csak copy paste az intel pdf-ből amivel olyan jól lehet dobálózni?
    azzal hogy szerinted a max valid vadászatban kimerül a tuning, nem tudok mit kezdeni, ha igazi tuningos lennél akkor értenéd hogy az miért fontos.

    Nem mintha a 3675-ös beállításom 1400-as ramokkal nem lenne elég bármire.... :U

    így van de akkor miért is kell az i7 rendszer?

Új hozzászólás Aktív témák