Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • reelc

    veterán

    válasz Kelleret #15171 üzenetére

    Mert nem úgy indult ez az egész, hogy eladogassa az ember.
    Mindegy mi az oka, hogy felesleges, vagy nyerészkedni akarsz.

    "A bundlek létezése óta nem értem egyébként ezt a jelenséget. Ha ez időtartam alatt (1 hónapig fut a choice, vagy 2 hétig egy random bundle vagy x ideig bármilyen csomag) ezek a cégek akár egy saját site-on elérhetővé tennék a steam kulcsokat teszem azt pl a Vampyr-t most 3 euróért adnák sokkal ,de sokkal több bevételük lenne mint így a többi céggel osztozkodva. "

    Ehhez kell infrastruktúra. Ja és nem csak nagy cégekről, hanem kis indiekről is szó van. Viszonylag kevésnek lehet normális honlapja, ráadásul vásárlási lehetőséggel.
    Ahogy FunPro is írta, a charity is üzlet.
    Kis cégnek nyilván egyszerűbb, hogy a bundle oldal intéz mindent. Főleg, hogy ezek eseti dolgok, nincs olyan, hogy valakinek mondjuk 1 éven keresztül bundliban van legalább 1 játéka, mindig váltakozva.

    [ Szerkesztve ]

  • FunPro

    senior tag

    válasz Kelleret #15171 üzenetére

    Én szeretem újra átfutni a köröket, úgyhogy szívesen válaszolok, bár lehet hosszú lesz. :D

    Első válasz:
    Warez vs Split

    Szóval, hogy miért említem egy lapon vele? Mert ugyanaz a kettő, azt a pontot leszámítva, hogy a warez több embert érint, és van benne egy icinyke-picinyke törvénytelenség is. :K

    Warez:
    Valaki megveszi jogtisztán a cuccot, majd bedobja közösbe. Utána a gonosz hackerbácsik (akik egyébként szintén megveszik a cuccot) belepiszkálnak a kódba, hogy működőképes legyen a dolog.

    Split:
    Valaki megveszi a jogtiszta játékbundlit, majd bedobja közösbe. A nemgonosz keselyűk pedig egymást eltiporva küzdenek a minél kedvezőbb ajánlatokon.
    (Jó, ez így nagyon sarkalatos, mert egyébként a split a legtöbb esetben kulturált körülmények között zajlik)

    A fogalmak tisztázása után nézzük az üzleti szempontot:

    Elmélet:

    A virágbolt elméletileg azért káros, mert minden egyes letöltés = egy dayone vásárló veszteség a készítőknek.

    A split elméletileg azért káros, mert ha egy olyan dobja be a közösbe, akinek csak egy játék kell a bundliból, akkor azzal kvázi szabotál másik 9 (jelenleg 11) potenciális bundli vásárlót, akiknek szintén csak egy játék kell a csomagból.

    Gyakorlat:

    Akik a virágboltot látogatják, azoknak szerintem elég csekély százaléka lenne elsőnapos vásárló, ha elvágnánk a forrást. De bennük még mindig megvan a potenciál, hogy egyszer valamilyen úton-módon beszerzik a produktumot jogtisztán.

    A splitet azért tartom veszélyesebbnek, mert itt tényleg jogtiszta cuccok cserélnek gazdát. Nincs potenciál a későbbi vásárlásra. Az elméleti sík gyakorlatba való átültetése egyébként itt is megbukik azon a ponton, ahol a warez. Akiknek splitben nem sikerül hozzájutniuk a kívánt játékukhoz, azok nem lesznek fix bundle vásárlók. Bár azért esélyesebb, hogy kiadják azt a 12$-t, mint a warezos a 60-at, de ez is inkább játékfüggő. Meg egyébként splitben a legtöbb esetben egy emberhez több játék is kerül.
    Ja, igen! Valakik még seftelnek is a bundlikkal, tehát üzletszerűleg űzik az ipart. Wareznál ilyen szerintem jó 20 évvel ezelőtt fordulhatott elő maximum.

    [ Szerkesztve ]

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Kelleret #15171 üzenetére

    Második válasz:

    Nem tudhatod/Nem tudhatjuk, hogy mondjuk egy Vampyr-t mennyivel tud elszámolni az adott cég. Lehet, hogy minden egyes bundle eladásával le tudnak könyvelni 30-40 eurót/dollárt/fontot adomány gyanánt, ami ugye az adó elszámolásakor nagyon nem mindegy. Lehet még eladást sem kell produkálni. Azt sem tudjuk, hogy a 12$ hova megy, hogy oszlik el, mit variál az ign. Összességében biztos, hogy ez így jobban megéri, mint 3$-ért osztogatni az adott játékot. Konkrét számok hiányában viszont csak találgathatunk.

    [ Szerkesztve ]

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

Új hozzászólás Aktív témák