Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Imike_80

    aktív tag

    Sziasztok!
    Előre is elnézést kérek, ha nem jó helyre teszem fel a kérdést. Kutakodok már egy ideje, picit tanácstalan voltam, de legfeljebb, ha nagyon mellélőttem ezt a topicot, akkor hátha elirányítotok a megfelelő helyre, éghajlatra
    Szeretnék 2 gépet vásárolni. Az egyik egy pici gép volna, másik pedig egy netbook, de a kettő bizonyos fokig össze is kapcsolódik.
    A pici gép:
    Édesanyámnak kellene otthonra, Netezésre. Fontos, hogy legyen pici, fogyasszon keveset. Nem konkrétan HTPC erősségű, de olyasmire gondolok.
    Anyának van monitora, 19"-es Samsung, billentyűzet is, egér is, USB webcamera is, szóval csak a gép kellene.
    Kinéztem ezt a Zotac ZBOX ID41-E-t
    Ebben ami tetszik:
    kicsi, gondolom tűrhetően gyors, HDMI-n még akár a lapos TV-jére is ki tudom rakni a képet alkalomadtán, van USB a különböző eszközöknek, van WiFi, Vesa mounting point, s tényleg keveset fogyaszt.
    Az is jó, hogy DDR3-as RAM való bele, mert ez jelenleg sokkal olcsóbb, mint a DDR2-esek.
    Valamint kell még bele vinyó is, 2,5"-os Sata. Sajna ezek azért már eléggé megdrágítják a dolgot.
    A gép 53 ezer Ft, Ram és Vinyó után pedig simán 70 ezer körül járok. Ebből már "erőgépet" is lehet eszkábálni.
    A másik téma, ami nekem ezzel szorosan összefügg: kinéztem az Acer Aspire One 522-t.
    Ez nekem kellene otthonra, hogy ha valamit meg akarok nézni a nappaliban, akkor ne kelljen kimenni a dolgozó szobába begyújtani a nagy gépet 1-2 infoért, s ne kelljen a telefonon miniatűrben nézegetni a dolgokat.
    Ilyet vett egy cimborám, vagyis nem a c6d-t, hanem a c5d-s processzorost 71.000 Ft-ért pont ezen az oldalon. Garanciával házhoz jött 73-ért! Ha mindent összevetek, ennek is ki tudom rakni HDMI-n a képét, minden van rajta, vinyója is van, 250GB-os, billentyűzet is, SŐT, még egy kijelzője, akksija is ugyebár!!!
    Lehet, hogy akár ez is jó választás lenne Édesanyámnak is és nekem is?
    Nekem konkrétan nagy Laptop nem kell, mert fontos a hordozhatóság, csendesség és ez pont a megfelelő kompromisszum. Tablet sem jó, mert több USB-s eszközt is kötnék rá, s fontos, hogy normál OPrendszer legyen rajta. Nem erőgép kell, hanem egy kis gép, de HDMI-képes teljesítménnyel.
    Ha van ötletetek, mind a mini-PC-t, mind a Netbook-ot illetően, szívesen fogadom az építő jellegűeket!

    Az az Asus nagyon jól hangzik, csak sajna én Szegeden lakom, Auchan nincs. Az 522 miért kerül most 82-be? Miért ment fel az ára?

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • Imike_80

    aktív tag

    válasz haris #16514 üzenetére

    Bocs, télleg picit hosszú lett, csak el akartam kerülni a "jó lesz neked egy zöld Happy hülyegyerek" reflektálásokat és pontosan le akartam írni az igényeket. :)

    De kellemesen csalódtam, aktív a fórum, minden okés!

    (#16513) Bitlisz és te is az Euróra gyanakodtok, gondolom joggal. A csudába!!!

    Akkor mikor érdemes vásárolni? A karácsonyi akciót simán kibalanszírozza a forint romlása, sőt még lehet, hogy rosszabbul is járunk, jól sejtem?

    Amúgy piszkosul elegánsnak tűnik a kis Zotac valóban. Na de az 522 sem rossz! Mi a difi a c50 és c60 közt a gyakorlatban?

    Egyéb alternatíva esetleg ezeken kívül? Mondjatok még pár ilyen kis netbookot, ami hasonló árban van és erős, jó vételnek minősül, vagy jó az ár/érték aránya.

    Üdv.

  • Imike_80

    aktív tag

    válasz NathanCullen #16521 üzenetére

    Hogy röhögnek a külföldiek, amikor ide jönnek vásárolni (ha van ilyen), hogy már megint olcsóbb lett valami, már megint többet kapunk a pénzünkért... :) Mi meg szívunk :(

    [ Szerkesztve ]

  • Imike_80

    aktív tag

    válasz Mercutio_ #16524 üzenetére

    Köszi!

    Feltettem ott is a kérdést, még nem érkezett válasz.

    Konkrét példa esetleg netbookra? Hol érdemes venni, s mit?

    Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák