Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gianni27

    őstag

    válasz Benőke #20422 üzenetére

    A gyorsabb proci nem feltétlen fogyaszt többet, pl. E450 17W, E2-1800 18W, Celeron 877 17W, Pentium 977 17W, de az (ebben a kat-ban) erős i3-2367M is 17W, sőt a csúcs ivy-s HD4000-es ULV i5 3317M is 17W-os. (V5-171-ben az is elérhető)

    Az igaz, hogy a C60 mindegyiknél kevesebbet fogyaszt.

    Viszont az üzemidő ebben a kategóriában elsősorban az aksitól függ. Sajnos a jelenlegi Acereknek ez az egyetlen komolyabb hibája, a közepes 4 cellás 2500mAh/37Wh aksi. Ez van a 725/756/V4-171-ben is, 3.30-4.00h üzemidőt tudnak i3-C60 viszonylatban.

    A Lenovo (és a 1225B) kétségtelen előnye a nagy akksi, és a 6-7 órás üzemidő. Kinek mi a fontosabb.

    A 85 ezer vs. 100, 115 vagy akár 150 ezer Ft egyéni dolog. Én pl. 5 éve nem játszom, de a gyengébb procis gépek sima böngészésnél, beágyazott youtube videós oldalak görgetésénél rendesen küzdenek, akadoznak. És ezen az APU semmit sem segít. Erősebb procival ez is gördülékenyebb. Ennek ellenére a C60-ast továbbra is jónak tartom, jelenleg is elvagyok vele bőven. Viszont E2-1800 helyett meggondolnám a Sandy 977-es rendszert, ami ugyanannyi árban de akár az ULV-s i3-at is, ami 100%-al gyorsabb a Brazos2-nél + 20 ezerért.

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz Benőke #20422 üzenetére

    Arra próbáltam rávilágítani, hogy míg a C-60 vagy Atom procival szerelt abszolút belépő szintű 11,6"-os netbookok csak egy "újabb kütyü" otthon, a tablet, a médialejátszó, a hordozható MP3 player mellett - leginkább csak arra valók, hogy este "ágyba vidd" a Facebookot, meg a sokadik torrentfilmet, miközben a nem sokkal drágább, jóval erősebb procival, sokkal masszívabb házzal, szabadtéren csak borotválkozásra alkalmas fényes helyett matt kijelzővel, cseppálló billentyűzettel, bla-bla-bla szerelt Lenovo Thinkpad Edge-k pedig teljes értékű hurcibálós számítógépek, netbook árban!

    A fogyasztásról: a Lenovo általam istenített megfizethető kis gépei rendelkeznek az összes netbook közül a legnagyobb akksival, így az üzemidejük max. fényerőn használva is 6 óra körüli (Brazos E-450-nel, de az Inteles sem lehet sokkal kevesebb, mert az ráadásul nem 18, hanem 17W TDP-s.)

    Ha tényleg valaki a legutolsó fillérjét áldozza egy belépő netbookra, és kizárólag tartalomfogyasztásra használja azt, akkor neki persze sokat számít a megtakarított 20 ezer forint is, de be kell látni, hogyha valaki megteheti, akkor alig több pénzért sokkal többet is kaphat: akár terepen, munkaeszközként is alkalmas gépet, mint például Haris fórumtárs és jómagam is használjuk. Nem a munkáltatóm vette, hanem saját magam, a saját pénzemből, de részben munkahelyi célokra, Ha bővebben el lennék eresztve, persze tudtam volna - alig jobbat - kétszer ennyiért is venni.

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Új hozzászólás Aktív témák