Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz neverless #1839 üzenetére

    Az igazság mindíg odaát van. :) Az MKV csupán egy konténer, azon belül nagyon sok variáció lehetséges. A wifi átvitel szintén nagyon sok összetevőtől függ. Minél kevésbé alkalmas a hardver, annál több csillag együttállására van szükség ahhoz, hogy ne akadjon meg a lejátszás. Akár a kép - hang szinkronban tartásán is elvérezhet a dolog. A képfrissítési frekvencia is kernelben meghatározott. Ha 60Hz -es a kernel, akkor az nem fog neked 24 -es frissítésre állni. Hogy őszinte legyek, engem ez egyáltalán nem zavar, észre sem veszem. Valójában az egész minőségi filmnézés nem érdekel. Megnézem, oszt jóvan. Még a HD -ra is sajnálom a tárhelyet, ezért inkább SD -ben tárolok. Kivétel 1-2 kedvenc, de azok közül meg ritka a HD (pl. T.O. -tól a Foxy Lady sorozatot is csak SD -ben forgatták :D ).
    Aztán a minőségi filmnézéshez kellenek a jó, (és gyakran fizetős) kodekek is, ez viszont csak egy kicioccó, kínai kütyü.

  • Mike88

    senior tag

    válasz neverless #1839 üzenetére

    Az igazság abban rejlik, hogy nem egyforma a szemünk! Olvasva a hozzászólásodat, neked még véletlenül sem ajánlom a T-R42-t. Adj ki 30-100 ezret egy Dune-ra vagy Popcornra (számodra tényleg megéri, de alaposan olvass utána, hogy melyik modell legyen, a két márka híveinél biztos találsz olyat, aki minden kérdésedre tud válaszolni), ezalatt neked nem merek ajánlani semmit sem. Nem tudok érdemben reagálni arra, amit írtál, mert kb. fogalmam sincs, hogy miről beszélsz (érteni értem, de én ilyesmiket nem veszek észre), ez lehet az én szegénységem, de lehet épp emiatt megfelelő nekem a T-R42, mert én ilyeneket tényleg nem lesz.rom, hanem nem veszem észre, soha az életbe eszembe nem jutott vizslatni egy panoráma pásztázásnál, hogy mennyire folyamatos a kép, az is lehet, hogy szaggat, nem jut eszembe olyan film, ahol panorámaképpel találkoztam... azok akik ilyesmit észrevesznek, s zavarónak találják, azok ne a 10-en - 20-on ezres készülékektől várják a megoldást. :D Nyilván ha leülnénk egy TV elé, s mondanád, hogy most, most figyelj, akkor észrevenném...
    LG-nek írjál, hátha tudnak módszert a régi firmware visszatelepítésére, régebben bevált az, ha a ver. számot egy magasabbra írtad át, de nem mernék tanácsokat adni, inkább kérdezz rá.

  • Zol77

    aktív tag

    válasz neverless #1839 üzenetére

    Sosem értettem ezt a lejátszó mizériát,egy ismerősöm elhozta a 100+ ezres dune lejátszóját,hogy nézzük meg mit tud a stickel szemben,mert venne a gyerekeknek lejátszónak.
    A lényeg , lejátszottuk ugyanazt a részt,és jött a "láttad?" kérdés , mondom mit? válasz : itt egy picit remegett a droidon a kép!
    Mondom mi van? Na megnéztük megint , és tényleg,ha csak oda koncentrálok,és minden erőből a hibát keresem nagy nehezen sikerül észrevenni,de ha nem mondja észre se veszem. Persze a dune volt a sztár,én meg csak annyit mondtam,hogy nekem nemhogy +80 ezret,de még +5 ezret se érne meg,ilyen apróságokon fennakadni. Persze a fenti kijelentésem mit sem ér egy elvakult mediaplayer fannak,én úgy vagyok vele,vegye csak,az ő pénze. Amire nekem kell,arra jó a droid is. Már az első droidom,egy Allwinner A10-es Minix is vitt minden 1080p-s filmet,a kétmagos UG802-m is,de ez már wifiről is,a mostani T-R42 meg szintén visz minden 1080p-s filmet akadás nélkül.

    Hogy a TV-re is reagáljak,5 olyan LG tv-n aktiváltam ismerősöknek az usb filmlejátszást,ami gyárilag nem is tudott lejátszani,mert az egy db usb port ami a tv-n volt,csak szervíz célokra volt fenntartva.
    Magyarul,ha olyan tv-n lehetett aktiválni a médialejátszást,ami sose tudott lejátszani,akkor nyilván a tieden,ami mindig is tudott,vissza lehet kapcsolni. Ha belevágsz,alaposan olvass utána,mert könnyen lehet tégla a tv-ből.
    A youtube tele van vele,hogy hogy kell engedélyezni,onnan néztem én is, a servive menüben a divix ki van kapcsolva,ezt kell hd-ra állítani,és megjelenik utána az usb menüpont a tv menüjében,ahonnan már lehet indítani a filmeket.[link]

  • MaCS_70

    félisten

    válasz neverless #1839 üzenetére

    Erről a firmware-butításról írnál két sort? Talán nem vészesen off topic itt.

    Köszi: MaCS

    [ Szerkesztve ]

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák