Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frigetrus

    senior tag

    válasz wfalcon #1381 üzenetére

    Szia wfalcon!
    A kérdésednek arra a részére válaszolnék, amely arról szól, hogy van e jelentősége annak, hogy a középoszlop "3D"-s-e. Szerintem, mivel írtad, hogy makró fotó érdekel, ahoz én mindenképpen azt ajánlanám, mert jól tud jönni, egyszerűen kényelmesebb. Szerintem mindenképpen 9361-re essen a választásod.
    Én a 9351b-t néztem ki magamnak, az is "3D"-s középoszlop lehetőséggel van ellátva, csak abban különbözik, hogy kisebb a teherbírása, és persze olcsóbb.
    Egyébként ezzel a fajta középoszloppal meg lehet azt csinálni, hogy kihúzod, szétszereled, és az állványfej rögzítő platformot visszailleszted az állványra, és így egy beépített kis 3D fejet kapsz. Persze ennek sok jelentősége nincs, hogyha külön fejjel használod, de jól jöhet, ha nem akarsz több súlyt cipelni, és leszereled a külön fejet.

  • mcgoat

    aktív tag

    válasz wfalcon #1384 üzenetére

    de fog, mármint rezegni

    Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

  • Frigetrus

    senior tag

    válasz wfalcon #1384 üzenetére

    Nos, majd meglátod, hogy mennyire lesz stabil, de szerintem mindenképpen jobb, hogy lehet ilyet is csinálni vele. Legfeljebb nem húzod ki teljesen, csak annyira mint amennyire a helyzet megköveteli. Az, hogy mennyire lesz így stabil, a felszerelés súlyától is függ.
    Én mindenképpen úgy látom, hogy jól jöhet, tehát, ha tud ilyet, akkor inkább ezt kell választani, mint a simát.
    Nos, azt hiszem nem mindegyik állványhoz jár táska. Például az általam kinézett 9351B-hez azt hiszem nem jár, de a sima 9351-hez igen. Nem tudom, hogy ez így van-e minden "B"-s illetve sima változatnál-e.

  • andrasferenc

    tag

    válasz wfalcon #1532 üzenetére

    Megvásáróltam ( a futár meghozta a Digicamtól) a Giottos MT 9361-es háromlábú állványt és a Giottos MH 1302-655-ös gömbfejet.
    Az állványról és a gömbfejről csak jót lehet mondani.
    Korábban vásároltam a Digicamtól egy Giottos MM 9560-as állványfejes monopodot. A két állványt egymás mellé téve úgy tűnik, mintha nem egy gyárban készültek volna. Mindkettőn csavaros a lábrögzítés. Igaz. a monopod lábán van egy horony, de a megszorító csavarzat különbözik. Nekem a monopodé látványosabbnak tűnik.
    Vélhetően egy dologra nem gondolt a Giottos: Mégpedig, ha a középoszlopot fejjel lefelé, megfordítva, függőlegesen van behelyezve, nincs a kibiztosítva. Valamit ilyenkor célszerű beakasztani a középoszlop végén levő horogba a biztonság miatt.
    Nem tudom, hogy a középoszlopot rögzítő, vélhetően alumínium készült öntvény, mennyire bírja a strapát? Nem-e fog esetleg az öntvény meghibásodni a megszorítások által?
    A lábak terpesztésének szabályozására szolgáló "pöcök" nálam nem volt televágva zsírral. Ugyan jobb lenne, ahogy egy hasonló Giottos állványnál a fototv-nek 'A nagy állványtesztjében" is megemlítették, lenne a 'pöcöknek" valami akadása az egyes beállításokra vonatkozóan, de ezt meg lehet szokni.
    Azt nem tudom, hogy a libellában levő folyadék mennyire viseli el a külső alacsony hőmérsékletet?
    A gömbfej kialakítása nagyon precíz. A cseretalpot rögzítő csavarzatot nagyon finoman szilikonzsírral bekentem.
    Mivel a gömbfej talpának az átmérője kisebb, mint a középoszlop talpának az átmérője. a középoszlop talpában levő három kis csavarral nem lehet rögzíteni. De erre nagyon nincs is szükség, mivel stabilan fel lehet csavarni a gömbfejet.
    Meg kell említeni, hogy a Digitcam nagyon korrekt volt az internetes vásárlásnál.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák