Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Landon

    őstag

    Sziasztok,

    Szeretnek a gepemhez 'inkabb illo' gyors tarolot viszont nem vagyok benne biztos, hogy erdemes e, 'lehet e' (a kriteriumok miatt).

    Elore elmondom, hogy sajnos egy eleg 'buta' meresi alappal rendelkezem csak, tudom, hogy ez nem a mervado de csak ezzel rendelkezem jelenleg. Jelenleg a WEI 5.9-re ertekeli a winyom. Ha ezen tudna valami javitani a jelenlegi WDC Black 32MB-s winyomhoz kepest akkor az mar eleg szignifikans kulombseg lenne. Termeszetesen a cel nem ez, hanem, hogy ne a winchester legyen az bottleneck egyes esetekben. Jobb lenne egy kicsit kevesebb toltesi ido etc.

    A kerdes az hogy SSD-n kivul kepes erre barmi mas ami HDD alapu? Ahogy neztem az enyemtol ujabb HDD-k a 64 cache-ben es a csatolofeluletben kulomboznek es az irasi, olvasasi sebessegekben de ha jol gyanitom ez a gyakorlatban semmi vagy csak csekely, eszrevehetetlen elorelepes lenne?

    Az SSD-vel az a bajom, hogy valami olyanert fizetek horribilis arakat amit nem pakolhatok tele, folyamatosan figyelni kell ra es meg igy is romlik idovel... Ezen tul a lapom P67es es az SSD kezelese ha jol tudom (?) nem a leg optimalisabb bar nem tudom ez mennyit szamit. Az intel SSD SRT ugye nalam nincs (SSD caching).

    Neztem a Velocikat is, nem tudom azokkal kb ugyan az a sejtesem mint a 64MB-os HDD-kel, hogy nem lenne latvanyos gyorsulas + ha jol emlekszem akkor max 600GB.

    A hybrid hdd ssd technologia nem tudom mennyire fejlett vagy hogy elerheto e egyaltalan mar, annak meg utana nezek.

    Persze lehet, hogy mindent rosszul latok ezert is irtam... :)

    Koszonom!

    [ Szerkesztve ]

    There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

  • Landon

    őstag

    válasz Dzsekó #29905 üzenetére

    Értem és köszönöm a válaszod! Még egy elég hülye gyakorlati kérdésem lenne ami nem teljesen világos:

    Az OS az ugye az SSD-re megy az ok. De utána a feltelepítendő programok és játékok mehetnek a HDD-re vagy akkor már nyilván nem az SSD fog számítani ismét töltési időben hanem a HDD mert onnan vannak használva a fileok? A driver-ek mehetnek a HDD-re vagy jobb ha azok inkább az SSD-re mennek?

    A programoknál ez nyilván nem érdekel de pl. játékoknál igen. A betöltési sebesség érdekében adott játékot installálni is az SSD-re kell és a képfile-t is az SSD-n kell tárolni amennyiben a játék azt használja futás közben is, igaz? Ergo nem csinálhatom azt meg, hogy kizárólag csak az OS-t hagyom SSD-n és minden más megy HDD-ra mert akkor csak a boot lesz rövidebb minden más marad a régiben? Ill. melyik márkát ajánlanál és azon belül melyik típust (SLC-sben gondolkodom)?

    Másik hülye kérdés: a TRIM az ugye minden típusú alaplapnál elérhető?

    [ Szerkesztve ]

    There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

  • Landon

    őstag

    válasz jim_raynor70 #29908 üzenetére

    Nagyon köszönöm a részletes választ! :) Akkor maradok az SSD-k mellett. És azt mondod, hogy nem érdemesebb 'nagyobb márkák' után menni (OCZ, Kingston, Crucial etc) hanem megteszi a Samsung is? Ill. rendbe lesz az MLC?

    [ Szerkesztve ]

    There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

  • Landon

    őstag

    válasz Dzsekó #29912 üzenetére

    Köszönöm! :R

    There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

  • Landon

    őstag

    Na úgy fest elérkezett az idő a vásárlásra. :) Azóta még olvasgattam egy kicsit és a Crucical M4-ről nagyon sok jót olvastam. Igazából ezt ajánlják mindenhol mint a legjobb a kategóriájában.

    De azért rákérdeznék mert van egy listám amelyek közül választhatnék és hátha úgy gondoljátok onnan valamelyik jobb.

    Crucial M4 128GB
    OCZ Vertex 3 (nem a max IOPS csak a sima) 120GB
    intel 320 Series 120GB (ez tűnik talán a legkevésbé jónak)
    Corsair Force GT 120GB
    Samsung 830 128GB

    Köszönöm!

    There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

Új hozzászólás Aktív témák