Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Ren Hoek #16859 üzenetére

    Nekem két black van, a rezgésük minimális, bár van gumi a winyó és a kerete között gyárilag a házamban (lásd PH teszt, CM 590) de a keretben már nem érződik az égvilágon semmi. Sajnos rezgés terén ki lehet fogni amúgy nagyon rezgő darabokat is, darabfüggő. (Jópár (20+) 250-320GB-os WD és Seagate winyóval raktam össze gépet, és volt pár katasztrófális darab, de az átlag azért rendben volt, nagyon sok múlik a rezgéselnyelő vagy felerősító felfogatáson.)
    A seekzajról pedig annyit, hogy a Black jólhallhatóan (levett oldallap, gép a fejemtől kb 1 méterre, 2db RAID0-ban egyszerre seekelve) keres, bár számomra nem zavaró a hangja, nem az az irritáló seekzaj. Viszont durva keresés közben (everest random read teszt) picit jobban ráz, mint egy átlag winyó, de a keretig így sem jut nálam. Viszont nagyon gyorsan keres. Mondjuk normál használattal nem tudom, mekkora probléma a seekzaj, ha már sokat kell seekelni, úgyis defrag kell... Legalább tudom, mikor érik a dolog... :D A teljesítményéről kb. egy oldallal feljebb tettem fel képeket, nyersen és raidben is. Viszont sajnos nem sikerült az akusztikai jellemzőket max teljesítményről lejjebb venni, asszem nem is támogatja a szabályzását sajnos. Elvileg a BLUE főleg ebben különbözik (az tudtommal kiegyensúlyozott zaj/teljesítményen van gyárilag), és elvileg működik is ez az Intelliseek, de nyilván rontja a teljesítményt minimálisan (lassabb seek).
    Az F3-ról nincs tapasztalatom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák