Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • descent

    csendes tag

    válasz Ferke77 #158572 üzenetére

    Szia,

    sajnos ebben az alaplapban csak 2 memóriaslot van, szóval a mostaniakat (2x4) el kell adni, ezzel nincs mit tenni.
    A ramot külön venném büdzsé tekintetében, szóval a kb. 100e a CPU+GPU kombóra van. Valamennyivel túl lehet lépni, ha éppen úgy jön ki a lépés.

    A rammal kapcsolatban van is egy külön kérdésem a dual channellel kapcsolatban: ha most 16 GB-ot szeretnék a gépbe, akkor 2x8-at vagy 1x16-ot vegyek? 2x8 esetén további bővítés megint csak komplett cserével jöhet szóba később, de vajon bukok-e teljesítményt azzal, ha 1x16 lesz benne (vagy esetleg átmenetileg 4+16, ha megtartom az egyik mostani 4GB-os modult)?

    Nekem az lenne a legjobb, ha tudnál mondani egy fasza CPU+GPU kombót (pl. 1600AF + egy hozzá való GPU), aztán kerül, amennyibe kerül, vagy meg lesz véve, vagy nem. De azt nem akarom, hogy most csak egy CPU, aztán meg egy év múlva GPU.

    Ha írnál konkrét, teljes típusmegjelöléseket, azt megköszönném, mert láttam itt a fórumban sok rövidítést, ami nekem önmagában nem egyértelmű (pl. 3070, LHR, stb.) Pl. az 1600AF gondolom a Ryzen 5 1600 AF-et jelenti...

    Amúgy nekem használt cucc is jöhet, csak akkor megint csak tippet kérnék, hogy hol lehet megbízható eladóktól vásárolni...

    Köszönöm szépen!

Új hozzászólás Aktív témák