Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • descent

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ebbe a gépbe vennék videokártyát, mert a beépített már nem megfelelő:

    CPU: AMD Athlon 3000G with Redeon Vega 3 Graphics
    Alaplap: ASRock B450M-HDV R4.0
    RAM: 8GB DDR4

    A ramot fel fogom bővíteni 16 vagy 32GB-ra, de úgy tűnik, a processzor marad, mert ha jól láttam, a következő, amit bele lehet tenni (Ryzen 5 3600) már 90e forint körül mozog, ami nem fér bele a költségvetésbe.

    Szóval ehhez a teljesítményhez szeretnék videokártya javaslatot kérni. A büdzsé vége valahol 60-100e forint között van.
    Ha esetleg azt mondanátok, hogy ebbe nem érdemes dedikált videokártyát tenni, hanem kell egy nagyon erős processzot beépített videoval, azt is elfogadom persze. Fogalmam sincs ugyanis, hogy mi lenne a jobb ebben a helyzetben.

    Köszönöm előre is!

  • descent

    csendes tag

    válasz Ferke77 #158564 üzenetére

    Szia,

    elnézést, valóban lemaradt a felhasználás. Ez apósom gépe és játszana rajta, elsősorban FPS-ekkel, pl. Medal of Honor, Call of Duty, Battlefield (ezek sokrészes játékok, nem tudom, pontosan melyik részek vannak meg neki) és hasonlók.

    CPU: most lebuktam, mennyire nem értek ehhez sem. Megnéztem, milyen CPU-kat támogat az alaplap, azokat beírtam a pcx keresőjébe és a következő szintű processzor 90 ezerbe került. De simán lehet, hogy valamit benéztem itt is és olcsóbb proci is előrelépés lenne.

    Szóval akkor annyiban módosítom az eredeti kérdést, hogy a RAM felbővítése mellett mit javasonátok ennek a gépnek a feltuningolására, játék céljára? Úgy tudom, az a régi ökölszabály még él, hogy nem érdemes túl erős processzort venni egy gyenge videokártyához és fordítva sem, szóval ha tudnátok ajánlani egy egymáshoz teljesítményben illeszkedő processzor+videokártya kombót ebbe a gépbe nagyjából 100e forintból, azért nagyon hálás lennék.

    Köszönöm!

  • descent

    csendes tag

    válasz Ferke77 #158572 üzenetére

    Szia,

    sajnos ebben az alaplapban csak 2 memóriaslot van, szóval a mostaniakat (2x4) el kell adni, ezzel nincs mit tenni.
    A ramot külön venném büdzsé tekintetében, szóval a kb. 100e a CPU+GPU kombóra van. Valamennyivel túl lehet lépni, ha éppen úgy jön ki a lépés.

    A rammal kapcsolatban van is egy külön kérdésem a dual channellel kapcsolatban: ha most 16 GB-ot szeretnék a gépbe, akkor 2x8-at vagy 1x16-ot vegyek? 2x8 esetén további bővítés megint csak komplett cserével jöhet szóba később, de vajon bukok-e teljesítményt azzal, ha 1x16 lesz benne (vagy esetleg átmenetileg 4+16, ha megtartom az egyik mostani 4GB-os modult)?

    Nekem az lenne a legjobb, ha tudnál mondani egy fasza CPU+GPU kombót (pl. 1600AF + egy hozzá való GPU), aztán kerül, amennyibe kerül, vagy meg lesz véve, vagy nem. De azt nem akarom, hogy most csak egy CPU, aztán meg egy év múlva GPU.

    Ha írnál konkrét, teljes típusmegjelöléseket, azt megköszönném, mert láttam itt a fórumban sok rövidítést, ami nekem önmagában nem egyértelmű (pl. 3070, LHR, stb.) Pl. az 1600AF gondolom a Ryzen 5 1600 AF-et jelenti...

    Amúgy nekem használt cucc is jöhet, csak akkor megint csak tippet kérnék, hogy hol lehet megbízható eladóktól vásárolni...

    Köszönöm szépen!

  • descent

    csendes tag

    válasz Weor #158579 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, nagyra értékelem!

    Akkor asszem az lesz, hogy veszek egy 16GB-os modult aztán vagy 16, vagy 20 lesz benne, attól függően, hogy együtt mennek-e.
    CPU és GPU ügyében pedig választok a felsoroltak közül valami kombinációt, ami belefér a büdzsébe.

    Még egyszer, kösz mindenkinek!

Új hozzászólás Aktív témák