Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bodor

    veterán

    válasz kerekfej #4781 üzenetére

    Nem bírom ki, hogy ne írjam le az észrevételeimet.
    Körbenéztem, és a következőket találtam.
    Az árgépen a következőt írják a Samsung SSD 840 120GB (MZ-7TD120BW) -hez, ami ugye nem a Pro változat.
    NAND típus: MLC Na ez nem igaz, mert csak TLC-s És ugye tudjuk, hogy a TLC-s NAND chipek élettartama feleannyi, mint a 830-asban, és a 840 Proban található MLC chipeknek. Na ez aztán a fejlődés...
    Ezek után a Pixmániánál a szöveg: A nagy teljesítményű és időálló Samsung 840 Series.... Khmm.. :U
    Pixmániánál a garancia 2 év. Na ez aztán a fejlődés... ( Tudom , ez a pixmánia "hibája" )
    Olvasási sebesség: 530 MB/s írási sebesség: 130 MB/s Igaz, hogy ez "csak" szekvenciális írás, de miért kevesebb, mint a 830-asnál ? ( ott 160 ugye) Na ez aztán a fejlődés...
    ( Még szerencse, hogy a vezérlőnek köszönhetően a 4K IOPS-ok magasabbak, mint a 830-asnál )

    Na és végül mindezek után az árak, amik ugye majd csak változnak, de most nagyon magasak a 830-ashoz képest is, nemhogy a többi márkához.

    128 GB-os 830-as MLC-s chippel: 26K ( 3 év garanciával)
    120 GB-os 840-es TLC-s chippel : 30.5 ( 2 év garanciával a pixmániánál)

    120 GB-os 840-es Pro MLC-s chippel: 40K ( 2 év garanciával a pixmániánál) Tulajdonképpen ez felel meg a mostani 120 GB-os 830-nak, csak éppen 14.000-rel drágábban, és feleannyi élettartamú chipekkel szerelve. . . . F

    Nem tartom valószínűnek, hogy egy átlagfelhasználó gépében érzésre jobb/gyorsabb lenne a 840-es széria a 830-asnál . Ha gyorsabb is egy kicsit, annyival biztos nem, amennyivel többe kerül.
    Az biztos, hogy kevésbé tartós, és sokkal drágább. . . .

    Én örülök, hogy tudtam még venni a 830-asból. . .

    Szóval lehet ajánlgatni , de nem árt ha a kedves vásárlók tisztában vannak a tényekkel.

    Ha az Intel SSD-i ( a jó minőség ellenére) az indokolatlanul magas ár miatt nem kerültek be az ajánlott listába, akkor ilyen szempont alapján a Samsung 840-nek sem kellene.

    Reméljük az itthoni árak kedvezőbbek lesznek majd, és akkor már csak az élettartam csökkenése az, ami miatt hezitálni lehet az ajánláson.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák