Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bodor

    veterán

    válasz Fire/SOUL/CD #31192 üzenetére

    2. Az SM951 PCIE bázisú, így (és most akkor konkrétan a 256GB-os modellnél maradjunk) 2150 és 1260 MB/s a szekvenciális olvasási és írási sebessége.

    Számomra már csak az kérdés, hogy mihez , és hogyan fogja a tulajdonos kihasználni ezt a szekvenciális sebességet egy laposban?
    Rendszer alá szerintem felesleges és drága.

  • k-adi

    nagyúr

    válasz Fire/SOUL/CD #31192 üzenetére

    Köszönöm a részletes választ. Az SM951 jó gyorsnak tűnik így leírás alapján, de jelenleg drága még (legalábbis számomra nem biztos, hogy a másik kettőhöz képest - samu 850evo és crucial mx200 - a felárat megéri). Plusz még viszonylag "új" a piacon ezért kevés teszt volt vele gondolom, még nem igazán tudni mennyire megbízható... Bár feltételezem az és a review-k is jókat írnak róla.

    Amúgy - válaszolva Bodor topicgazda kommentjére is egyben - gamer-notiba (>> OS és game fileok olvasása?) lesz téve majd a kiválasztott SSD, így lehet tényleg már sok, amolyan ágyúval-a-verébre helyzet lesz SM951-el. :B

    Az "OEM-támogatásos" dologról nem is tudtam, hogy ez így megy SSD-knél, köszi az infót, érdekes volt megtudni. Viszont ez engem nem fog érinteni szerintem, mert nem közvetlenül a clevo-tól (laptopgyártó cég) venném/veszem majd a notit, hanem egy német laptop-céggel rakatom össze majd különböző alkatrészekből a sajátom, ők gondolom "reseller" státuszban vannak :F tehát ők feltételezem nem OEM-es ssd-t raknak bele, bár lehet rosszul gondolom... ;) (de küldtem a németeknek egy emailt....csak mire válaszolnak......)

    Amúgy SM951-en kívül ha választani kellene a kettő közül melyik ajánlott jobban (tudom mindkettő jó): 850evo vs. crucial mx200 ?
    (jelenlegi notimban egy samu 850evo van, meg vagyok vele elégedve, de a "régi laptopomat" majd eladom az új vásárlásakor, benne a samuval ssd-vel, ezért ha már úgyis újat veszek kíváncsi vagyok megéri-e maradni samunál vagy crucial a jobb?)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák