Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bepe79

    addikt

    Sziasztok! Gondolkodom egy GPS beszerzesen, mivel az uj Nokia E66 + Maps 2.0 + legujabb terkep sem er semmit sem gyakorlatilag egy navigacios kutyuhoz kepest. Olyan kene, ami viszonyleg elfogadhato meretu, belefer esetleg zsebbe is, vagy nagyobb farzsebbe, amivel kezben fogva, gyalogolva tudok navigalni (tehat nem csak autoba szerelheto es csak azzal mukodik), amin IGO vagy TomTom szoftver fut es itt kint az UK-ban is kaphato, ahol vagyok, es amin gyarilag rajta van az egesz Europa terkep, merthogy hulladek netem van es gyakorlatilag lehetetlenseg sajnos barmit is letoltenem vele. Nem baj, ha angolul navigal, meg angol a szoftver, de nem hatrany, ha allithato a nyelv magyarra es a navigacios hang magyarra. Az R700-at neztem ki, de az itt kint gyakrolatilag sehol nem kaphato (gondolom azert, mert IGO-s...), ugyhogy valami TomTom-ot futtato kene, mert itt azt nagyon favorizaljak kint es biztos, hogy kaphato. Tudnatok ajanlani par kutyut? Probalom atnezni a topikokat, de nem sok eselyem van, annyi fele-fajta van.

    Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

  • bepe79

    addikt

    válasz vagamo #1120 üzenetére

    Szia! Koszi a gyors valaszt, megneztem a linkedet! Az a Mio jo lenne, de sajna nem tartalmazza eloretelepitett formaban az UK terkepet (hogy miert nem, arrol gozom sincs, merthogy ez is Europa... :W ), ugyhogy ez lehet, hogy kiesik szinten. Az R700 mar kiesett, mert itt nem nagyon kaphato, ahogy az R600 sem. Viszont kaphato ket keszulek, amikrol a tesztek is nagyon jokat mondanak, a HP iPAQ 614c es a Garmin nüvi 760. Most e ketto kozott vacilalok, de meg van idom boven donteni. Valakinek van HP? Az normal zsebmeret? Jo GPS vevo es terkep van benne? Van eloretelepitett UK es Magyarorszag terkep?

    Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

  • bepe79

    addikt

    Azt hiszem, a HP is kiesett nalam, mert az is ilyen egybe-minden-kutyu; telefon, PDA, GPS, stb., es kicsi a kijelzoje, meg nem elsosorban navigacios keszulek. Azt hiszem, hogy az uj navigacios nagyagyu, a Garmin nüvi 760 eddig nalam a befuto, max nem zsebben hordom majd (a zsebem mar foglalt amugyis a Nokia E66 reszere :D ), hanem hatizsakban vagy kezben (ugyis arra valo, hogy kezben navigaljon). Szep nagy kijelzo, boduletes nagy tudas, uj, frissitett, oriasi lefedettsegu Garmin terkep, stb. Ez lesz az en keszulekem. Es raadasul arban is nagyon-nagyon elfogadhato, olcsobb, mint sok mai telefon (es olcsobb, mint pl. az E66-om volt nem olyan reg, mikor vettem). Meg atolvasok egy-ket tesztet vele kapcsolatban, de ahogy a mobilarena-s tesztet is olvasgatom, lehet, hogy ennel jobbat nem nagyon talalok. Es itt kint is kaphato!

    Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

  • bepe79

    addikt

    Sziasztok! Lenne par kerdesem a Garmin nüvi 760-al kapcsolatban, mielott majd augusztusban megvennem:

    1., mukodik kezben tartva seta kozben is, tehat nem csak autoban szivargyujtorol? (tehat van akksija, ami ad neki tapot seta kozben?)

    2., a full Europa terkep elore van telepitve, beleertve a nekem kello UK es Magyarorszag terkepeket is?

    3., a dobozban jar hozza valamilyen tok, amiben lehet hurcolaszni magammal?

    Nagyjabol egyelore ennyi, ha ezekre a kerdesekre pozitiv valaszokat kapok, akkor nem lehet kerdes, hogy ezt veszem-e meg.

    Koszi!

    Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

  • bepe79

    addikt

    Mas web-oldalakon azt olvastam, hogy navigal zsebben is (tehat meg ott is fog jelet, az mas kerdes, hogy ott hogy lehet nezni a kijelzot...), tehat ezekszerint navigal setalas kozben is, es azt irjak, hogy van beepitett akksija, es nem csak autoban szivargyujtorol hasznalhato. Ezek utan azt hiszem, nalam eldolt a dolog, augusztus kozpen Garmin Nüvi 760-at fogok venni. Az ara is lement mar itt 214 font korulre (atszamolva ez otthon kb. 64K), ami mar sokkal baratibb, mint amennyivel inditott (100K+). Hogyha valakinek van esetleg ellentetes infoja (a setalva navigalassal kapcsolatban, tehat hogy megsem lehetseges vele), az pls ossza meg velem az infot aug kozepeig, mielott megveszem majd! :R

    Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

  • bepe79

    addikt

    válasz vagamo #1125 üzenetére

    Szia! Koszi a linket, megnezegettem, es eleg sok masik GPS kutyut attanulmanyoztam. De ahogy latom, a Garmin 760-as a kep szerint raadasul elfer egy tenyerben!!!, es belso alapjan is ez a legtutibb es legbejovosebb. Ugyhogy most mar biztos, hogy nem nezegetek masik kutyu utan, hanem ezt fogom megvenni. Szerintem az egyik legjobb, es en a 3 oras keszenlettel is ki vagyok bekulve, max majd kimeletesen hasznalom, vagy sokszor toltom, stb. Gondolom ez az uj Garmin 760-as mar Sirf III-as chipet hasznal szinten, es az akksi-idot is optimalizaltak, tehat csak kibir az tobbet is, mint 3 ora, foleg ugy, hogy nem fogom egyhuzamban orakon keresztul navigalasra hasznalni.

    Szerk.: ami meg erdekelne, hogy mifele akksi van benne, es hogy lehet azt kivenni, meg tolteni? Vagy USB-n kell a kutyut a szamitogepre dugni, es az tolti fel? Bocs a hulye kerdesert, de meg nem volt navi kutyum soha az eletbe`.

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

  • bepe79

    addikt

    Sziasztok! Azt hiszem, hogy meggondoltam magam a meretek miatt, es megsem Garmin nuvi 760 lesz, hanem egy ASUS R300-as! :K A tesztek alapjan nagyon jo az ASUS, sokkal kisebb, es zsebben is elfer + sokkal olcsobb is. Arrol nem beszelve, hogy az uj, IGO8 fut rajta. Lenne par kerdesem:

    Az ASUS R300:

    1., az IGO8 terkep ra van telepitve, vagy a kartyan van, be kell dugni, es mar latja is?
    2., ez full Europa terkep, tehat nem kell semmit letoltogetnem hozza?
    3., ez Sirf III chipsetes kutyu?
    4., van halozati tolto hozza? (konnektorba dugos)
    5., erzekeny es jo a GPS vevoje?
    6., a kezdeti bugokat, amikrol olvastam, azota orvosoltak mar, tehat nem fagyogat?

    Ha azekre pozitivak a valaszok, akkor megiscsak az ASUS lesz nalam a nyero. :)

    Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

  • bepe79

    addikt

    Az ASUS R300-at tervezem most megrendelni, meghozza itt: [link]

    ( http://www.tekcomputersuk.com/grade-asus-r300-portable-navigator-ukireland-retail-p-105411399.html )

    Szerintetek van valami trukk, azontul, hogy csak 30 nap a gari a dologban, mivelhogy csak 81 fontba kerul (ami atszamolva huszonakarhanyezer forint csak), vagy a megjelenes ota ennyit esett az ara, plusz a nagyobb kijelzos, ujabb keszulekek ennyire lehuztak az arat? Szerintetek ez is full Europa terkeppel erkezik, ha megrendelem, vagy csak UK IGO8-al?
    Valaki pls. irjon valami velemenyt errol! :R

    Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

  • bepe79

    addikt

    Mik a velemenyek a Garmin nuvi 250-rol?
    A Garmin 250 mellett szolna:

    - viszonylag kis meret (ami nekem kene a kezben navigalashoz)
    - elore telepitett Full Europa terkep
    - erintokepernyo
    - meretek: 9.7 x 7.1 x 2 cm
    - suly: 147.42 g
    - nagy erzekenysegu, EGNOS-ra elokeszitett GPS vevo
    - 5 oras uzemido (viszonylag korrekt ez is)

    Viszont ezt irjak rola: ``A készülék nem használható 24 V-os tápellátásról, kizárólag 12 V-ról működik!``

    Ez mit jelent? Toltheto szamitogeprol USB kabelen keresztul? Es adnak hozza USB kabelt? Halozati toltot lehet hozza kulon venni?

    Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

  • bepe79

    addikt

    Na, azt hiszem nem vacilalok tovabb, mert nektek is az agyatokra megyek lassan, es azt hiszem, megtalaltam a nekem legmegfelelobbet: Garmin nuvi 250

    Itt fogom megrendelni: [link]

    ugyanis itt meg lehet rendelni tobb formaban is, en ezt fogom valasztani:

    Garmin Nuvi 250 + Garmin Nuvi Travel Kit

    Ebben benne van a keszulek es a Travel Kit, ami a kovetkezokbol all:

    [link]

    Package Includes

    1. USB AC charger (UK 3 Pin)
    2. USB Car Charger attachment
    3. USB cable Sync

    The Kit will enable you to:

    Charge your Nuvi at Home
    Charge your Nuvi in Car
    Sync / Charge and Data Transfer your Nuvi via you PC

    Compatible for Garmin Nuvi 300, 310, 350, 360, 370, 200, 200W, 250, 250W, 270 only

    Ugyhogy ezt tudom barhol tolteni, ahol konnektor van, kicsi, setahoz is tokeletes, jo uzemido, erintokepernyo, nagyon jo ar, jo kit van hozza, amiben minden benne van, es rajta van a full eloretelepitett Europa terkep, de van support is, frissitesi lehetoseg + meg lehet hozza kartyan vasarolni a full City Navigator NT 2008 Map Update of Europe DVD-t is.
    Ugyhogy megtalaltam :K :R , most meg is rendelem. Szoba kerult meg a Garmin nuvi 760 (de az egy kicsit nagy setahoz), es az ASUS R300, ez utobbihoz meg valoszinuleg nem adnak full Europa terkepet itt az UK-ban, csak UK terkepet)
    Koszonom a segitsegeket, ha megjon a kutyu, beszamolok majd, bar kifejezetten ennek a topikjat kulon nem talaltam, pedig azt irjak, hogy a 250-es az egyik legnepszerubb es legjobb.

    Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

  • bepe79

    addikt

    Na, meg is rendeltem:

    Your Handtec Order Confirmation
    Product Code Name Quantity Price Each Item Total
    GN250 Garmin Nuvi 250 + Garmin Nuvi Travel Kit
    1 £111.49 £111.49
    Goods Total £111.49
    Shipping Total (Standard Service: 2 - 4 days) £5.45
    Tax Total £20.46
    Order Total £137.40

    Date:29/07/2008 @ 22:43:44 Your Handtec Order Number: xxxxxx

    :R

    Remelem boldog leszek vele, szerintem eletem elso navi-kutyujenek egyaltalan nem rossz valasztas. Legalabbis amire nekem kell, ahhoz szerintem a legjobban dontottem. :K

    Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

  • bepe79

    addikt

    válasz Kbali #1139 üzenetére

    Jaja, tudom, de a 3.5-os kijelzojevel csak kisebb valamivel az R600/R700-nal. A halozati toltovel tisztaban vagyok, a mobilokhoz is a 3 pin-es UK toltot hasznalom, mivel kint elek. Ha hazamegyek, vagy atalakitoval (1 fontert barhol lehet kapni ilyet) fogom hasznalni, vagy veszek hozza odahaza egy magyar halozati toltot.

    Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

  • bepe79

    addikt

    válasz Kbali #1139 üzenetére

    Apropo: e szerint: [link] a cikk szerint is csak users guide es autos tolto van a Garmin 250 dobozaban, sem USB kabel, sem halozati tolto. Tehat nagyon is jol tettem, hogy a Kit-et is megvettem hozza, amiben mindezek a hianyzo dolgok benne vannak.

    Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

  • bepe79

    addikt

    válasz Kbali #1143 üzenetére

    Itt is leirom, hogy megjott a Garmin Nuvi 250-em :R
    Az elso negativum volt, hogy ujat rendeltem bar, de van rajta egy karc. :Y Hala az egnek nem a kijelzon (az hibatlannak tunik), hanem a korulotte levo savon. Na mind1, ezen hamar tultettem magam, en emiatt nem kuldom vissza, hogy csereljek ki, ha maganak a keszuleknek nincs semmi baja. A Travel Kit-et jo, hogy megrendeltem, ugyanis a Garmin ehhez a keszulekehez sem ad a gyari dobozban sem halozati toltot, sem pedig USB kabelt... csak es kizarolag a szivargyujto toltot es a szelvedore szerelheto cuccot. A Travel Kit-emben viszont benne volt a halozati tolto es az USB kabel is. A kutyu nagyon alacsony akkufeszultseggel erkezett, mert az elso nyomogatasoknal mar kikapcsolgatott. Utana toltottem kicsit, az akksi feleig, es ugy mar szepen navigalt kint a szabadban, mukodik kiralyul. A SIRF III chip pillanatok alatt jelet fog, piszokgyors, es stabilan tartja is a jelet. A Full Europa terkep elore van telepitve, igy egybol volt terkep is, lattam az egyik oldalamon a tengert, a masik oldalon a Roman Bnk. Street-et. Most ismet tolton van, most toltom fullra.

    Eddigi tapasztalatok:

    Pozitivumok:

    - gyors es stabil GPS jel fogas / muhold-fogas
    - fullos es jo Europa terkep
    - nagyon pici, kezben konnyen tarthato keszulek (ez szerintem igazi seta-navi, eszmeletlenul picike, de elvileg 3.5-os az kijelzo)
    - abszolut siman elfer egy zsebben is
    - erintokepernyo
    - egyszeru es konnyen kezelheto, atlathato menu
    - letisztult kijelzo-informaciok, nincs telezsufolva a kijelzo mindennel

    Negativumok:

    - az alacsony akku-feszultsegnel nem nagyon adott jelzest / figyelmeztetest, hanem szo nelkul kikapcsol
    - a nyelv-allitast nem nagyon talalom a menuben, lehet, hogy csak bekapcskor lehet allitani, amikor rakerdez (ha igy van, akkor ez sem egy nagy elony)
    - konnyu es gyors tolthetoseg a mini-USB porton keresztul a halozati toltovel vagy az USB kabellel
    - indulaskor mindig beadja a health `n` safety uzenetet (valoszinuleg nem kikapcsolhato)

    Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

  • bepe79

    addikt

    válasz stainw58 #1155 üzenetére

    Az, hogy valakit tegezunk, az nem egyenlo azzal, hogy gyereknek nezzuk vagy lenezzuk.
    Tehat szerintem sem egy okos dolog ilyen miatt elfordulni a legjobb navi keszulekektol pl. En pl. miota megvettem itt az UK-ban a Garmin 250-esemet, csak angolul hasznalom, igy fogalmam sincs, hogy magyarul tegez-e avagy magaz. De ha kiprobalnam, es tegezne sem sertodnek meg. Orulok, hogy beszel egyaltalan, meg beszel tobb nyelven.

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

Új hozzászólás Aktív témák