Új hozzászólás Aktív témák

  • Petester

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget kérnék.
    Most készülök venni egy navit (mellesleg az első is, így 0 a tapasztalatom).
    Olvastam már mindenfelé mindenfélét.
    Ami eddig lejött nekem, hogy 2 féle térképadatbázis létezik. Navteq és Tele-atlas. Pl. a Garmin termékek a navteq adatbázisát használják, az Igo meg a tele-atlast (javítsatok ki, ha tévedek!).
    Kérdésem az lenne, hogy addig eljutottam, hogy közép és kelet eu-ra inkább a tele-atlasz rendelkezik részletesebb adatbázissal. DE! Azt nem vágom, hogy miért olvastam 2 féle adatot. Egyrészt olvastam navteq-nek 35%-os a lfedetsége (talán Mo-on), míg a teleatlasz 40%-os. Viszont olvastam vmi 98%-ot is... Az előbbi adat az országos lefedettséget jelenti, míg az utóbbi az úthálózat lefedettséget?
    Azért vagyok tanácstalan, mert eddig IGO alapú térképet futtató navit akartam venni, de ami terméket kinéztem és hardveres alapon eddigi igényeimet maximálisan kielégítené és szvsz verhetetlen áron van, az navteq térképet használ (Sony U73T - most akcióban 50 ezer). Eddigi alternatíva egy MIO kütyü lett volna, de mióta durci van és nem lesz többet IGO alapú térkép rajta, így azonnal elvetettem.
    Azok a navik, amiben van TMC, nagy a kijelző, teljes EU térképpel árulják, mind 70-75 ezertől indul...
    Szóval amit - ha lehet ilyet :) - annyit kérnék tőletek, hogy hanyagoljam a navteq adatbázist (hosszabb távon, bízva abban, amit olvastam, hogy folyamatosan mérik fel a keleti régiót, talán megérné), vagy jelenlegi állás szerint inkább vegyek egy IGO alapú navit? Az esetek 80-90 %-ában Budapesten és vonzáskörzetében használnám. Viszont amit láttam a navteq oldalán, hogy házszám szinten tudott egy olyan helyet, ami még Mucsajröcsöge után van, elég biztatónak tűnt...

    Köszönöm előre is a válaszokat! :)

    Szerk: Az Asus R700-as irtó szimpatikus, de a Sony fele árban van ugyanezekkel a feltételekkel... Azért az az 50 ezres difi elég meggyőző... :) A specifikációjukat elnézve a térkép adatbázison kívül, az én igényeimet nézve nincs különbség. A Sonyról viszont már olvastam tesztet is.

    [ Szerkesztve ]

    (ó\_!_/ó)

Új hozzászólás Aktív témák