Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BÁ Nutrition

    addikt

    válasz #95561216 #38440 üzenetére

    az ibm azert relative magas osztalekot fizetget, 20 eve emeli is, egesz mas stadiumban van ceg eletciklus tekinteteben. az mondjuk erdekes lehet meg h meg tud-e ugy ujulni valaha mint mondjuk egy apple. (nekem van ibm-em 110 kornyeken vettem tavaly ilyentajt. remelem "megtarthatom" hosszutavon)

    az tokre igaz lehet h megneznek par alapkezelot h a szemelyes portfoliojuk h teljesit, mert valszeg egesz mashogy mint ahogy az alap. kivancsi lennek ugyanigy h ugymond aki ert a tozsdehez az a maganvagyonan mennyit tud realisan keresni evente. tenyleg megveri-e a piacot, amire amugy komoly eselyt latok laikuskent

    youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

  • mgoogyi

    Topikgazda

    válasz #95561216 #38440 üzenetére

    "Nem a befektetők súlyozására, hanem az indexére utaltam. Ha indexet veszel, akkor nem egyenlő súlyban veszel részvényeket, így nem is az átlaghozamot kapod meg."

    Valóban, nem a részvények átlaghozamát kapod meg, hanem piaci átlaghozamot.
    A teljes piacot pedig birtokolják a részvénytulajdonosok, mégpedig a cégek súlya szerint.
    Tehát az összes befektető átlaga a piaci átlag. Te az összes befektető közül leszel az egyik súlyozástól függetlenül. És te ehhez vagy mérhető, mint befektető. Miközben nincs információs előnyöd a piac többi szereplőjéhez mérten.
    A lényeg továbbra is az, hogy a medián és az átlag messze van egymástól és ez azt jelenti, hogy kevés részvény a felülteljesítő. Ha válogatsz, akkor nagyobb eséllyel választasz alulteljesítőket.

    "Az egyet pickelszt implicite állítottad a grafikon mutogatásával."
    ????? Feltünt esetleg a másik grafikon?

    "A kérdés, hogy melyik oldalról fogja közelíteni az átlagot, és nem, egyáltalán nem evidens, hogy alulról."

    Úgyhogy de, ez evidens, valószínűbb, hogy alulról.
    Ha 5 részvényből 1 húzza felfele a piacot, akkor azzal, hogy te ebből kettőt kiválasztva bízol benne, hogy abban benne lesz az az 1 nyerő, az < 50%. Ha beletalálsz, nagyot kaszálsz, ha nem, akkor meg átlag alatt leszel.


    "Minél többet választasz, akár random módon, annál közelebb leszel az átlaghoz, és egyre kevésbé számít a medián és az átlag közötti összefüggés."

    Igen, és? Megveszel 250-et az S&P 500-ból? Tehát ezt javasolnád? És hány % eséllyel fogod ezesetben várhatóan elérni/meghaladni a piaci átlagot?
    Vagy mit kéne javasolnom topikgazadaként? Kérdezzenek meg egy orákulumot, hogy melyik részvényeket vegyék?
    A tudomány álláspontja az a Fama French 5 factor modell (és egyéb risk factorok), ezek azok a kockázatok, amikért cserébe a hozamot kapod. Ezek közül a piaci kockázat a legolcsóbban elérhető, mert nem kell időnként kicserélni a részvények felét. A többi faktor esetében sokszor akkora a felár a termékben, hogy elviszi a prémiumot a piaci hozamhoz mérten.
    Úgyhogy topikgazdaként a magas elemszámú jól diverzifikált indexkövető részvény etf-eket kell javasolnom. Mert ha nem ezt teszi valaki, akkor potenciálisan alulteljesítő lesz.


    "Hogy topikgazdaként részigazságokból összeállított elméletet hirdetsz, azt már kevésbé."
    Ezt a "részigazságokból összeállított elméletet" a Vanguard publikálta....

    https://www.vanguardinvestments.dk/documents/institutional/increase-odds-of-owning-less-stock-that-drive-returns.pdf

    https://www.vanguardinvestor.co.uk/articles/latest-thoughts/investing-success/how-many-shares

    "Sehol nem állítottam 50-50%-ot. Azt állítottam, hogy ami a mérleg egyik serpenyőjében van, annak a másikban is meg kell jelennie. Emelett még azt állítom, hogy a két oldal eredményessége közt nem lehet kettes-hármas szorzó."

    Ha csak kicsivel van több alulteljesítő hosszútávon, akkor a kamatos kamat miatt csak idő kérdése, hogy mekkora lesz a különbség. Egy exponenciális görbén játszol azzal, hogy vajon a vonalon tudsz-e maradni.

    Szóval az állításom lényegében ennyi:
    Ha válogatsz a részvények között, potenciálisan alulteljesítő leszel.

    https://www.etf.com/sections/index-investor-corner/swedroe-why-buy-individual-stocks?nopaging=1

Új hozzászólás Aktív témák