Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tkazmer

    addikt

    válasz attiati #26347 üzenetére

    Ha valamelyik soron következő pénzügyi válság már a jegybankok hitelességébe vetett bizalom megingása lesz?
    (bár az semmilyen eszközosztályt kímélne)

    szerintem éppen itt jön képbe a föld és valamennyire a lakás is mint befektetés.
    100 hektár földet meg lehet(ett) venni bármiféle spekulatív gondolkodástól mentesen, simán a belőle származó stabil jövedelemért cserébe. enni mindig kell, tehát földet művelni mindig kell, és lehet, hogy a befektetésed értéke amúgy volatilis, de ha csak a belőle származó cash-flow-t nézed akkor azt be lehet úgy lőni, hogy hosszú (évtizedes) távlatokban is viszonylag kiszámítható legyen.
    arra tehát remek, hogy mondjuk megélj belőle mint nyugdíjas.

    Arról nem is beszélve, hogy ha a fentebb általad említett - egyébként szerintem is abszolút reális - válságig tényleg eljutunk, akkor miközben valószínűleg durván elinflálódik közel minden pénzügyi vagyon, addig a reáleszközök esetében szerintem nem ilyen egyértelmű a helyzet. Egy hiperinfláció át tudja rendezni az árarányokat, de ha van egy autód, egy hajód, egy lakásod, egy házad, némi termőfölded, etc. ezek értéke valamekkora (x>0) biztosan lesz a válságot követően is. Befektetésnek persze, főleg az előbbi kettő, tipikusan igen silány.

    Pénzügyi eszköznél szerintem ez nem ilyen egyértelmű, hacsak nem vagy nagyon közel a tűzhöz. Egyszerűen nem tudom azt elhinni, hogy egy olyan komplex rendszer inflációs válságot követő újraértékelésénél, mint mondjuk egy vállalat, a válság előtti részvényesekre simán ráosztanák a válságot követő értékeléskor kapott értéket.

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Új hozzászólás Aktív témák