Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vnorbi

    aktív tag

    válasz blg #95235 üzenetére

    Köszi, hogy megosztottad!

    Nekem csak T+3 napos elszámolású papírjaim voltak, azoknál rendben volt a számolás, lehet, hogy ennél valamit elnéznek.

    Az összeg alapján a számlavezetési díjadnak erre a papírra az eltelt évek alatt nem kellett volna 20 ezer forint fölé mennie (0,0011% / évvel számolva), a 113 ezer forint költség kihozása rejtély.

    A 2015.12.31-i árfolyam (1,025958) alapján eddig a pontig 11.449 forint volt a kamatjövedelmed, utána 58.950 forint. Az elsőre nem kaptál semmi csökkentést, a másodikat meg lecsökkentették 1.749-re. Az elsőre 16% az adó, a másodikra 15%, ezt korábban nem jól írtam.

    Tehát összegezve az OTP szerint az adóalap 70.400-113.682-360=13.198, ami nyilván nem helyes.

    Ha ezt bolygatod, akkor lehet, hogy kihozzák a lényegesen alacsonyabb reális közvetett költséget, és azzal helyesen számolva kijön, hogy a javadra tévedtek korábban, és majd most levonnak még pár ezer forint adót.

    Szóval ha a többinél nem látsz jó esélyt arra, hogy neked járna vissza valami, én elfogadnám a mostani állapotot.

Új hozzászólás Aktív témák