Új hozzászólás Aktív témák

  • Yager01

    senior tag

    válasz PredatorZoli #83836 üzenetére

    Mi nehéz van abban hogy veszel pár ETF-et? Persze ha valakinek az is nehéz/bonyolult hogy vegyen egy all world jellegű ETF-et akkor eleve nem is tart még ott hogy készenálljon befektetni...

    Tényleg nem bonyolult megvenni egy ETF-et ez tény. Inkább megtalálni azt amibe érdemes beszállni az nehezebb. Tényleg nehéz nyilatkoznom erről mert még csak most nézegetem a JustETF oldal szűréseit és megdöbbenve látom, hogy mennyi féle ETF létezik - DE az is lehet, hogy éppen ezt nem kéne :W Elég lenne azt a pár darabot nézegetni amit midenki emleget.

    Kicsit azt érzem, hogy úgy van ez az egész itt leírva mintha a világ legegyszerűbb dolga lenne és mindenki mindenféle pénzügyi képzettség nélkül sokkal jobban jár ha vesz egy all world ETF-et mintha egy szakmáját végző alap kezelőtől várná el azt, hogy kezelje a befektetését. A kevés ismeret hiányában csupán kétségeimet fogalmztam meg mindenféle személyeskedés nélkül. :R

    ...valószínűleg nincs is mit akkor külföldre vinnie hisz még itthon se tud eligazodni a pénzével kapcsolatban.

    Szerintem az, hogy valaki nem penge a pénzügyi befektetéseket, nemzetközi tőzsdéket, ETF-eket..stb illetően még nem azt jelenti, hogy nem tud eligazodni a pénzével kapcsolatban. Egyszerűen eddig lehet teljesen más területen ténykedett és halmozott fel vagyont, vagy most éppen ebbe az irányba is diverzifikálni akarja a pénzét ami eddig a vállalkozásban fialt, vagy...sorolhatnám még a variációkat! :R

    Nem szerencsés még ebben a stádiumban olyan kijelentéseket tenni, hogy hát ez biztos kamu mert ha ilyen egyszerű lenne mindenki ezt csinálná.

    Igazad van nagyon az elején vagyok ezért nem is tehetek kijelentéseket a témával kapcsolatban. Max "hangosan" gondolkodhatok, véleményt cserélhetek...stb. Sehol nem írtam, hogy bárki "kamuzna" itt az oldalon és félre akarna vezetni másokat. nagyon is hálás vagyok azt itt kapott információkért és a válogatott társaságért.

Új hozzászólás Aktív témák