Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LakiTomi

    tag

    válasz artiny #110334 üzenetére

    A note 4-nek nem tudom mennyire jó a kamerája, viszont én egy hétig Mi Max-ot használtam, aztán visszaküldtem, mert nem tudtam megszokni a 6.4 collt. A kamerája rosszabb volt, mint az előző Lumia 830-asé volt. Szobàban, mesterséges fénynél olyan àtlagos, vagy az alatti képeket csinàl. Kissé homàlyos, kevés részletességgel. Maga a telefon szuper minden màs téren. Olvass bele a Mi Max topikba. A Xiaomi nem a kameràjàért jó az adott árkategóriában, viszont minden másba ár/érték bajnokok. Tisztàzd magaddal, hogy neked mi a legfontosabb a mindennapi hasznàlatban, ezutàn vàlassz pénztàrcàdhoz mérten.

    Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

  • LakiTomi

    tag

    válasz artiny #110339 üzenetére

    Akkor sok sikert a telefonhoz. Én is próbáltam szeretni. Gyönyörű kijelző, gördülékeny menü, miui 8 is nagyon tetszett, gyors ujjlenyomat olvasó.. Viszont nem tudtam volna elképzelni hosszú távon telefonként semmilyen formában a mérete miatt, mivel a tartalom fogyasztásra, eBookra, olvasgatásra 8"-os tabletot használok. Kényelmetlen a telefonálás vele, már szinte 'táska' kell neki a hordozáshoz, és ami végül döntött ellene, az a kamera. Én személy szerint csalódtam a kamerájában. Persze nem vagyok amatőr fotós sem, de azért egyszerű családi fotókat lőni sem volt elég minőségi automata módban, mivel a vele készült fotók átlag körülmények közt 9x13cm méretben kinyomtatva enyhén szólva, épp hogy homályos emlékként voltak elegendőek. Kameráját összehasonlitottuk azonos körülmények közt egy Samsung A5 (2016)-el és egy S6-al is.. Ki is nyomtattuk a fotókat. Hát mindkettő samsung azonos távolság és fényviszonyok közt, használhatóbb képet lőt automata módban, élesebbet, részletesebbet, dinamikusabbakat (bármennyire is photoshoppoltunk a Mi Max-os képen). Viszont a kamerát leszámitva, a méretét megszokva 100-150e Ft-os árkategóráig szerintem nemigen van jobb a Mi Max-tól. Aztán talán ott kezdődnek az 5.7"-os phabletok ''nevesebb'' gyártóktól, esetleg a tavaji zászlóshajók idén megfizethető árakon, de ugye az már dupla pénz, nem 60e - 70e Ft-os ársáv. :)

    [ Szerkesztve ]

    Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

  • LakiTomi

    tag

    válasz Ájvé #110353 üzenetére

    Árak Eur-ban, nálunk Szlovákiában szlov. webshop 2 év gyári garancia (tapasztaltam, hogy működik), minimálár, de még eredetit kapsz: Mi Max - 32GB/3GB - 220 Eur, A5 (2016) - 240 Eur, Samu S6 - 350 Eur-tól, S7 - 450 Eur - nah ez azért már dupla, de talán az élmény is az, amit nyújt hoszútávon. :)
    Valószinűleg tudtam volna javítani a Mi Max softveres képességein manuálisan, állványal, exp. idővel, ISO-val szórakozva, stb. de mint átlagfelhasználó nem is érdekelt, mert nem ez a mindennapi elvárás, ha csak egy kis party van otthon, vagy nyaralsz, nem ezzel szórakoznák, viszont 'elvárnám', hogy a készült képek az automatikától függően,legyenek a lehető legjobbak.. Sokat akarok? :)

    Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

  • LakiTomi

    tag

    válasz Ájvé #110356 üzenetére

    Én is csak összehasonlításként és saját tapasztalatként írtam a Mi Max-os dolgokat, hátha valakinek segít és átgondolja a vásárlást, mielőtt megveszi. Nekem minden frissítés fent volt, GDR frissíttve, és a kamera képességei részben lehet tőlem függtek, viszont valószínüleg nem én voltam a leggyengébb láncszem a gépezetben ( jó ezt hinni :) ). Lumia 830-am szebb képeket lőt, és szebb videókat csinált minden tekintetben, amatőr szinten, átlag júzerre nézve.
    Az az igazság, hogy én is csak egy jó mobilt keresek a Lumiám leváltására, most már 5.5"., 5.7" szegmensben, aminek jó az üzemideje, kamerája elég a családi fotókhoz max 150e Ft-ig/500 Eur-ig. Van ettől jobb, mint az Samsung S7 Edge, ami max. 530Eur/ 160e Ft?

    Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

  • LakiTomi

    tag

    Üdv. Mivel a Mi Max nagynak bizonyult és a kamerája is elvérzett nálam, milyen telefont ajánlanátok 150e Ft-ig, 5.2"-5.7" méretben, aminek elég jó a kamerája és minimum 3-4 évig nem kell lecserélnem. Semmi extra kivánságom nincs. Minöségi legyen, jó hardverral, kamerával. A következöket néztem ki: S7, HTC 10, Xiaomi Mi5s, Sony XZ, Huawei P9, LG G5, Oneplus 3T, vagy S7 edge- ami igaz már 550 EUR nálunk Szlovákiában. Ti melyiket vennétek hosszútávra, általános használatra és miért azt vennétek, amit? Köszi.

    Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

  • LakiTomi

    tag

    Üdv. Ma megjött az S7 edgem. Egy szlovák webshopból rendeltem 530 EUR-ért, 1 év gyári + 1 év bolti garanciával EU disztribúciós. Egyszerűen fogalmazva, ez baromi jó telefon minden téren. Vaciláltam a HTC 10 és az S7 között még, de végül S7 edge lett belőle. Kamerája egyszerűen tényleg átlag feletti mobil viszonylatban. Kijelző gyönyörű, gyors ujjlenyomat olvasó... Nem is ragoznám, hisz ott van a YT-on rengeteg videó és teszt róla. Ha esetleg valaki a tavalyi csúcskategóriábol venne mobilt, annak ezt bátran ajánlom. Igaz még csak egy napja van nálam, de nem tudtam belékötni úgy igazából egy részébe sem. Reggeltől folyamatos nyomkodás mellett 50%-ot merült az aku. Az olways on display is nagyon jó, szinte alig fogyasztja az aksit. Ennyi pénzért (tudom még ez sem kevés pénz érte) szerintem manapság az egyik 'best buy', aki egy sokoldalú, minőségi telefont keres. Ezúton is köszönöm mindenkinek a tanácsokat és a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

    Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

  • LakiTomi

    tag

    válasz gabrinator06 #110620 üzenetére

    Én a Lumia 930-at váltottam S7 edgével. Természetesen a 950-es valószínű jobb kamerában, de az S7/S7 edge a L 930-tól fényévekkel jobb minden téren. Fókusz, színhűség, vaku erősség, gyorsaság, dinamika. Mobilmarketon rendeltem 530 EUR-ért, 2 év garanciával. Nekem voltak garanciális ügyeim a múltban velük, gond nélkül megoldották. Nem kell félni a sokcsillagos 90% feletti értékelésű webshopok azért elég megbízhatóak, és mivel az EU disztribúciós termékekre kötelező 2 év gari, így sok bolt ez be is vállalja és tartja a valóságban is. Saját tapasztalat. Esetleg néz YT-os kamera összehasonlító teszteket, hogy mi az a mérce, ami neked még megfelelne kamerában és nem vola visszalépés a L 950-hez képest. S7/S7 edge szerintem nem volna visszalépés.

    Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

  • LakiTomi

    tag

    válasz nosuke88 #111034 üzenetére

    Xiaomi Mi Max a kameràjàt leszàmitva szuper telò jàtèkra is, ha nem zavar a 6.4". Az általad írt àrsàvban "best buy". Èn a kamera gyenge teljesítmènye miatt cserèltem csak le. Minden màsban viszont bőven jó.

    Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

  • LakiTomi

    tag

    válasz Csaby25 #111187 üzenetére

    Kameráját leszámitva a Mi Max nagyon jó telefon. A méretét szokni kell. Tartalom fogyasztására tökéletes és hosszú üzemidő jellemzi.

    Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

Új hozzászólás Aktív témák