Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FEDman

    addikt

    válasz jjeahh #7511 üzenetére

    A kevés fényben való fotózáshoz egy nyitva is korrekt kontrasztos és éles F1,4-es objektív még mFT-n is elég szinte mindenre. Csak neked ehhez szerintem eddig nem nagyon volt szerencséd.
    Akármennyire fura is, de azt hogy meddig tudod eltolni az iso-t egy adott vázon, az bizony az objektívtől is függ. Hiába van pl. F1,4-es Revuenon obid, ha az olyan lágy képű, hogy nyitva szinte használhatatlan. Vagy ha mégis bevállalod egy kevés fényes magas isos képnél az F1,4-et vele akkor az utómunkától (élesítés, keményítés) miatt lesz sokkal zajosabb, mintha azt mondjuk azonos paraméterekkel egy
    PL 25/1,4-gyel lőtted volna meg. Azaz ha kevés fény miatt is keresel fényerős fix objektívet, akkor se csak az obira írt minél impozánsabb szám számít, hanem az is hogyan teljesít nyitott rekeszen. Az egyik simán felülírhatja a másikat.
    Éppen ezért én például kevés fényben való fotózáshoz is előbb választanám a PL 25/1,4-et.

    Amit pedig előtte írtál, azzal odáig semmi gond, hogy nem vagyunk egyformák. Azzal sincs semmi gond ha végül a Mitakont választod. Ha te tényleg azzal vagy boldog miért ne, nekem ezzel semmi bajom nem lenne. ;)

    Most viszont még csak ott tartunk, hogy értelmes vitát próbálunk róla folytatni. De úgy nehéz ha mindig felszívod magad és mindent támadásnak veszel. És hiába írod, hogy egyrészt érted, másrészt meg már baromira unod, hogy ezerszer leírjuk ugyanazt neked, ha a viszont válaszaidból pont az jön le, hogy nagyon nem érted, hogy mit írunk neked. Nem tudom a tapasztalatlanságod, vagy a témába belevitt haragod miatt van e ez, de válaszaidból mindig kiderül, hogy valami teljesen mást szűrsz le mindabból amit mondunk neked. És emiatt hívunk néha sündisznónak, sokszor még át se ment az üzenet, de már támadsz vissza sértetten. :)

    Ejj, pedig ha tudnád én hogy örültem volna, ha anno mikor még én is olyan kezdő voltam mint most te, akkor lett volna egy nálam sokkal tapasztaltabb aki ingyen megosztja velem a tudását. Sok felesleges körtől óvott volna meg.

    Na de mindegy is, tényleg nem erőltetem tovább a témát, ebben formában nincs semmi értelme. No meg lehet te is az fajta makacsa ember vagy akinek muszáj megjárnia a saját köreit ahhoz, hogy valamit végül be is lásson, akkor meg úgyis kár minden szóért. :)

Új hozzászólás Aktív témák