Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz FEDman #7521 üzenetére

    "Akármennyire fura is, de azt hogy meddig tudod eltolni az iso-t egy adott vázon, az bizony az objektívtől is függ. Hiába van pl. F1,4-es Revuenon obid, ha az olyan lágy képű, hogy nyitva szinte használhatatlan. Vagy ha mégis bevállalod egy kevés fényes magas isos képnél az F1,4-et vele akkor az utómunkától (élesítés, keményítés) miatt lesz sokkal zajosabb, mintha azt mondjuk azonos paraméterekkel egy PL 25/1,4-gyel lőtted volna meg"

    No pedig ezzel most olyant írtál, ami tényleg elgondolkoztatott rendesen, mert bizony én is tapasztaltam, sőt, mindenféle utómunka és élesítés nélkül is zajosabb képeket kapok revuval néha, mint egy jobb obival valamiért :F :K Csak nem tudom ez egy ilyen mitakonra mennyire érvényes. Akármennyire fura, de ha PL 25/1,4-et nem is, más jó minőségű drága natív obikat használtam már párszor, no meg manuálok között is van különbség :D Ja és ott a sigma 60-am persze...
    A vitákat amúgy bírom csak egyes userek hangneme nem tetszik ilyenkor, asszem tegnap is volt valami manuálos téma odaát, ha picit görgetsz te is látni fogod, direkt nem segítettem nyilvánosban az egyik kollégának, mert nem akartam bajt, láttam hogy megint "megmondták páran a tutit". Asszem inkább a topikot is kerülöm egy ideig, sértődékeny tudok lenni ha állandóan lekezelnek :N Másképp semmi gondom nincs egyik kollégával sem, sőt, de az ilyesmit nem tolerálom, lehet az én bajom.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák