Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zola007

    veterán

    válasz philoxenia #3 üzenetére

    Nem feltétlenül kell profi cucc és profi minőség, ahhoz, hogy örülhessünk a képeinknek.
    Pl én az egyszerűbb kategórián gondolkodom: most van egy s6500 (300 mm), de szeretnék egy k10d v. hasonló szintű dslr-t 70-300 sigma/tamron kombinációban.
    Mindkettőhöz nézegettem telekonvertereket és teleelőtéteket, de nem igazán van ezekről magyar tapasztalat, pedig egész jó kis ketyere válhat egy bridge gépből/alapabb teléből egy ilyennel.
    Mondjuk a k10d-n 1,6*300*1,7 =816 mm, ami már egész jól használható és még nem is vagyunk annyira megszakadva pénzügyileg.

    Szerintem többen is gondolkodtak már ilyenen és lehet, nem beszélve a nagy zoomos kompaktokról ,amiktől mostanában van megőrülve a társadalom (Oly, Pana, Fuji), amik már saját erejükből 500 mm körül vannak és egy kis odafigyeléssel + a hozzáértők segítségével, javaslataival
    - mit! (egyáltalán melyik az a pár faj, ami gyakoribb és könnyebben fotózható)
    - mivel (apró kiegészítők, praktikák)
    - hol (olyan madaras helyek, ahol jó eséllyel verében kívül mást is találni)
    - hogyan (akár milyen megközelítés, beállítások, stb)
    kérdésekre válaszolva egész szép madaras fotókat alkothatunk.

    Én csak feldobtam, hátha vannak itt fanatikusok a témában.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • válasz philoxenia #3 üzenetére

    Miért lenne az olyan drága? Valami jobbfajta zoomobi, meg szerencse, és helykeresés (idő) kérdése.
    Nyáron akarok helyrekalapálni egy fára épült bodegát. Bennt van balatoni nádasban, elötte ott egy beülőfa, el kellene kezdenem etetni. Igazából, ami drága, az az üveg, amin keresztül leskelődsz, de egy 50*50es darab olyan 5-6ezer.
    Utána már csak idő kell, és türelem.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • Dtomi

    őstag

    válasz philoxenia #3 üzenetére

    Szerintem madárfotózással PH-n komolyan csak én foglalkozok, ahogy időm engedi éppen. Az biztos hogy, időből kell a legeslegtöbb ehhez a hobbihoz. És persze pénz is bár már koránsem olyan drága egy jó felszerelés mint 2-3 éve. Bár az is biztos, hogy 2-300 as telével amatőrként nem sok sikerélménye lesz az embernek, legtöbben így kezdik és bele is unnak gyorsan. Zola007 amit írtál mm számítás nem igazán értem, hogy jött ki de gondolom valami előtétlencsével mivel a 70-300 ra kétszerezőt tenni elég nagy badarság :U Az előtét meg olyan gyönyörűen bevignettál, hogy öröm nézni... az AF ről nem is beszélve.
    Tehát kezdő felszerelés minimum 400mm es tele és egy nagyon gyors váz. egy minimum 6-7-8 kg teherbírású állvány állcahálók sátrak tömkelege.

    "Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

Új hozzászólás Aktív témák