Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tlala

    addikt

    válasz inf3rno #10884 üzenetére

    Nekem is az a kedvenc spektrumom (már - de csak 1-2 gyártótól), csak ebből nem akarok vitát generálni.
    De a korrektség kedvéért hozzá kell tenni, hogy bevásároltam jó pár 2700 K-s olcsó kínai égőt még kezdő koromban, aminek a színe a fos-sárga és a libazöld között állt meg valahol. Igen, egy jellegzetes zöldes összetevője van az olcsó "meleg" fényű ledes égőknek.
    Mára már megtanultam, hogy az, hogy valamire rá van írva, hogy 2700K vagy 4000K, az nem jelent semmit. Meg kell nézni élőben, de leginkább meg kell rendelni belőle 1 db-ot mintának, és azután dönteni a színéről, vibrálásáról, fényáramáról, melegedéséről, stb.

    16 éve dolgozom a melőhelyemen, ahol a nagyteremben 300 égő világít, és rengeteg kis helyiségben számos egyéb izzó. Ez alatt az idő alatt szerintem min. 2000 db égőt rendeltem. Gyakorlatilag végig követtem az energiatakarékos és a led technológia fejlődését, nagy számú statisztikához hozzájutva.
    Ma, ha benézek a nagyterembe, jó érzés végignézni a 300 db Osramon, amelyekből 3 éve nem kellett (állványozással!!) égőt cserélni. Pedig ezek még az "energiatakarékos" (fluorescent) korszakból származnak.
    Azóta mondhatja nekem bárki a maga néhány darabos staisztikájából bármit, én már csak jónevű gyártók termékét vásárolom, gyakran kapok kipróbálásra a legújabb darabokból is - most pl. a Philips dimmelhető E14-es darabjaival játszom - 806 lumen/300 fok/25000 óra. Olyan gyönyörű darab az üveg búrában látható korona alakú diffúzorával a nyitott csilláromban, hogy ahhoz képest egy kínai opál műanyag burkolatú égő egy vicc.
    És akkor a korábbi vásárlásaim után járó jelentős kedvezményről, az ingyen postáról, az ingyen futáros házhoz jövő cseréről nem is beszéltem.
    De nem akarok meggyőzni senkit semmiről, csak a hosszú évek alatt megszerzett tapasztalataimat írtam le.

    [ Szerkesztve ]

  • mzso

    veterán

    válasz inf3rno #10884 üzenetére

    Akkor baj, ha már a szokásos 3000K-ra is fanyalogsz. LED-esben nem is rémlik ténylegesen 2700K-s, lehet nincs is. Nekem a LED-es 3000K-sak sokkal jobban bejönnek mint a 2700-as ocsmánysárga kompaktok. (Bár lehet, hogy csak a kompaktoknak van ocsmány színe és ledesben az is jobban nézne ki)

    Az elnevezés az meg ősrégi asszociációkon alapszik, aligha nem a (fa) tűz színei miatt. A piros, narancs, sárga azok "meleg" színek. A kék, zöld, lila, meg hideg színek.

Új hozzászólás Aktív témák