Keresés

Aktív témák

  • priti

    addikt

    Helo erről a Hitachi-ról tud valaki valamit? A többi 106 centis LCD-hez képest relatíve olcsó tv, arra lennék kiváncsi, hogy miért olcsóbb, a sok beépített számomra teljesen felesleges kártyaolvasó, meg egyéb dolgok hiánya miatt, vagy van valami számottevő hiányossága, esetleg élettartam problémái, nekem monitornak kellene DVI-HDMI kábellel full HD-ben, ezen kívül max kábeltévé lenne rajta set-top-box-al, más nem izgat.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Az input lag-ot lehet valamiből számolni? Én eddig abban a tévhitben voltam, hogy a válaszidőben benne van, végtére is benne kéne hogy legyen :W így elvileg csak kisebb lehetne, mint a teljes válaszidő, de a fórumokat olvasgatva látom , hogy nagyon nem :(((
    Nem is értem, hogy akkor most a specifikációban szereplő válaszidő az minek a válaszideje ha nem a tv-jé... hogy van pofájuk 5 ms-ot odaírni, ha az input lag eleve 30 ms fölött van, nem tök mindegy, hogy mi miatt nem válaszol, ha egyszer nem válaszol :W kitörölhetem vele ha a panel 5ms alatt válaszol ha az adat meg ott kolbászol fél órát az elektronikában, és durvára nem a panel specifikációját olvasom hanem a tévéjét, mi a cart keres ott bármi másnak a válaszideje? :(( ...még jó hogy nem vettem még semmit, be is vágnám az üzlet ablakán 5ms alatt, nekem pc-hez is kell, ez már extrém igény 2009-ben? :W ...de miért nem lehet kötelezni a gyártókat egy nyomorék "teljes válaszidő" adat egyértelmű közlésére? Fájna?
    Itt tökölök napok óta erre eljutok odáig, hogy a plazma beég az lcd meg késik, remek, most kezdhetek napokon át teszteket olvasni, mire találok valami cart, (amit qrvaországban persze rittig nem lehet kapni) de könnyű választani, mert mindent leírnak a specifikációkban csak azt nem, amit kéne, az üzletben meg nézheted rajta a zsidóklubbot amiből aztán bazira el tudod dönteni :W Nekem legyen időm napokig keresgélni mert az se igaz, amit kérdeznek. Elmennek a durva anyjukba, hogy más a specifikáció is kamu, elképesztő, persze extra csilli-villi fényes tükrös napvakítós keret aaaaaaz van a sok fos elektronikán, aaaaz kell a népnek :O

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Symbio #29680 üzenetére

    bocs a kirohanásért, de már teljesen ki vagyok borulva, hogy itt görcsölök órák óta, hogy találjak egy nyomi tv-t, már a hátamba beleállt a görcs, meg a szemem kifolyt, kínomban a samunak az LE-40A656 típusára ráállok, mert arról írtak jókat a legtöbben, kezdem meggyőzni magam, hogy ez jó lesz, erre most találtam arról is a hwsw-n egy olyan hsz-t ahol meg azt írta a srác, hogy nincs megelégedve vele játék közben, ami az input lagját illeti és akkor most itt ötleteljek, hogy most ez a gyerek a béna és nem a HDMI2-be dugta pc bemenetnek elnevezve csak pásztázással levéve a fölös cuccokat és azért, vagy valóban ez a típus se jó nekem és a többi hozzászóló nem próbálta ki rendesen, csak magyaráz és ez is késik, magyarul bizonytalanság, ami a halálom, á kész, már rég letettem arról, hogy több azonos tudású típus közül választani külső alapján, már elég lenne az is, ha csak egy nyomorékot találnék amiben legalább tutira olyan elektronika van, ami nem szivat meg az input lagjával, nehogymár ne legyen egy ilyen se. Bőven elég lenne nekem akár a legolcsóbb full hd lcdtv, mit bánom én, hogy milyen képjavító áramkör nincs benne, amikor a set-top-box amit a kábeltévémhez adtak úgyis egy hulladék, a pc-men meg van vagy 300 film avi-ban, hát hulla midegy milyen csak videokárnyával meg lehessen hajtani 1080p -vel úgy, hogy ne laggoljon be játék közben meg lapos legyen, hogy fel tudjam tenni a falra, mert kicsi a hely, erre itt szívok órák óta és semmi konkrétum amiben biztos lehetek, egyszerűen nem hiszem el, hogy valójában lövésem sincs melyiknek mennyi a valós válaszideje, youtube-on találtam egy két tesztvideót abból meg az elektronikából próbálok ötletelni hogy úgy kábe melyik lehet jó, de most akkor kezdeni elölről hogy melyikben milyen elektronika van ki lehet e kapcsolni a képjavító menüpontokat stb. stb. hát már eret vágok magamon és még mindig csak úgy közelítek.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz tothl #29681 üzenetére

    Világos csak a specifikáció attól specifikáció, hogy pontos adatközlés. Ha a panel válaszideje 5ms, akkor az szerepeljen a tévé specifikációjában, hogy
    "a beépített panel válaszideje = 5ms" és ne az, hogy
    "válaszidő = 5ms", mert ez a tv specifikációjáról lévén szó egyértelműen fals adat mélyen tisztelt mérnökurak, mert így a tv teljes válaszidejéről beszélünk ami meg nem ennyi, ha meg változó értékű az input lag, akkor meg tessék szabványt írni a durva mindenit és azt mondani hogy
    A osztály: <30ms
    B osztály: <60ms C; D; E osztály stb. és ne mondja nekem senki, hogy ezt se lehet grrr :((

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Archttila #29689 üzenetére

    Ez szerintem inkább az átjátszó kábelben lévő száltörés, forrasztás áldásos munkája digitális átjátszás közben, valszeg az érintkezés bizonytalansága miatt egy két 1-es értékű feszültségszintet 0-nak vesz és ez okozza ezt a zavart. Valszeg lovkosztos átjátszó kábeleket nyomtak a ps3 mellé a dobozba, aminek a fele gyártási hibás, mert persze az is kamu, hogy 18000Ft-os duplaárnyékolású 24k arany bevonatú meg mittomén milyen csodakábel kell digitális átjátszáshoz, baromság, ez is egy akkora vakítás, hogy az valami hihetetlen, érintkezzen rendesen, ennyi a lényeg, az más kérdés, hogy az olcsók közül jó ha minden 20. jó, de az még rendben van, mert visszaviszem és kicseréltetem, ha szar, csak a tv legyen jó.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz tothl #29690 üzenetére

    Na az jó, én is így akarom, pc-vel ...és érezni az elcsúszást amikor játszol? Ha megrántod az egeret megy flottul azonnal, vagy lustán indul meg?

    (#29691) pinnacle köszi, ezt láttam you tube-on is, csak az a gondom, hogy a notimon nincs hdmi, se dvi, amúgy simán fognám és rákötném pofátlanul az üzletben, mert ott kéne, itthon már hiába bosszantom vele magam

    (#29685) dabadab ha jól veszem ki neked már meggyőződésed, hogy nincs olyan LCD tv, ami alkalmas a monitor kiváltására hiába az 1080p felbontás?

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Symbio #29692 üzenetére

    És mi lett nálad a nehéz szülés végén a befutó?

    (#29694) priti ehhez még annyit tennék hozzá , hogy annak is sok esze volt úgy amúgy, aki a HDMI csatlakozót ekkorára találta ki. Egyszerűen kevés a hely a minőségi forrasztáshoz és könyörgöm átjátszókábelt elég nehéz strapabíróra legyártani úgy, ha nincs hely forrasztani, teljesen felesleges ez a precízió eröltetés ide, nyugodtan maradhattak volna a DVI-nál, ahhoz legalább lehetne normális vezetéket csinálni fillérekből, most nem lenne tök mindegy, hogy mekkora a csati a tv, dvd játszó hátulján, tisztára úgy van előadva, mint ha a DVI olyan hatalmas lenne hogy már nem férne el... aki akarja majd használ átalakítót HDMI-re, de nem, pont fordítva, mert ha DVI lenne akkor még a végén kevesebb lenne a gyártási hibás átjátszókábel :W Legalább utólag jönnének rá, hogy 1080p -nél már annyi az adat hogy nagyon apró hiba is gondot okozhat az átjátszásban és lévén hogy tök ugyanaz a kettő legalább tennének mától DVI csatlakozót a TV-k hátuljára, most nem durva mindegy nekik, de komolyan

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Symbio #29701 üzenetére

    40ms-t késik a tiéd, ennél gyorsabbat kell találnom, mondjuk ezt az értéket pc módban mérték, amúgy szép darab, jó ízlésed van :R

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz dabadab #29721 üzenetére

    Még mindig rágom a csontot :DDD Már mindenem elzsibbadt, szóval már tök mindegy. Most épp ennek Sony KDL-40S4000 keresem a valós válaszidejét, mert állítólag a Sony az elektronikában nem használ valami képjavító carságot, amit a többi igen és emiatt a sony tévék kevesebbet késnek általánosságban a nagyérdemű szerint, aztán jön a pana 10-20ms-es tévéivel, aztán a samu minden levételével a 20-30ms-sel, de inkább 30 az a 20 és ezt is csak néhány tudja, viszont ez így több, mint gyanús, hogy "a sony tévék" azért biztos nem mindegy, hogy melyik típus, de rittig nem találok input lag mérést erre a sony-ra. A sharp-al azért nem foglalkozom, mert nagyon gyér a mo.-i értékesítése, de láttam asszem tőlük is gyors tv-t. Az már látszik, hogy fájni fog, 200k alatt nincs olyan méteres full hd tv, ami elég gyors nekem... kb. ez a sony lenne a legolcsóbb ha igaz ami igaz, ha meg ez pont nem olyan akkor rögtön ugrik 240 körülre.

    Persze igazad van, nem jó a nagy tv monitornak, ez az egész tv-t monitornak használni ügy egy évek óta húzódó dolog nálam. Röhögni fogsz, de az egész a hangról szól amúgy. Az a helyzet, hogy van egy kis padlásszobám, ahová elvonulhatok mindenki elöl, ezt rendeztem be "médiaszobának" Van egy 5.1-es Z-5500 szettem a géphez, ami elég is lenne játékhoz is meg filmhez is, de a filmet meg inkább tévén nézem, nem a pici monitoron, egyértelmű, viszont akkor meg az 5.1 nem stimmel, át kéne pakolni a hangszórókat, mert ugye minden rossz helyen van, így a vége az lett, hogy vettem egy másik házimozit a tévéhez mert akkor még bazidrágák voltak a fullhd lcd-k de emiatt 10 hangszóró lett ebben a kis szobában ami horror, na ezt akarom megszűntetni azzal, hogy a tv meg a monitor egy és ugyanaz legyen hogy végre felfúrhassam a falra a hangszórókat is fix helyre és eladhassam a fölösleges 5.1-es szettet, meg a monitorom, annyival is beljebb vagyok költségben és akkor már nem olyan horror az LCD ára. Persze carabb a mostani monitorom helyett a tv-t nézni ha gépezem, meg játékra is rosszabb, végtére is ez 1600x1200 meg mégiscsak monitor amit fél méterről is nézhetsz, de ennyi kompromisszum belefér, mert így végre minden falra kerül és elfér a gitár meg a cuccai és nincs ez az állandó pakolás meg kábelcsatorna minden irányba. Itt így rend soha nincs.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz sb #29732 üzenetére

    Ha mód van rá én nem szeretném érezni, azért nekem ez ahhoz túl komoly kiadás, hogy félvállról vegyem, túl fontos tényező monitor kiváltásáról lévén szó. Azt írják sokan, hogy a sony-nak ez megy, hogy az érzékelhető elcsúszás alá vigye a válaszidőt :F
    Árban kábé ott indít a sony is ahol a 656 van, kérdés hogy ez igaz e, hogy nincs input lag a sony-kon vagy csak ennyi a sony fan a neten, de annyiszor olvastam ma így szó szerint, hogy zéró az input lag és teljesen olyan mint a monitor, hogy csak van benne valami, mondjuk így tuti nem igaz, pár ms ott is kell hogy legyen, nem létezik hogy nincs, de ha 10 alatt van a "belépő" fullhd modelleké is az nekem perfect lenne. Ha nagyon szar a kábeltévé rajta, akkor legfeljebb veszek valami filléres TV tunert és analóg videojelként
    S-Video rádugom, úgy csak jobban megeszi, mint koax-ról... meglátjuk, a vak is aszonta :DDD

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz dabadab #29745 üzenetére

    Mostmár csak az a kérdés, hogy a Sony-nál a 40"-nál az S sorozatban a W sorozat elektronikája van csak lebutítva, vagy tök más, mert hogy a W sorozat a németek szerint überalles válaszidőben, de lényegi különbség hogy az S csak 8 bites a W meg 10, meg a háttérvilágítás is más és azért ez elég erős különbség ahhoz hogy azonos nyák legyen benne csak hiányosan, azt hogy egy két csati lemaradt az S ről pont lesajnálom, ilyenek hogy nincs optikai hang kimenete meg nem dolby, ez nekem tök fölös szal ha válaszidőben ugyanaz akkor 40S4000. Ennyi a nap termése, de az Istennek se találok konkrét infót ezügyben az S-ről csak a szokásos csöpögést a vásárlói véleményekben, hogy hú milyen jó konzolhoz is, de ilyet meg találsz a leggagyibbról is szal nem jelent semmit, pláne ha az illetőnek ez élete első LCD megjelenítője és 40 rongy különbség van az S meg a W között, azért az nem kevés kidobni, de 40 miatt beszívni 200-at se semmi, ha tudja valaki szóljon plíz

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz tothl #29751 üzenetére

    Helo, a samuról azért mondtam le, mert egy elég jó lagmentes monitort szoktam meg, ami amúgy pont samsung.
    Annó amikor vettem a samumat a felső kategória volt 130-ért, nem sok 5ms válaszidejű TFT volt ami 20" és nem wide akkoriban, de még évek múltán se egy utolsó darab, bár ma már nem olyan nagy szám az 1600x1200-as felbontás. Tartok tőle, hogy a pici késés is bosszantana, mert neten szoktam multizni és ott nagyon kijön, nyilván kevésbé ha a "gép ellen" játszol, de az már nem köt le, öregszem, ha viszont bosszant a lag akkor úgyis az lenne a vége, hogy megtartanám a monitort is, úgy viszont a költségem már ott van, mintha megvettem volna a Sony W sorozatát, én így számolok ... amennyiért eladom a monitort meg a fölös házimozit annyival kevesebbe kerül a történet, ha megtartom a monitort akkor a házimozit se adhatom el, mert megint ugyanott vagyok, hogy az 5.1-hez minden hangszóró rossz helyen van ha átülök a tv elé, nekem ez a legfontosabb hogy a monitor meg a tv az egy és ugyanaz legyen, hogy az egyik házimozi szettet is eladhassam a fenébe és kivághassam innen a hangszórókat a maradékot meg felfúrhassam a tv-vel együtt a falra, az egészben ez a lényeg, tele a HDD-m avi filmekkel, azok meg még a DVD minőségét se érik el a full HD is a monitornak való használat miatt prioritás, amúgy az se izgatna.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz dabadab #29764 üzenetére

    :Y Na ez tök jó hír, de hülye vagyok, hogy ezt nem néztem meg, akkor lehet jó a samu is, de akkor meg nem értem mit sírnak az input lag miatt, én nem érzek semmi lagot 250FPS-en, jó mondjuk ha a COD2-őt benyomom dx7-be és felmegy 800-1000FPS-re akkor már keményen érezni, hogy valami nem kerek, de nekem 250FPS bőven elég, az új rész meg már eleve nem is megy feljebb VGA limit miatt, dx10-ben, de ha meg... nem értem, ennyi megszállott lenne, hát ahhoz képest simán nyerem a multit legtöbbször :DDD
    De akkor meg simán jó a samu is a 30ms-sel, franc bele hogy nincs a notimon DVI, mostmár tényleg ki kéne próbálni, basszus ha nem számít a 30-40 se akkor veszek egy Hitachit 150-ért azt kész, ennyit lehet hogy tud az is, a francnak költök akkor ennyit, ilyeneket írtak, hogy megrántod az egeret és érezhetően később reagál a kép 30ms fölött, de akkor ez olyan emberek véleménye akik tízezerért vesznek egérpadot és éjjel nappal a gép előtt játszanak mi? Baaaaaszus, biztos azok hülyítik egymást a fórumokon egyfolytában, minden világos, Jééééézusom :W :DDD :DD :DDD

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz dabadab #29764 üzenetére

    Azért nem annyi az, most kerestem rá és 10ms és 30ms között elképzelhető, de legtöbbször 20ms. A legtöbb helyen 20ms-t mértek.
    Azt a 35-40-et gonoszúl beírtad nekem hasból mi? :DDD kis galád :) akkor leeht hogy mégse olyan hülyék és a 20 és 30 között van a lélektani határ valahol, ahonnan már észre lehet venni...

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz einstein #29773 üzenetére

    S-IPS.BenQ FP2091 20-30ms or more simply: 30ms
    S-IPS.BenQ FP2092 30-18ms or more simply: 30ms
    S-IPS. LCD2190UXi 10-28ms or more simply: 16/ 28ms
    TN.Samsung 203B 4-36ms or more simply: 22ms
    TN.Samsung 204B 10-30ms or more simply: 20ms
    PVA.Samsung 214T 15-25ms or more simply: 20+-ms
    S-IPS.Sony S205K 20-35ms or more simply: 30ms
    Considering price, the 204B looks like the best choice in that resolution. However, if you might consider widescreen, there is an even better choice:
    AS-IPS.NEC 20WGX2 5-10ms 7-9 Notice that is has a response time closer to the VX922 and it has perhaps the best panel type on the market (S-IPS with glossy finish) for image editing.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz einstein #29776 üzenetére

    Ha belegondolok nem vágom. Nagyon nem. Ha jól értem a VGA elküld 250 darab frame-et másodpercenként, abból ténylegesen látok a monitor panelén 60-at, mivel 1600x1200-ban 60Hz a képernyőfrissítési frekvencia. Azaz kvázi elveszik egy rakás frame ígyis-úgyis, a magas FPS miatt mindig a legfrissebb, a valóshoz időben legközelebb álló képkockával frissíti a panelt a monitor, frame alatt most a képkockát értem, CRT tv-nél a frame egyébként a képcsőben lévő maszkot fogadó keret volt régen, ami egy lemezből készült alkatrész volt (elolvastam havernál a képcsőgyártást :) ). Szóval én az input lagot úgy értelmeztem eddig, hogy a tévé fogadja a digitális jelet a VGA-tól, de nem csak a monitornál szokásos konverziót hajtja végre, hanem az elektronikájába integrált képjavító számításokat is elvégzi akarva akaratlan, kvázi nem csak dekódol, hanem konvertál is, mert nem lehet a menüben mindent kikapcsolni és ez tart x ezredmásodpercig, ami hozzáadódik az egyébként is meglévő képmegjelenítési időhöz és a kettő együtt már okoz egy olyan mondjuk úgy fáziskésést a fizikai kézmozdulat és a képen látható mozgás között, amit az emberi érzékekkel már fel lehet fogni és akarva-akaratlan zavarja az embert. Nem arra gondoltam, hogy ráeresztek egy stoppert és arra áll föl, hogy kevesebb a késés az egyiken, hanem hogy tényleg észre lehet venni, miközben játszol. Ehhez képest én egyáltalán nem tapasztaltam semmi ilyesmit, szóval most elbizonytalanodtam, hogy most akkor van ilyen egyáltalán amikor LCD Tv-n játszol vagy nincs ilyen és ha van akkor mikortól van. Csak a 100ms késéssel dolgozó legszarabbakon lehet észrevenni, vagy tényleg 30ms fölött érezni, vagy sehol se, csak pár fanatikus tévképzete az egész, én nem éreztem a sajátomon ez hót ziher, de ez pont nem zár ki semmit, mert ha az enyémnél 20 az átlagérték akkor a legtöbb olcsó TV-nél gyorsabb a monitorom, de itt is írta valaki pedig, hogy a samunál TV-nél már lehet érezni pedig az 30ms körül van :F most akkor érezni vagy nem?

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Scoobyka #29786 üzenetére

    Hmm és amit így mérnek késést, hogy mellétesznek egy crt-t és indítanak egy stoppert azt átlagértéknek kell venni, vagy az a max inkább, mert végülis ha azt veszem hogy ms nagyságrendről beszélünk, akkor egy pár másodperces mérés is már tartós tesztnek minősül nem? szóval ha mérnek egy tv-nél mondjuk mondjuk 20-30 között akkor az tuti hogy tökéletes nem?

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz einstein #29790 üzenetére

    Szerintem tévedsz. A képernyőfrissítési freki az fix 60Hz, másodpercenként 60 képkocka, azaz egy képkocka 1000/60= 16,66 ms-ig látható, ebben igazad van, de ennek semmi köze a tévében lévő panel idejéhez, ami a megjelenítő, márpedig az határozza meg a késés egységnyi idejét, hogy hányadik körben jeleníti meg a panel. A mért értékek is bizonyítják, pölö a Philips panelja 5ms a mért késés 40ms, a samujé 8ms a mért késés 32ms, egyik sem osztható kereken 16,66-tal, de a 40 meg főleg nem.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz aram01 #29815 üzenetére

    Nézd meg fülhallgatóval ha mázlid van az előfokról veszik le a füles kimenetet így ott nem fog búgni ha a végfok tojt be és nézheted hétvégén, ha nincs akkor sajna ott is búgni fog. A hangszóró amúgy nem búg, max recseg.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Ha van valakinek rakin 40V4000-res Sony az jelezze nekem privi, mert vevő lennék rá.
    Megbékéltem vele, megrendeltem, erre most írták vissza a megrendelésre, hogy már nem elérhető és le is szedték a weblapról :O telefonálgattam mindenhova, ahol 205 környékén volt de már sehol sincs. Cúmí, kezdhetem újra a szenvedést, hogy melyik legyen :C

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Nvidia driver az ennyi?

    Most ez driver újratelepítős megoldásos, vagy ez másnál is ilyen? Nálam az van, hogy 1080p-ben működik az asztal újraméretezése az nvidia vezérlőpultban, 1080/24p-ben meg nem, ugyanúgy csinálom mindkétszer, de ha 1080/24p-ben van akkor miután beállítom a csúszkákat a helyükre és leokézom semmit nem művel az asztallal, ugyanúgy kilóg a széle egy picit, utána meg hiába nyomok rá hogy alkalmaz értelemszerűen, 1080p-ben viszont megy, ott átméretezi, nem értem :F Amikor a felbontást állítom át ott még minden oké, a tv megeszi, írja is, hogy 1080/24p jön.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Cyrin #30101 üzenetére

    Olyan gépekről beszéltek, hogy csak röpködnek a százezrek. Itt ülök egy relaíve seholsemmi 40w4000 előtt és szerintem teljesen rendben van a feketéje. Nem spirázzátok ezt egy kicsit túl? Valszeg túl sokat néztek tv-ét ha nektek ezek az újítások ennyire számottevőnek hatnak, de szerintem bőven elég jó már ez a w4000-res is. Egyszerűen imádja a PC-t, mert éhezi a full hd-t, és etetni kell csak vele. Nem szabad a gyökérségindex emelő reklámot nézni, ami néha 10 percre megszakad műsor címén és azért fizetni többet egy tv-ért, hogy ez a műsor gyűjtőnevű ipari hulladék jobb legyen, hát ez az ellenség maga, egy iszonyat agyszívás, alulmotivált szellemi zombi lesz tőle mindenki ebben az országban. Nem szabad. A FullHD meg beszarás ezen is, hát látom, nehogymár megvakítsatok, hogy szar a fekete, teljesen rendben van a fekete.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz justaview #30103 üzenetére

    Ezt a képminőséget látva úgy érzem, hogy bárminemű képjavítás, ebbe a technológia váltás is belefér akár nem képez nálam akkora hasznosságot, hogy azért százezres,vagy mégmagasabb felárat fizessek. Ez van olyan szép, hogy itt már nem marad annyi tartalék 2D-ben magában a képmegjelenítésben, hogy meglátva egy másikat úgy hanyatt vágjon, hogy azonnal cserélni akarjak, vagy megbánjam... Efölött nálam az IMAX van, ami megérné a felárat, de az otthoni 3D-től még nagyon messze vagyunk. Persze lehet komplexebbé tenni, médiaközpontot csinálni a tv-ből, de nekem, aki eleve gépre kötve használom ez teljesen értelmetlen törekvésnek tűnik. Nekem az USB, wifi stb. mint funkciók értelmetlen csicsának tűnnek inkább egy tévén, mint hasznos kiegészítőnek, a kép -ami a lényeg- meg teljesen rendben van, az életben nem fogom használni az USB-s képnézegetőt, felesleges "csicsa". Sok igazság van az autókkal való összevetésben. Én 10 millióból is találok magamnak autót, amit tökéletesnek érzek hiányérzet nélkül, pedig rengeteg van árban10 millió fölött. A luxust sosem fogom megérteni ez tény. Azt értem, ha valaki a pucér nők seggéről szívja a kokaint és így elcsesz egy vagyont, de ha egy boldogtalan kecskepásztor egy 50 millás autóval megy el otthonról az irodáig meg vissza egy 20 millás helyett, ami ugyanúgy kinyalná a seggét minden irányból 30millióval kevesebbért, na őt sosem fogom megérteni, hogy ez neki miért jó :F na ez az a vonal ami miatt nem értem, hogy egy fél milliós LCD ami ugyanúgy 40"-os az a tulajdonosának miért jó, valaki ennyire ne tudja mire költeni a pénzt, ciki :DDD

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Scoobyka #30104 üzenetére

    Amúgy 1080/24p-ben van egy pici lag ezen is, ami 1080p-ben nincs ott, jó persze elhanyagolható, de ha egy ablakot rángatsz le-föl picit látszik.
    1080p-ben meg a 8ms paneljával gyorsabb, mint az 5ms paneles samu monitorom.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz justaview #30125 üzenetére

    Hogy kinek mi ér meg 60ezerFt-ot az végülis szubjektív. Nekem ezelőtt egy 82cm-es 100Hz-es sikképcsöves mindent tudó Thomsonom volt, amit 35k-ért adtam el és örültem, hogy elviszik, mert piszok nehéz manapság gari nélkül eladni egy hagyományos tv-ét, de azért az akkor is egy komoly gép volt külön beépített mélysugárzóval a fenekében, meg a létező összes extrával ami a kategóriában jelen volt akkoriban, na ehhez a 35k-hoz képest ennyi különbségért ami a kettőnk tv-je között van hatvanezret adni teljesen más, mint azt nézni, hogy ki mennyit keres havonta és a jövedelméhez képest mi sok meg mi kevés. Értem amit írsz, én is gondolkodtam a típuson egyébként, csak az input lag és az árrés együtt már egyértelművé tette, hogy Sony lett végül a választásom. A 20"-os monitorom sarkában lett egy pici sárga folt, kb. az ablakok "X"-vel megegyező méretű ami miatt csak nagyon nyomott áron tudnám eladni, ezért úgy döntöttem, hogy egy TV tuner-rel beteszem a hálószobába kistévének, így viszont itt az LCD tv-t használom monitornak, tehát úgy rendeztem be a szobát, hogy nekem egyfolytában rá van kötve a gépre a tv, így persze minden szolgáltatás adott, amiket drágább tévékbe beletesznek, nekem teljesen értéktelen kiegészítők. A kép szerintem tökéletes a 40W4000-ren. Nemtom hogy lehet ennél feketébb a fekete, gyakran fut a képernyőkímélő, amikor csak a win logo van a képen és a többi fekete, szerintem a háttérvilágítás volt magas értéken a menüben, amikor összehasonlították a samuval, mert ez is olyan korom fekete, amilyen a panel színe kikapcsolt állapotban. Nemtom ennél feketébb hogy lehetne, mert ha meg ráhúznak egy lakkfekete fóliát a panel előtti lapra (már ha van) akkor meg tükröződik, akkor meg az a szar.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Sziasztok, tudtok valami jó piacot, ahol érdemes eladóként megjelenni minőségi tévével? Átfutott az agyamon, hogy lecserélem a tévém, de a PH-s árakat nagyon nyomottnak érzem és ha nem tudom normális áron eladni azt ami van, akkor felejtős a csere, Sony 40W4000 egyébként és a légy elcsúszik rajta olyan makulátlan, 250k-ért vettem, még garis de ahogy látom elég sokan hasonlítják össze a minőséget a gagyival itt a PH-n is sajnos. Nincs valami pörgős tévés topicja valamelyik üzletnek ahová olyanok járnak akiknek nem kell magyarázni fél órát, hogy xy tv miért annyi amennyi? Nem ismertek ilyet véletlenül?

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz einstein #47929 üzenetére

    Értem, csak a pofátlanoktól kímélném meg magam valahogy ha lehetne. Nézt meg páldául itt is azonnal
    (#47931) laszlo168
    Aszondja ad érte 130k-t és még hozzáteszi hogy de csak akkor ha van még rá 1 év gari, amikor a boltok 90%-a eleve 1 évet ad az újra ennyiért, néztem árgépen, ott se olcsóbb sehol 250k-nál, most mit gondol, hogy én teljesen hülye vagyok vagy mi? Annyira idegesítőek.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz einstein #47959 üzenetére

    2008-as év legjobb tévéje címet nyert ez igaz, kijött még abban az évben, de azzal nem értek egyet, hogy ennyit esett volna az értéke ha a minőséget nézzük. Mostani sorozatokban (nézegetem én is) a méretazonos 200-250k közötti más márkájú tévéknek max a képminősége hasonlóbb, mint 2008-ban volt, csökkent a különbség, de nagyobb az input lagjuk sokkal ami játéknál nem kis hátrány és a hangrendszere is nagyon el van ennek találva nem csaka kép, optikai kimenetre nagyon szépet varázsol a HDMI-n megevett forrásból, nem egy film szebben szól ha a Z-5500 optikai bemenetére kapcsolok ami a TV-től kapja a hangot, azaz egy fostos ati VGA-ra integrált hangkariról, a másik 3 jack-es 5.1-es átjátszással pedig egy X-FI Extreme Gamer a hangkeltő, ami azért jóval komolyabb hangchip mint a VGA-jé szóval ami a lényeg (kép+hang) azt szerintem az új sorozatokban se kapod meg olcsóbban ilyen minőségben, ami meg a fejlődést illeti szerintem elég nevetségesek ezek a teljesen felesleges marhaságok, hogy netezni lehet távirányítóval... hát akinek ez bejön az fizessen érte, szerintem ennél nagyobb baromság a világon nincs, hogy ott kell pöcsölnöm egy távirányítóval, mint ha sms-t kéne írnom egyfolytában.
    Ez az USB is sok ami ezen van szerintem, az életben nem használtam soha, végtére is már mi a frászért nézném pendrive-ról a távirányítóval pöcsölve a képeket ha egy mozdulat rákötni a PC-t, notit, akármit a tévére HDMI-n és kényelmesen akármilyen szoftverrel nézhetem a képet, videót, bármit. Ezek szerintem csak azért léteznek, mert több típusnak teljesen egyforma a belsejük azonos beszállító miatt így valamit ki kell találni, hogy egyáltalán különbözzenek végre valamiben a termékek és a kutya nem használja egy-két vérpistit leszámítva aki inkább pöcsöl vele órákat ahelyett hogy venne egy HDMI kábelt, csak azt nem értem hogy ha arra sajnálja a pénzt akkor a vételkor ezekre az integrált hülyeségekre miért nem, na mindegy, akinek az kell vegye-vigye

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz #09634560 #47966 üzenetére

    Ahogy (#47967) Fidel76 is írja benne van az 4-es is, bár az sem jellemző, hogy valakinek nincs kábeltévéje de 40"-os LCD-t néz, de egyébként még mindig ennek a digitális földfelszíni sugárzásnak van a legtöbb értelme az "újításokból" ha azt feszem, hogy TV-ről van szó.
    Egyébként pár hónapos, új ára 250k a mai napig, sok helyen lehet venni raktárról, elérhető, ennyi az ára, sehol sem olcsóbb, ami nyilván nem így lenne, ha igaz lenne az amit itt sokan kitalálnak a piacról. Én nem tudom hol álmodták, hogy ma már a belépőszint is tudja ugyanazt a minőséget amit ez, valami példát nem ártana ha linkelnének, nem vagyok én meggyőzhetetlen, de ha elkezdenek 80 centis tévéket linkelni attól röhögőgörcsöt szoktam kapni. Értem,hogy nyilván aki venni akar az abba fog kapaszkodni, hogy 2008-ban már megjelent ez a modell, de akkor ez csúcsmodell volt a kategóriában, azért ezt ne felejtsük el, az akkori felhzatalt végig verte (árban is). Szerintem típusokat kell választani először majd a választott típusok árát megnézni. Ez a típus 250k újonnan itt és most, van akinek ez sok, van akinek kevés, de attól, hogy használtam pár napot az üzemidőt nézve nem esett az ára 130.000-re, ha egyszer 250k újonnan és van mittom 20000 óra üzemideje. Valszeg megtartom, de a linkeitekre kiváncsi vagyok, hogy mégis mik is azok a lovkosztos tévék amik ilyen jók, mert ha tényleg létezik ilyen akkor apumat meglepem egyel, mert mindig leragad a TV-m előtt.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz nightshadow #47976 üzenetére

    Nahh! Végre valaki aki nem csak mellédumál, köszi a látókörszélesítő hsz-t :R Sokmindenre fény derült, rendes tőled, hogy rászántad az időt. Az egyetlen amit nem értek, hogy a 100Hz az mitől képez nagyobb minőségjavulást a 10 bitnél. Ez a képmegjelenítési technológia nem villog 60Hz-en sem értelemszerűen, viszont a 100Hz az olcsóbb árfekvésű TV-kben legtöbbször elektronikusan duplázott 50Hz, ahogy a tévéket nézegettem, így a valós képernyőfrissülés ami a tartalmat illeti még 10Hz-el lassabban történik meg 50Hz-en amit az elektronika dupláz föl a panelre 100Hz-en, így a gyors jeleneteknél inkább hátrány, mint előny a 60Hz-hez képest, a 3D tartalmakhoz, meg 120Hz-kell minimum, mert ha 100Hz-et villogtat oldalanként a szemüveg, akkor azt 50Hz-nek látom, ami azért elég szemfárasztó szinten villog, mert az az LCD-vel szemben tényleg villog, mert elsötétül két kép között, persze ha valós 100Hz akkor valamit biztos javít gyors kameramozgásoknál a filmekben. Ami a panelt illeti ez a 10bites szerintem nagyon rendben van, nem vagyok az a típus aki mikroszkóppal keresi a különbségeket, inkább csak benyomás alapján döntök, amit észrevettem, hogy ezt monitornak használva 1 vagy alig több, mint 1 méterről nézve sem sül ki a szemem, tökéletes a célra, használat közben érezhető a különbség, látszik, hogy PS-hez is lett fejlesztve és nem csak az input lagra figyeltek, hanem erre is, egy samu B650 képe tényleg rendben van, de valahogy kiégeti a szemgolyóját az embernek közelről, az nagyon tévés TV és nem olyan 2in1, mint ez a Sony szerintem, erősen gondolkodtam amúgy annó a B650-en is, amikor ezt vettem, a PC-s használat miatt lett végül Sony belőle, monitornak ez sokkal jobb szerintem.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz BBéci #47980 üzenetére

    60Hz-es a tévém, nem 50, egyébként az előző hasz-emmel nem állítom, hogy a w5500 nem valós 100Hz, de sajnos a Sony is erősen hajlamos az "olcsóbb" modelljeiben átqrni az embereket, így könnyen megeshet sok modellnél még egy ilyen nagy márkánál is, hogy valójában a 100Hz-eseknek 50Hz-es a képfrissítése csak ezt kvázi a vevők 99,9%-a sosem tudja meg, mivel normál használatban a kép nem alszik ki, így egyáltalán nem villog huszonhertzen sem. Majd ha elterjed a 3D és sokan rámennek 50Hz-es felezéssel 100Hz-es tévén akkor fognak csodálkozni, hogy valami nem olyan, mint a szomszédban. Én azért vettem inkább régebbi, de csúcsmodellt, mert ott tényleg nagyon jó a beépített kiszolgáló elektronika, mert ha a Sony akar, akkor tud nagyot villantani, de hajlamosak sumákolni is, mint minden csíkszemű, így középkategóriás Sony-ra én nem mertem rámenni.
    (#47982) Khelben
    Nem adom el, ennyiért nem érdemes, 3D miatt gondoltam rá, hogy rászaladok egy alkalmas projektorra meg egy NV szemcsire, viszont ha itthon lenne a projektor akkor tuti 5 méteren nézném a filmet is, így akkor ez feleslegessé válna, de így felejtős az egész projekt. Inkább kipróbálom a szemcsit (ha nem bírom ki) egy 100Hz-es CRT monitorral, amiből egy 20"-ost kapok 5k-ért kb., de ezt a TV-t tényleg csak megtartani érdemes. A kolléga meggyőzött teljesen.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz dabadab #47987 üzenetére

    Rengeteg apróság van, ami szerepet játszik egy szubjektív értékítéletben, számomra például az is szempont volt, hogy a fényerő csökkentésével mennyire romlik a színmegjelenítés, mert monitorként használva értelemszerűen -mivel közelről nézed- minimális fényerőre van csak szükség és ezeknél a finombeállításoknál rengeteg múlik az elektronika alkatrészpontosságától. Egy adott sorozat csúcstípusánál nem mindig tervezik át a MYÁK-ot a Sony-nál sem, viszont a kritikus részeken sokkal jobban figyelnek a gyártásban a pontosságra. Múlhat olyan apróságon, hogy egy utolsó kis kondenzátor ami -annak ellenére, hogy a nyákon a gyártási tűrésén belül megfelel a kapcsoláshoz- előválogatott és nem elégszenek meg azzal hogy az 50 mikrós +/- ennyi meg annyi, hanem előválogatják és oda arra a helyre hajszál pontosan 50 mikrós kerül, a többit leszarják, de oda az kerül. Ezek azok a dolgok amikhez a Sony nagyon ért, megtalálni a kritikus pontokat és ott javítani és azt kézbentartani. Szerintem ennek köszönhető, hogy ha bemész egy stúdióba akkor rengeteg Sony-t találsz a sok relatíve gagyi Sony termék ellenére. Ezen a TV-n is azt érzem, hogy a legtöbb menüben ugyanaz a szar mint a többi, buhera háttérvilágítással meg taknyolással, de a mozi képüzemmódban olyan finomsággal állítható a kép minőségromlás nélkül, hogy kalap le. Egyszerűen benne van az amit keresel és nem az az érzésed, hogy ez már majdnem tökéletes. Nagyon kevés a mai tömeggyártásban az olyan cucc amiben kihagyható a "majdnem", mindent tud minden gyártó, de mindent csak majdnem.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz fury71 #47992 üzenetére

    A csúcs mindig realtív és átmeneti, nem úgy kell érteni, hogy ebben a pillanatban. (ez sikerüljön már egyedül plíz, ne buzeráljuk már egymást kötekedéssel) Egyébként olyan nincs hogy W4000 általánosságban így meg úgy, szerintem más gyártónál sincs ilyen, hogy xy sorozat milyen faja, ebből a W4000-resből a 40"-os volt az igazi, más méretben már szarabb volt. A kisebbikben pádául élből más volt belül, nem csak a panel mérete különbözött, hiába azonos sorozat elvileg. Szóval inkább érdemes szerintem tévékről beszélni, mint sorozatokról.
    Nem ismerem a hibát amiről írsz, nem tapasztaltam semmi ilyesmit én azt láttam, hogy például élénk módban a háttérvilágítás össze-vissza van taknyolva, ha elsötétül a kép látszik a vonatkozó korhatár karikán hogy kifakul, aztán jön valami, bármi a TV közepére, akár pár betű, egy rövid cím kiírása például és attól már egyenletes a háttérvilágítás, meg ilyenek, viszont mozi módban minden tökéletes,ezért mondom azt, hogy ezer menü van, lesz kismillió TV-ben teljesen feleslegesen, mert úgy is csak egyet nézel, azt amiben tökéletes a kép ha van olyan, amiben tökéletesre be lehet lőni, ebben van. Mozi üzemmódban tökéletesen be lehet lőni a kristálytiszta gyönyörű képet, én például a színház módot sem használom, mások meg oda vannak tőle. Nekem nem az kell, hogy elektronikusan áttaknyolja a képet, hanem az, hogy amit kap azt kristálytisztán színhelyesen, élesen megjelenítse késés nélkül. A filmeket is a PC játsza le nálam, egy tökéletes képet akartam zéró input laggal meg jó hangot és ennyi. Gyönyörű képet generálnak a mai VGA-k, ennél nem vágyom többre sima TV-től ezért is vettem meg.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

Aktív témák