Keresés

Aktív témák

  • cocoo

    tag

    válasz rwk #5549 üzenetére

    Tegnap vettem egy Philips 37PFL7662-t a www.argep.hu -n nézve 300k a legjobb ára, én az Electro Worldben vettem (akciós szombatig) s 270k volt. Egy Samsung 100Hz és 72 cmes crt után tértem át erre.
    Egy napos teszt után kijelenthetem, hogy nagyon jó vétel volt. 3 méterről nézem, a képe nagyon szép, pedig sima kábeltévém van. Igaz az eladó srác adott egy hama jeltisztító kábelt (1300 Ft) s lehet az is segít a dolgon, de a régi tvhez képest sem rosszabb a képminőség.
    DVD is nagyon szép képet adott, (még) kompozit bemeneten.

    A sok fullHD ellenesnek üzenném, hogy a felbontás nagyon is számít. A boltban a fullosok külön teremben voltak, de ott nem volt tvtuner így kihozták nekem a hdreadysek közé, s szerintem látható volt a különbség.
    Persze ez sokban függ a beállítástól is, hiszen itthon ahogy állítgattam sikerült nagyon szar képet létrehoznom, de már eltaláltam a helyes beállítást.
    Főleg azoknak számít ez, akik a tv-t hagyományos kereteken belül használják.

    Azért összeségében nem bántam meg, pedig nagyon féltem megvenni.
    Most még egy Sony DVD felvevőt akarok, ami 1080p-re felkonvertál HDMI-n, szakemberek szerint ezzel teljesen ütős lesz a rendszer.

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Rick4 #5559 üzenetére

    képet ide töltöttem fel:
    http://kepfeltoltes.hu/view/080116/DSCN0589_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
    a számlán ez szerepel:
    ANT.CAB.85DB FERRIT és 1299 Ft volt az EW-ben, ami azt jelenti hogy valószínűleg máshol fél áron meg lehet kapni, csak én lusta voltam keresgélni. Egyébként a be és kimenetnél egy-egy árnyékoló ferrit gyűrű található, ami a jelet "tisztíccsa".

    http://logout.hu/iras/alapfogalmak_az_lcd_tv-kkel_kapcsolatban.html
    cikket ajánlom minden kezdő vásárlónak főleg a "(#6) Cifu" (ez úton is köszönet és tiszteletem neki) hozzászólást, mert ott lehet látni sok itteni vita mibenlétét:
    pl. egy samu S-es alap szériát hülyeség összehasonlítani egy LG LY-sal, mintha a trabit a mercivel akarnál összerakni egy kategóriába. Mindegyik gyártónak van alap, közép és csúcskategóriás panelja. Persze prémium kategórásoknál előfordulhat, hogy az alap az a tömegcuccosok középmezőnyével egy szinten van.

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Rick4 #5570 üzenetére

    Nekem a DVD-ből megy fel a jel, ami így eleve erősödik, de most teszteltem külön. Hazudnék ha azt mondanám, hogy minden csatornánál észrevehető javulás volt, de mintha tényleg jobb lenne ezzel egy hajszálnyira. Azonban figyelembe vehetjük, hogy elég erős a kábeltévé jelem, és a TV sem alap (belső képjavító technológia is segít), tehát egy gyengébb jelerősségnél és alapabb tvnél már tényleges javulást eredményezhet.
    Egy haveromnál egy jelerősítő (hálózati áramról üzemel neki) van a sima CRT tévéjének a bementén s ott sokat jelent az is!

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz busman #5581 üzenetére

    Ez egy "érdekes" kérdés.
    Ezt meghatározza az is, hogy mire vállal garanciát az adott gyártó.
    Pl. számítógép képével meg lehet próbálni beégetni a panelt, de ha a garancia erre nem terjed ki, akkor cseszheted.
    Szóval a választ én sem tudom, csak arra hívom fel a figyelmed, hogy oksan tedd tönkre!

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Rick4 #5570 üzenetére

    A borító képei:
    http://kepfeltoltes.hu/view/080116/DSCN0598_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
    http://kepfeltoltes.hu/view/080116/DSCN0596_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz szijoe #5597 üzenetére

    neked is ajánlatos ezt a cikket elolvasni s cifu 6. kommentjét:
    http://logout.hu/iras/alapfogalmak_az_lcd_tv-kkel_kapcsolatban.html
    samu s-es belépő szint az LC közép, ezek szerint az LG jobb

    http://www.goodbuy.hu/szorakoztato_elektronika/tevek/technologia_1--lcd/
    itt nézz még körbe
    a bal oldali menüben szűkíts méretre s egyéb tulajdonságokra

    ezt a több oldalas cikket is érdemes elolvasni:
    http://www.goodbuy.hu/vasarlasi_tanacsok/tevek/1

    [ Szerkesztve ]

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    Cifu!

    "Alapfogalmak az LCD TV-kkel kapcsolat" hasonlóan össze kéne állítani egy olyan cikket, hogy különböző igényekhez milyen tv-ket érdemes vásárolni.

    pl.
    csak tv-zés, annak 32sek közül minimum a Fagor 32LS25, közép a Lehel 32KFR568, csúcs a Canyon 32xx5
    37sek közül...
    40sek közül...
    42sek közül...

    s ugyanígy a
    tv és dvd felhasználók...
    tv, dvd és pc felhasználók....
    dvd és pc felhasználók....

    tudom kemény egy ilyen listát összeállítani, de lehet érdemes s sok "milyen tv-t vegyek" kérdésre egy csapással lehetne válaszolni.
    szerinted?

    [ Szerkesztve ]

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Stema #5628 üzenetére

    Én a budaőrsi Electro Worldben vettem meg a tv-met. Egy hordozható dvd-t vittem magammal és 4 próbalemezt (fullhd felbontású színképeket, dvixet, origi dvd-t és egy tv-ből felvett sportműsort.
    Szótam az eladónak, hogy tesztelném a tv-ket, mondta, hogy nyugodtan arra kötöm rá amelyikre akarom. A távirányítókat is odaadták, mikor elkértem. Szóval pozitív volt a hozzáállás ott is.

    MM-be is jártam de ott nem próbáltam. Egy kicsit meghűlt a vérem mikor a 330k-s sony lcd ki volt pakolva 400k-ért, s mivel hülye azért nem vagyok ott nem is vettem semmit.

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz @lbert #5645 üzenetére

    a tecnika nevezetű csodamárka a tescoval fonódott össze ami kimeríti az "amíg szar van, van veréb is" fogalmát, szóval ilyenbe beruházni katasztrófa! lenyomsz 100-110k-t érte, mikor 10-20k többlettel már samut vehetnél 3 év garival, stb..... nem pálya szerintem.
    amennyiben a pénztárca szorít (kit nem?) ajánlom figyelmedbe:

    http://www.electrooutlet.hu/ -t ahol a Samsung LE-32T51B 120k. Igaz itt csak 1 év helyszíni garanciát adnak, de a tesconál még az is jobb. amire náluk figyelni kell, hogy azért olcsóbbak mert sok a csomagolássérült, valamint a szervízelt készülék, de ki lehet fogni zsír új csomagolású készülékeket is. jól körül kell nézni.

    a másik már drágább elérés, de "legálisabb" a http://www.szervizkft.hu/ (kínálati lista, majd a 100Hz-es tv-ket kell kiválasztani) akik a philipseket árulnak. a boltban olyan készülékek vannak, amik hibátlan működésűek, de valahol kiállítási darabok voltak pár hónapig. Sérülésmentesek és fél év garanciát adnak. ami ebben megnyugtató, hogy ők a philips hivatalos szervíze is!
    itt egy példa 37PF9731D/10 LCD eredeti ára 600k felett van, náluk a fenti feltételekkel 300k-ért meg lehet venni, de a 42PF3320/10 plazmát 180kért adják 600 helyett.

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Cifu #5648 üzenetére

    Igen igazad van, de én csak mint jobb alternatívát ajánlottam a technika helyett.
    az lcd-s példa 300ért viszont tényleg jó ajánlat

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz ferbazs #5658 üzenetére

    tecnikailag nem tudok tanácsot adni, de a méretek elég különbözőek. Sztem ha 5 méteren belül fogod nézni, akkor mindenképpen a kisebb átmérő a jobb, különben a roszabb képminőség miatt fogod majd a fejed, pedig egyszerűen csak rosszul választottad meg a méretet.
    pl én a 37 colos fullHD-t nézem 2,5-3 méterről s néha már ez is nagynak mutatkozik, mert 4-5 méterről jobbnak tűnik a kép.

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz ferbazs #5671 üzenetére

    46 vagy 42? Nem mindegy, de egyébként erre hívtam fel a figyelmedet, mármint az eltúlzott megalomániára.
    Picinek hat a 40-es a 46-hoz képest, persze, de a boltban 6-7 méterről nézve. Aztán beteszed otthon a nappaliba és 3 méterről látni fogod a pixelsorokat.
    Abba gondolj bele, hogy a 40-hez képest 32%-kal nagyobb a 46 colos képernyő felülete, ugyanakkora felbontásra!

    Szóval a kérdés: mekkora távolságról fogod nézni?

    [ Szerkesztve ]

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Cifu #5673 üzenetére

    Első kérédés (5658-as) így kezdődött:

    "Sziasztok!
    Szeretném ha segítenétek:
    Sharp-46X20E vs. Samu 40F86"

    http://www.digitalmix.hu/index.php?datasheet=10705 oldal infója alapján (és a típusszám alapján is) ez 46 colos készülék.

    Persze a pixelsorokkal túloztam de vegyük figyelembe hogy FullHD-s anyagnál közelről sem lesz gondja a látottakkal, de ha sima analóg TV-t nyom rá, akkor bizony a távolság illetve a kisebb képernyő segíthet "szebbnek" látni a képet.
    szerintem sokan ott cseszik el, hogy egy 51 jobb esetben max 72 crt helyett becsesznek egy 40 feleti lcd-t ugyanolyan távolságra aztán itt sírnak hogy milyen szar a képminöség. Persze a hds anyagokhoz képest is szarabb, mega crthez képest is, de normálisabb bolttal jobban jártak volna.

    magam példájából én a 72 crt helyett egy 37-t nyomtam be és bőven elég
    s most nem irígységből mondom ezeket mert nem a pénz miatt vettem "kisebbet"
    270-ért már be tudtam volna szerezni egy 46 colost is, de fontosabb volt a LÁTOTT minőség.

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Cifu #5676 üzenetére

    Légszives te se légy már készakarva értetlen...

    a sharp esetén elsőnek 46ról beszél, aztán 42ről, tehát az emberünk értetlenebb mint mi... ráadásként a 40 és a 42 közt nincs akkora különbség, hogy a kettőt egymás mellett nézve a 40 aprócskának tűnjön...
    Ezért is gondolom, hogy egy samu 40 és egy sharp 46ról van szó.
    kicsit olvasd vissza a hozzászólásait.

    Egyébként meg ha otthon a kisebb panelt nézve is úgy fog visszagondolnia régi tvjére mint egy junosztyra...

    te szakmai megközelítésből ajánlod neki a samut, én "optikai" megfontolások miatt, aztán az emberünk elmegy megveszi a nagyobbat, mert telhetetlen s egy hét sem telik el de itt fog sírni hogy a számítógépet nem tudja rákötni, a tvadás meg szar.... lásd az 5675 hozzászólás kb. 50%-át.

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Anyád911 #5684 üzenetére

    Kicsit okoskodnék, mert most államvizsgázom s a szakdolgozatomat a magyar webáruházakból írtam, így egy kicsit szakértővé váltam a témában.

    Vannak "kalóz" webboltok de kevesen, a legtöbb nagy név (edigital, elektro world stb.) törvényileg is biztosítja a vevők jogait.

    Ha webáruházban vásárolsz akkor a terméket minden további indoklás nélkül visszaveszik nyolc munkanapon belül. Nem kell hibásnak lennie, csak egyszerűen vissza kell juttatni hozzájuk és nekik a vételárat (amennyiben nem másik készülék mellett döntesz) vissza kell fizessék. 17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet a távollevők között kötött szerződésekről (http://www.muszakidepo.hu/elallas.htm) elállás jogaként nevezi ezt meg.
    Ez MINDEN webáruházra vonatkozik!

    Ebben "buktató" az általában 30 napos visszafizetési határidő, szóval egy hónapig várhatsz a pénzedre, valamint az, hogy a szállítási költségek a vevőt terhelik (tehát azt nem kapod vissza, s a készülék visszajuttatásának költsége is a vevőt terheli, de a postán 1500 Ft a feladási díj így ez sem nagy tétel)

    Ezzel kapcsolatban egy legális tipp:
    Elektro World honlapján egy webáruházat üzemeltet. Ezen termékeket a csehországi főraktárukból szolgálják ki, de egy hét alatt megjön a cucc. 30000 ft felett nincs postaköltség.
    Szóval innen megrendeled a tv-t teszteled, de nem jön be akkor elkocogsz a készülékkel (vigyázni kell minden csomagolásra!, nem kidobni!) bármelyik EW áruházba egy hét múlva és indoklás nélkül visszakéred a pénzt. Ezt hívják az "elállás jogának" s ez teljesen TÖRVÉNYES!
    Egy hetes teszt elég olcsón kijön ha közeledben vannak.:-)

    van mikor bepróbálkoznak a "le kell vásárlni" szöveggel. ilyemkor nem szabad beparázni, csaknyugodtan kérni kell a vásárlók könyvét abba beleírni a tapasztalatokat, kérni egy jegyzőkönyv felvételét az esetről, valamint elkérni a felügyeleti szerv elérhetőségét.
    Bonyolultnak hangzik, de amint kimondod a "varázsszavakat" az egészre nem lesz szükség, mert készségesek lesznek a pénzvisszafizetésre.

    amire vigyázni kell még, hogy a megrendelés elektronikus formában történjen (neten, telefonon), és hogy házhozszállítást kérjünk, mert a többi esetben jogilag nem jön létre a "távollevők között kötött szerződés"

    [ Szerkesztve ]

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Cifu #5709 üzenetére

    Házi digitalizálásra a legjobb a HDD-s DVD felvevő.
    Egy ilyen felvevő az összes bemenetéről tud rögzíteni, így régebbi videómagnóval is megoldható az antennabemenetről, persze a minőség itt a legrosszabb, a többi bemenethez képest.

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Rozoga62 #5721 üzenetére

    Szia,
    a Philips honlapján a 3 tv-t ki tudod választani és össze tudod hasonlítani, de be is linkeltem neked: [link].
    Vannak eltérések a tv- közt!

    Én a héten vettem egy 37PFL7662-t az Electro Worldben. Tényleg nagyon jó az analóg tv adás is rajta.

    [ Szerkesztve ]

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Galahed #5737 üzenetére

    Valami gyanús a dologban, mert átlagban 290-ért kapni.
    Jól nézd meg a helyet, mert vagy javított a készülék, vagy a garival trükköznek.
    Pl. az AVplanet nevezetű társaság nem gyári garanciát ad a készülékhez, hanem un. bolti garanciát, azaz oda kell visszavinni a meghibásodott készüléket. Én a dvd felvevőmet majdnem náluk vettem, de a 3 éves gyári garanciára mondták az 1 éves boltit!
    Más fórumokon lehet róluk olvasni, hónapokat várnak a javításra az emberek, ráadásként valami sufni módon dolgoznak....
    Lehet, hogy a PCE-vel minden okés, de ha beáll a készülék, akkor a megspórolt 60ezer helyett bukhatsz 225-t!
    Szóval csak óvatosan!

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    Ambilight:
    A Philips egyedülálló technológiája a tévékészülék körüli falat lágy szórt fénnyel világítja meg, amely automatikusan, a kép színének és fényerejének megfelelően változik. Az Ambilight javítja az észlelt kontrasztot, színt és részletgazdagságot, és szélesebb kép érzetét kelti. Bizonyítottan csökkenti a szem terhelését, így jóval pihentetőbb nézni.

    Otthon ezt simán elérheted, ha valamilyen szórt fényű lámpát „beszerkesztesz” a tv mögé (okés a színét nem változtatja, de az már csak púder).
    Az Ikeában vettem egy állólámpát [link], s a tv állvány mögé beraktam, este pedig tv-zés közben bekapcsolva hagyom . Szerintem így jobb hatást érek el. Próbáljátok ki!

    [ Szerkesztve ]

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Rick4 #5803 üzenetére

    Mikor kerestem a nekem megfelelő tv-t akkor sok használati útmutatót letöltöttem (előzetesen abból lehet a legjobban megismerni, vagy összehasonlítani a tv-ket). Szóval vagy az egyiknél (talán sonynál) vagy egy fórumon (lehet itt) benne volt, hogy a 4:3-t nem ajánlják 2-3 óránál több ideig egyhuzamban, mert szellemképet okozhat, s a garancia arra nem terjed ki.
    Anno a 16:9-es CRT-k esetén sem volt ajánlatos a 4:3.

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Anyád911 #5811 üzenetére

    ahol olvastam ott szellemképként jellemezték. Magam még nem találkoztam vele, de sztem nem is fogok, mert a 4:3 képet is felnagyítom (nem széthúzom) 16:9-re, s bár így vesztek a kép aljából és tetejéből, azt szinte csak a hiradónál veszem észre, akkor "homlokból" kezdődik a kép.

    Ez a formátum háború különben elég idegesítő, már rég 16:9-be kéne minden adást adni (mint az ARD-n), hamár a HD adás "késik". A legidegesítőbb amikor az ertéelklubponthu a 16:9-es film széleit levágva 4:3-ban nyomatja! Ekkora parasztságot, mondjuk a mónyikasó után mást nem is vár ezektől az ember.

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Anyád911 #5821 üzenetére

    Fórumos tapasztalataimra hagyatkozva úgy gondolom, hogy ez is tv (nekem Philips 37PFL7662), szolgáltató (nálam a digitv-sek a kábelszolgáltatók) és csatornafüggő.
    Pl. az animalplanet annyira jól jön hogy kinagyítva is jobb a képe mint pl. a zenei MTV-nek 4:3-ban. A földi adóknál is különböző, TV2 a legszebb.
    Amúgy mivel én főleg tévéadásra és DVD anyagokra vagyok ráállva (PC-t is ki akarom próbálni, mert már van 1-2 HD-s filmem) olyan készüléket kerestem és vettem meg amit ilyen szempontból a legjobban dicsértek.
    Nővéreméknek két különböző típusú 82es Thomsonuk van (mindkettő HDready), és UPC-től kapják az adást. Náluk a legszebb a viasat3, de a többi adó sem nagyon rosszabb, ugyanakkor az enyémhez képest elég gyatra a képük.

    [ Szerkesztve ]

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz IcebirdMK #5813 üzenetére

    Ez sem rossz, de én ilyen "paraszt-ambilight"-tal is meg vagyok elégedve. :DD

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Anyád911 #5836 üzenetére

    Nem akarnék belefolyni a vitába, s senki mellé sem állva, illetve senkivel sem szemben, de ez nem plazma vs. lcd fórum
    itt a téma: LCD TV - tapasztalatok, tanácsok
    baromira unalmas a féloldalas ágálások a plazma beégése - nem beégése mellett.
    akik itt vannak azok lcd-sek oszt jónapot

    [ Szerkesztve ]

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Rlaci #5890 üzenetére

    csatlakoznék stemához, TV-hez ne samut vegyél!

    Ilyen igények mellé a legjobb egy Philips!

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz footy #5892 üzenetére

    2008. június 1. 12:30-tól lesznek olcsóbbak a tv-k, addig érdemes várnod!

    komoly válasz:
    mindig találni akciós tv-ket, amik általában kifutó termékek. az olimpia környékén várható nagy akciózás, de akkor sem a legújabb fejlesztések lesznek porondon, hanem az 1 éve a raktárban álló készleteket fogják főleg kinyomni.

    ha olcsó tv-t akarsz akkor ajánlom neked is figyelmedbe ezt a két boltot:
    [link]
    [link]

    amúgy kínálatilag ilyesmit keresel:
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz footy #5892 üzenetére

    pontosabban ez a jó lista (az előbbi linkben a plazmák is benne vannak):
    [link]

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz footy #5896 üzenetére

    Ennek alapján azt mondanám, hogy nagyon már nem fog lefelé menni az ára, hiszen elég nagyott esett 2007 szeptemberig azóta pedig stagnál. Persze ez sem készpénz.
    Pl. ha az Auchan (vagy valamely nagybecsü társa) hozzájut jutányosan 200 db-hoz akkor pár héten belül 10-20kval lejebb megakciózza....ha....

    [ Szerkesztve ]

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Anyád911 #5899 üzenetére

    Igen az óvatosság nagyon fontos, de nem csak a webshopoknál, hanem sima boltoknál is.
    Előzőekben is írtam az AVplanetről, ami az egyik legrosszabb és illegális tevékenységű üzlet és webbbolt. Ők nem gyári garanciát adnak, hanem "saját" garanciát. azért is szophattál velük. különben erre a garanciára a legjellemzőbb a mobiltelefonok piaca!

    Egy a fontos bárhol vásárolsz: GYÁRI GARANCIÁT adnak-e? Azaz a típushoz járó eredeti garancialevellel szabad csak megvásárolni valamit és a legjobb áfás számlát iratni (amit nem csak cégre, hanem magánszemély nevére is címére is ki lehet töltetni) hozzá, mert 2-3 éves garancia esetén a sima blokk kifakul és olvashatatlan lesz.
    Ekkor hiba esetén eleve nem kell a boltba visszavinni, hanem egyből lehet a szakszervízbe vinni, így gyorsabban is kész van + biztos hogy szakember áll neki, hozzávaló szerszámokkal.
    Igen a letöbb esteben a legalitás 10-20 ezerrel többe kerülhet, ami meghibásodás esetén akár 100000es tétel alól is mentesíthet (pl. egy panelcsere)

    Kicsi reklámként (teljesen pártatlanul):
    http://www.electroworld.hu
    (itt sok esetben olcsóbban hozzájutsz a termékhez mint az áruházban, 30e felett ingyenes a házhozszállítás, aminek időpontját a rendelés leadásakor ki lehet választani)

    http://www.netdepo.hu
    az egyik legprofibb webbolt Magyarországon, nagyon értik a dolgukat! Minden termékhez eredeti, gyári garancia!

    http://www.edigital.hu
    jó akciókat szoktak csinálni

    és még sokan mások.

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz muveszur #5919 üzenetére

    ezt keverik sokan: [link]

    tehát 1 év múlva csak a javítás ingyenes, azaz ha javíthatalan azt már nem cserélik ki új készülékre

    2év után meg csak a fő alkatrészek, ami mondjuk a panel, meg még mi lehet?

    Szóval több, mint az egy éves gari, de kevesebb mint a három év teljeskörű garancia (mint pl. a Pioneer-nál)

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz ThomBoy101 #5922 üzenetére

    neked cifu cikkére van szükséged: [link]

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz tothbe #5924 üzenetére

    Ezt vitatom. A teljes körű garancia pontosan arról szól, hogy minden nemű meghibásodást ingyenesen javítanak, ha ez nem lehetséges akkor a szervíz kiad egy cserejegyet, amivel a kereskedőhöz kell elmenni.

    Ezért írtam az előzőekben hogy aki teheti szakszervízbe vigye a készüléket, ne a kereskedőhöz, mert akkor a cserejegyet a kereskedő kapja meg s ha szemét átveri az agyunkat, s levásároltatja a termék árát. Persze ekkor is élnek az alábbiak, csak okosnak kell lennünk!

    Ekkor törvényileg az eljárás menete:
    1. A kereskedő kicseréli ugyanarra a márkára és típusra. Tehát egy Samu 37R81 helyett csak Samu 37R81-t adhat, s nem helyettesítheti Samu 37R82-vel, vagy Samu 37M81-gyel
    2. Ha a kereskedő nem tud ugyanazt adni akkor a vásárló választhat, vagy visszakéri a számlán szereplő összeget, vagy levásárolja.
    Sok kereskedő ilyenkor kezdi el a "le kell vásárolni" szöveget. NEM! A fogyasztóvédelmi törvény egyértelmű: vagy ugyanolyanra csere vagy pénzfisszafizetés a cserejegy és a számla alapján. Ha tovább keménykedik akkor kérni kell egy jegyzőkönyv felvételét az esetről, vagy a vásárlók könyvét kikérni beleírni a történteket és ezek után el kell kérni a felügyeleti szerv elérhetőségét (ez a boltban jól látható helyen ki is kell rakni), s velük fel kell venni a kapcsolatot, panaszt kell benyújtani.
    Ezt adja a teljes körű garancia.
    A Samu viszont ezt csak 1 évig biztosítja!
    A továbbiakban erre nem kötelezhető, mert nincs a vállalásában, csak az ingyen javítás, a harmadik évben meg pl. rossz a hdmi kimenet, s cserélni kell, azt már csak pénzért fogják, mert nem számít fődarabnak, hiszen attól még atv készülék eredeti funkciója használható.

    Erre mondtam azt, hogy ezt keverik az emberek.

    [ Szerkesztve ]

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz tothbe #5924 üzenetére

    lemaradt:

    Arra pedig ne is számíts hogy a kereskedő aki a törvényes kötelezettségei alól is kibúvót keres, pont akkor válik segítőkésszé amikor már nincs a vásárlónak jogalapja.

    Aztán amikor egy éven túl belefutnak egy javíttatásba és nem azt kapják amit gondoltak elkezdenek hőbörögni, hogy nem erről volt szó.... pedig igen, csak nem vették a fáradságot, hogy értelmezzék a 12+12+12 hó garancia értelmét., ami már eleve gyanús, hogy nem 36 hó teljes körű garanciaként említik, mint mondjuk a Pioneerok esetén!

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Anyád911 #5931 üzenetére

    Az hogy mekkora az egyik dolog, de sajnos sokan messze laknak egy-egy szakszervíztől az nagyobb gond.
    Én telefonnal (Motorola) jártam így a kereskedő mondta hogy kb. egy hónap, elkocogtam a központi szervízükbe és egy héten belül készen volt.
    Az egyéb készülékeknél is hasonló a metódus.
    Kereskedő eljön érte, de mikor viszi a szervízbe, s he elkészült mikor megy vissza érte? Mikor hozza el nekünk? Ez mind-mind idő többlet. Ez miatt szünt meg a 30 napos javítási kötelezettség. Régen ugyebár ha 30 napon belül nem kaptad vissza javítva a készüléket, akkor egyből igényelhetted vissza a pénzt. Most már ez nincs, s akár 2-3 hónapot is rajta űlhetnek (alkatrészhiányra, stb. hivatkozva). Pedig a legtöbb esetben a kereskedő lustasága áll a dolgok mögött, mert a szakszervízek igenis törekednek a gyors javításra. Ezt szerződésben vállaniuk kell az adott márkatulajok felé! Nagy pénzekről van szó!
    Ugyanakkor amire oda kell figyelni, hogy a garancia annyival tolódik ! Azaz ha elviszi a kereskedő a 3 hónapos tv-t amire 24 hó garancia van, s visszahozza 4 hónap múlva, akkor a továbbiakban nem 17 hónapig garanciális a készülék, hanem 21 hónapig! Erre tessék odafigyelni! A garanciajegyen fel kell tüntetnie aláírással és pecséttel ellátva, az "új" lejárati határidőt! Csak így szabad átvenni a javított készüléket!

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Ebit #5933 üzenetére

    akkor a valóságról:
    A törekvés abban áll, hogy üresben ne álljon a készülék, de nem minden alkatrészből van raktáron a szervízekbe, s egy-egy komolyabb alaktrész beszerzése hetekbe telhet. Ilyenkor nem maga a szervíz tehet a várakozásról, hiszen ebben az esetben nem a lánc legvégét jelentik, ők is csak köztesek.
    Szerződésileg ilyen esetben nem a szervíz hibája az állás. Tehát ha beérkezik hozzájuk a hibás készülék, s aznap megrendelik az alaktrészt, de az csak négy hét múlva érkezik meg, s az ötödik héten készen kiadják akkor náluk elvileg csak egy hétig (sorrakerülés, javítási és teszt idő), állt a készülék.

    Amit látni kell, hogy ezek a rendszerek általában öt, vagy még több lépcsősek is lehetnek (fogyasztó-kiskereskedő-szervíz-importőr-kereskedőház-gyártó) s egy komolyabb javításhoz szükséges fődarab esetén annak a teljes rendszeren át kell mennie oda-vissza.

    Még amire felhívtam a figyelmet, hogy sok esetben a kiskereskedő szakasz annyit tehet ki időben, mint az utánnalévő összesen!

    A kereskedők és a gyártók is mást-mást vállalnak a hasznukért. Ha a gyártónak kéne eljönnie a hibás termékért, akkor növekednének az árak!

    [ Szerkesztve ]

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Ebit #5936 üzenetére

    Nem dolgozom szervízbe (sőt most sehol sem dolgozom, itthon tanulok az államvizsgára), csak most írtam szakdogát a webáruházakból és ezt a témát is érintettem vizsgálódásaim folyamán. Ezért is kenem ennyire a garanciális feltételeket, meg a jogot.

    Az biztos, hogy szervíz és szervíz közt is vannak különbségek, még azonos márka esetén is, mint ahogy kereskedők közt sem mindegyik "gonosz". Arról van szó, hogy a vásárló érdeke (olcsó termék, gyors javítás) folyamatosan szemben áll az ő érdekükkel (profit növelése), s minden (akár jogi keretek átlépését is) megtesznek érte.

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    http://lcdtv.lap.hu/

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz mcdokika #5967 üzenetére

    Az a baj az ilyen márkásított noname dolgoknál, hogy ha egy-két évig mennek hibátlanul akkor már szerencsésnek érezheted magadat....

    Ha nem tudsz sok pénzt rákölteni akkor ne 37ben gondolkodj, hanem nézz körül az Auchan, Tesco, Electro World stb. akciós kínálatába s ennyiért találsz márkásakat (Samsung, LG, Thomson) 32es méretben lsd.:[link]

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz cucu001 #5977 üzenetére

    Miért kéne neked ugrani? Én meg :C lak a választásodért!
    Felmérted mire van szükséged és nem estél bele abba a hibába, hogy vegyünk 46-os plazmát mert az jó nagy...
    párszázzal ezelőtt pont erre hívtam fel a figyelmet, hogy a méret eltúlzása már hátrányos is lehet, hiszen egy 50-es plazmát, lcd-t eredetileg egy 10 méteres nappaliba terveztek, nem egy lakótelepi 4méteres nagyszobába.

    Magam részéről egy 37colosat vettem, de azért mert előtte egy 72es crt volt. a 32-es 4:3-ban kisebb képátlóval rendelkezett volna mint a régi, ezért úgy itéltem meg, hogy nálam a 37-es jobb lesz (a 4:3-ban a crt-nél 3 centivel nagyobb így a képátló). Úgy érzem jól döntöttem, s egyáltalán nem hiányzik még hozzá pár inch!

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Von #6020 üzenetére

    ha tv és dvd a fő profil akkor én Philipset ajánlanám, mert sima analóg tv adás képe neki a legszebb, a dvd meg csak jobb annál...

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Rick4 #6023 üzenetére

    magánvélemény, ezért kezdődött úgy a mondat, hogy én azt ajánlanám, egyébként annyiban tény, hogy régebbi hozzászólások is megerősítik, a sima sd adásban a Philipsek nyújtják a legszebb képet.

    egyébként nekem is P az lcd tévém, s a régi crt adáshoz képest nem rosszabb a képminőségem. Bár ezt is kifejtettem régebben, hogy ez is sd szolgáltató függő (nekem kábelen jön a cucc) és csatorna függő is, mert pl. az Animal Planet nagyon szép képet ad, de a zenei MTV néha nagyon ócska az AP-hez képest.

    ténykérdés tekintetében pedig a választ (#6026) Ebit adja a miértre

    egyébként SZERINTEM minden "milyen lcd-t ajánlotok" kérdésre csak viszonylagosan objektív választ lehet adni, amit a felhasználás függvényében lehet optimalizálni, de ettől az egész még szubjektív marad.

    Pl attól hogy valakinek beáll az X márkájú tvje, amivel szop egy nagyot, az még nem jelenti hogy az adott márka egy rakás szar.
    Konkrétabban: Biztos volt már olyan hogy egy 1milkás Sony is ment a kukába 1 hónap után, míg vele szemben vannak olyan "Tamagocsi" márkájú 99999 Ft akcióban LCD-k amik öt év múlva még szervízet sem látnak. Attól függetlenül ebből a kis mintából nem lehet kijelenteni, hogy Sony helyett Tamagocsit vegyél!
    Ha érted mire gondolok. (vagy nyomjak erről is egy linket?)

    [ Szerkesztve ]

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Vangelis #6042 üzenetére

    :W :D
    a link ahol a vázoltakra igazolást lehet lelni:[link] :DD

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Rick4 #6045 üzenetére

    tényleg nem akarlak megsérteni, de valamiféle tudományos fokozatot akarsz adni ennek a fórumnak hogy ennyire tényeket akarsz? :O

    ezt magyaráztam az előbbiekben: nincs teljes objektivitás olyan szubjektív dolgokban mint melyik tv képe szebb, főleg mert az eddigi 6000 hozzászólásból egy dolgot le lehet szűrni:
    a piacon még nincs olyan márkájú és gyártmányú tv ami mindenben a többi felett állna. :K

    a hozzászólások többsége azt bizonyítja, hogy a pc-vel a legjobban a Samsungok :C dolgoznak együtt. Ez nem azt jelenti, hogy a többi nem, csak valami "csoda" folytán ezek ebben jobbak.

    az sd adást a Philipsek "nyerik" :C , de ez sem azt jelenti, hogy a többinek sokkal rosszabb az analóg adás képe.
    Persze magasabb kategóriákban biztos van pl. egy olyan Pioneer ami veri a Philipseket, de ezen a fórumon jellegében max. a középkategóriát képviselik az emberek.

    Az LG a belső vincsivel hasít :C .

    stb.

    Szóval ha felteszik a kérdést hogy mondjuk 200 környékén milyen LCD-t ajánlanánk SD adáshoz, akkor számomra szinte egyértelmű a Philips.
    Én hasonló felhasználó vagyok és erre egy 37PFL7662 FullHD-t szereztem be, úgy hogy több hétig jártam a MM, EW, stb. boltokat, megnéztem ismerősök LCD tv-jét (ezek közt volt Sony, Thomson, LG és Samsung is), és ezen kívűl több fórumon is elolvastam a VÉLEMÉNYEKET, tapasztalatokat és szakcikkeket, mire döntést hoztam.
    A fentiekre alapozva alakítottam ki szubjektív véleményem, hogy ebben a kategóriában a sima tv adás a Philipseken a legjobb. :R

    Ugyanakkor ha valaki főleg PC-hez keres LCD-t, annak nem ajánlom figyelmébe ezt a márkát, mondjuk annak nem ajánlok semmit, mert a témában nincs tapasztalatom. :(

    Ismerem a "10000 légy nem tévedhet szlogent", de azért itt egy kicsit többről van szó.
    Emberek leírják a tapasztalatukat, és ezzel segítik a másikat döntésükben. Ha nem igényelné ezt, akkor nem kérdezne. :K

    Neked meg ajánlom inkább ezt az oldalt: [link] ha már a tényeket szereted :DD

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Rick4 #6053 üzenetére

    legalább arra vennéd a fárdságot, hogy értelem szerint olvass (ez a baj a mai oktatással).

    én azt modtam hogy abban a kategóriában, s azt mondtam hogy az elmúlt 6000 vélemény közül a samu kaptam a legtöbb képzeletbeli pontot Pc terén...
    és igen kihangsúlyoztam és ki is emeltem hogy ez az ÉN VÉLEMÉNYEM
    egyfolytában ezt támadod, holott ezt mondom én is

    de lásd én engedek:
    igazad van, minden tvnek azonos a képe csak egy jó kábel kell hozzá (hamarabb is monthattad volna mert vagy 3000 hozzászólás ennek a hibáiról szól, erre te megoldod egy csettintéssel), s minden tv azonosat tud, sőt a te LG tévéd az istenkirálycsászár az LCD-k közt.
    most boldog vagy?

    S kijelentem hogy mindenki LG-t vegyen mert Rick4-nek is ez van!

    szolgálati közlemény: ha valaki érdeklődik milyen tv-t ajánlunk neki, akkor azt Rick!-hez kell irányítani, majd ő megmodja hogy LG!

    privát vélemény: nem akarok veled vitázni, mert a milkás akciód is elég fáradt dolognak tartom, s most olyanon vitázol, amire a választ rég megadtam, csak te nem tudod értelmezni a szöveget olvasás útján

    [ Szerkesztve ]

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Rick4 #6056 üzenetére

    mivel ez már nem a fórum témájához tartozik hanyagoljuk egymást, de ezt is biztos érted (hisz már mindent)

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Rick4 #6058 üzenetére

    Kedves Henrik, stílusod csodálatos mivolta miatt, teljesen igazat kell adnom neked. Köszönöm, hogy tanácsaiddal segítesz olyan megtéved embereknek, mint én. Tudod rajtad kívűl mindenki esendő, és ostoba.

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Rick4 #6078 üzenetére

    ne haragudj de ez tény? mert akkor linkelhetnél róla!
    nekem pampogsz, hogy samut vagy philipst ajánlok erre te LG-t
    nagyon következetes "ember" vagy!

    [ Szerkesztve ]

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Rick4 #6075 üzenetére

    nem ezzal van a baj...idejön valaki beleolvas a topicba, ebből 3 hozzászólást olvas el tőled, és vesz egy LG tévét. hazaviszi bekapcsolja, és nem lesz vele elégedett....

    ismerős a szöveg?

    [ Szerkesztve ]

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Rick4 #6086 üzenetére

    privát ment

    [ Szerkesztve ]

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

  • cocoo

    tag

    válasz Rick4 #6096 üzenetére

    Ismerni kéne a pontos jogi helyzetet a garanciális javítások terén és akkor nem adnál olyan (most modjam azt, hogy barom) "tanácsot" amihez (sajnos) nincs joga a vásárlónak.

    A javítás ideje nincs törvényileg meghatározva, régen volt 30 nap, de ezt már eltörölték. Ma már csak törekedniük kell a mihamarabbi javításra. Ezt vázoltam a 5932 sz. hozzászólásomban.

    Szervízelés menetét az 5934. sz. hozzászólásomban írtam le.

    Egyéb lehetőségeket pedig a 5925 sz. hozzászólásom tartalmazza.

    Értékcsökkenési tanácsod meg mehet a kukába, vagy ha már jogtudor is vagy, add már meg a pontos paragrafusokat amik ilyen esetre vonatkoznak.

    Amiket leírtam tények, s aki nem hiszi járjon utána: www.fvf.hu

    mod: 6099es hozzászólásodra (ami úgyszintén baromság): hiába teszi be cc-nek az FVF-t, hozzájuk pontos, irányzott levelet kell küldeni a probléma leírásával, s lehetőleg ahhoz a megyei alegységéhez, ahová a bolt tartozik!

    [ Szerkesztve ]

    4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

Aktív témák