Keresés

Aktív témák

  • GalloG

    tag

    válasz tropheus #19110 üzenetére

    Hát ja. Sajna az LCD TVknél is él az a jó gyártói szokás (mint az autóknál, PC alaplapoknál, stb.), hogy a szoftver különböző funkcióinak engedélyezése-tiltása útján készül (azonos) hardverből különböző kategóriájú eladható típus. Így lehet, hogy pl. ilyen tisztán szoftveres dolgokban különbözik két típus, és érthetetlen a vevő számára, hogy ezt vagy azt miért nem tudja a készülék.

    Egyébként Samsungból még van 7-es 8-as és 9-es széria is, de azt már nem nagyon tudtam kivenni, melyik miben több. Az biztos, hogy a 9-es már LED-es háttérvilágítású, és a 6 fölöttiekre még nagyobb dinamikus kontrasztot adnak meg, de nem tudom mi egyéb lehet még az extrájuk (nem kevés plusz pénzért persze).

  • Digitalis

    senior tag

    válasz tropheus #19110 üzenetére

    7603 vs 656 minimum egy kategória. A 7603 újabb modell, igaz nincs benne 120Hz (mert ugyebár csak így van "igazi" 24p 5:5 pulldown 100HZ--el ohne ) "csak" 3:2 ami olyan, hogy vizuálisan és a tesztek szerint is mintha 5:5 lenne. Képminősége, feketéje, szolgáltatásai és a hangja legalább olyan jó, sőt... [7603&656]
    Meg ha jól tévedek 40" alatti samu 656-ok meg ráadásul gyengébbek is, és ott azt van már panel lottó...

    [ Szerkesztve ]

    Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

  • kugyu21

    senior tag

    válasz tropheus #19110 üzenetére

    "Például a toshiba és a sony is azt csinálja, hogy a kép közepén, vagyis a szemünk fókuszpontjában megtartja a képarányokat és a kép szélein húzza szét a képet, ahol nem zavaró, ez csalás persze. Viszont be tudja csapni a szemet és így nem zavaró"

    Szerintem nagyon is zavaró.
    Nekem Toshiba van és ezen funkció kipróbálása után hamar el is felejtettem, azóta sem használom.
    Az rendben van,hogy a szemünk középre néz és ott nem torzít, viszont mozgás közben, amikor vagy a kamera vagy a képen belül valami mozog a közepe felöl a széle felé... hát az borzasztó. Komolyan beleszédül az ember, ugyanis az az objektum elkezd oldalirányban megnyúlni. Na ez, a nyújtásnak a változása ez a legrosszabb. A fix nyújtás már akkor kevésbbé zavaró.
    Én egyébként úgy használom, hogy levágatok belőle ha nincs alul értékes információ (MOZI1), ha meg olyan műsor meggy ahol szeretném látni az alját is akkor visszakapcsolok a 4:3-ra.
    De a Toshiba esetén akár maradhatna 4:3- ban is, mert a két szélén a csík fényerejét 3 fokozatban állíthatom éppen azért hogy ne égjen be.

Aktív témák