Aktív témák

  • kugyu21

    senior tag

    válasz tropheus #19110 üzenetére

    "Például a toshiba és a sony is azt csinálja, hogy a kép közepén, vagyis a szemünk fókuszpontjában megtartja a képarányokat és a kép szélein húzza szét a képet, ahol nem zavaró, ez csalás persze. Viszont be tudja csapni a szemet és így nem zavaró"

    Szerintem nagyon is zavaró.
    Nekem Toshiba van és ezen funkció kipróbálása után hamar el is felejtettem, azóta sem használom.
    Az rendben van,hogy a szemünk középre néz és ott nem torzít, viszont mozgás közben, amikor vagy a kamera vagy a képen belül valami mozog a közepe felöl a széle felé... hát az borzasztó. Komolyan beleszédül az ember, ugyanis az az objektum elkezd oldalirányban megnyúlni. Na ez, a nyújtásnak a változása ez a legrosszabb. A fix nyújtás már akkor kevésbbé zavaró.
    Én egyébként úgy használom, hogy levágatok belőle ha nincs alul értékes információ (MOZI1), ha meg olyan műsor meggy ahol szeretném látni az alját is akkor visszakapcsolok a 4:3-ra.
    De a Toshiba esetén akár maradhatna 4:3- ban is, mert a két szélén a csík fényerejét 3 fokozatban állíthatom éppen azért hogy ne égjen be.

Aktív témák