Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    vtechun:

    haver 40 collos R8-as Samuja HDMI-n kötve 1920x1080-on hajtva sokkal szebb képet ad mint 1360x768-on. Ez mi miatt lehet? Ma voltam nála, teszteltük és tényleg ezerszer szebb volt a kép a HD film alatt 1920x1080-as felbontásnál, mint 1360-asban. Ez utóbbinál, mintha valami DVD-t néztünk volna :) az 1920-ashoz képest legalábbis...

    Egész pontosan 1080i-ben hajtották akkor valószínüleg. Én arra tudok gondolni, hogy az 1080-as felbontásban a TV-nél be voltak kapcsolva a képjavító dolgok (DNIe, Movie+), míg az 1360x768-ban nem. Filmnézésnél éppen ezért néha megéri szabvány (720p, 1080i/p) felbontásban használni a TV-t, de böngészéshez, játékhoz kevésbé...

    ricsik

    Ha pc-re van kötve a tv, akkor ugye mi állítjuk be a felbontást és a frekit, pl 1360x768/60Hz.
    Ha HDTV rippet néz az ember, akkor nem lesz ugrálás, ha 30 kép/sec-es az anyag..
    Ha utánna berakok a HD BRrippet, akkor kézzel kell átrakni 1360x768/24Hz-re?
    Vagy a 24p-s tv-k ezt érzékelik és nem kell vele tökölni?

    Nem, a TV nem érzékeli, neked kell valami módon a képfrissitést állítani. Alternatív megoldás, hogy két különböző lejátszó programot használsz, és az egyiknél pedig beállítod, hogy teljes képernyős módban 24Hz-re kapcsoljon.

    fanofmanu:

    Grat az új TV-dhez. ^^

    Batu:

    LG LC41 / LC51 széria. A 32" néhol már 110e Ft-ért kapható. 100e Ft alatt viszont nem tudom, van-e reális alternatíva.

    Lala6:

    Mindhárom kinézett TV jó arra amire te akarod használni (erre visszatérek még viszont), az LG3000-es 2008-as, a másik kettő 2007-es modell. Az LG-nek egy kicsit gyengébb a feketéjük, a Samuban pedig van kép-a-képben opció. Azt válaszd amelyik szimpatikusabb neked.

    Viszont számítógépre való rákötésnél VGA vagy DVI-HDMI összekötést használj (függően attól, hogy VGA vagy DVI kimenetes a videókártyád). A YPrPb is egy opció, de én legutóbb óriási anyázás közepette feladtam, hogy ezzel szórakozzak, de ha más megoldás nincs, akkor próbáld meg azzal.

    206cc:

    Miután nem láttam még KDL-40W4000-est, nem tudok nyilatkozni. Szvsz egy V3000 vagy egy M87 sem rossz 270e Ft körül... Ha nagyon nem tudsz várni. :)

    Folyt köv.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Aktív témák