Aktív témák

  • Fatal 00

    csendes tag

    Üdv mindenkinek! Cifu mester köszi a segítségedet a multkori kérdésemhez. A TV a köv. lett
    SAMU LE40M86BDX Esetleg tud valaki mondani róla pár szót.

    [ Szerkesztve ]

  • Rick4

    félisten

    válasz kano #11600 üzenetére

    hidd el, le van írva törvényben, hogy már az első alkalommal is kérheted vissza a pénzt. persze ehhez célszerű valamilyen kifogást emelni..

    [ Szerkesztve ]

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • #72042496

    törölt tag

    válasz bwoay #11597 üzenetére

    Nagy biztonsággal merem mondani, hogy az 37A551 sem Samsung paneles, de azért kíváncsi leszek rá... :)

    Azt, hogy melyik panelt hogyan nevezik el, már nem követem, mindenesetre a 32"-os modellnél szerintem elmatricázták a kontrasztját. Vagy csak nagyon eladó volt nekik - node nem leszek gonosz, még reggel van. :)
    A Samsung hivatalos honlapján mindenesetre 15000:1 szerepel a 32 és 37"-os modellre is, a 40A656-nál pedig már ott az 50000:1.

    Hogyhogy mindig offban írsz? :)

  • breetai

    aktív tag

    HI!
    Szerintetek egy FULL HD-s TV-t HDMI-n keresztűl ha összekötöm a PC-mmel működne "monitorként"?
    Ezt úgy értem, hogy képes lennék beállítani a 1920x1080-as felbontást, ill. működne azzal a 2/5 ms-es válaszidővel amit a spec-ben ír?
    Vagy ez nem ilyen egyszerü?

    "Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

  • #72042496

    törölt tag

    válasz breetai #11605 üzenetére

    "Vagy ez nem ilyen egyszerü?"

    De igen. :)

    szerk.: Nem mindegyik TV szereti, ha monitornak használják, ezért ha kinézted a készüléket, kérdezz konkrétan utána, támogatja-e a PC üzemmódot. Valószínűleg támogatni fogja, de biztos, ami biztos.

    [ Szerkesztve ]

  • breetai

    aktív tag

    válasz #72042496 #11606 üzenetére

    Ő lenne az áldozat:
    [link]

    "Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

  • #72042496

    törölt tag

    válasz breetai #11607 üzenetére

    Ezzel simán mennie kell. :K Ha jól tudom, a PC módhoz a 2-es HDMI-t kell bekötni, de ezt majd Cifu elmondja, pontosan hogyan van.

  • Shomci

    tag

    kedves forumozok!

    tisztelettel kerdezem, ez mitol lehet?
    kep
    noti (224 shared vga): DSUB ---> koponens (RGB) -->FullHDTV

    annak a lilanak keknek kellene lennie, valamint a zold csik bal oldalt se tartozna a kephez..
    csak es kizarolag 1280x720p-t kepes leadni es azt is csak ilyen formaban..

    valakinek esetleg otlete?

    koszonom szepen elore is!
    Shomci

    [ Szerkesztve ]

    NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

  • Zolike

    csendes tag

    Sziasztok!
    Sok olvasgatás, és böngészés után múlt héten egy Samsung LE-40F86BD LCD TV boldog tulaja lettem. Eddig egy 13 éves csöves 50-es tévém volt, gondolhatjátok hogyan éltem meg a váltást. Ugyanakkor féltem is egy kicsit a normál TV adásoktól, mert amiket olvastam, az nem volt túl biztató, és hát 50%-ban tévénézésre is kell. Már a kicsomagolás, és a szekrényre helyezés is egy élmény volt, nagyon szép fekete a káva, és kikapcsolt állapotban van egy kékes hosszú led elől a Samsung feliratnál, ami világít. Szóval nagyon jól néz ki. A következő sokk a bekapcsolásnál ért. Németországban vagyok, és elsőre csak a sima analóg kábeltévét kötöttem rá. A csatornakeresés lefutása után viszont olyan képet kaptam, hogy csak ültem és lestem. Fel voltam készülve mindenféle rossz minőségre, így teljesen pozitívan ért a dolog. Abszolút élvezhető. Ezután következett Scart-al a Digi TV beüzemelése, amitől még jobban tartottam, de itt is kellemesen csalódtam. A kép tűéles, se zizi, se hangya nincsen, ami gondolom nagyban köszönhető a rengeteg képjavító funkciónak, és zajcsökkentésnek. Persze a blokkosodás, és néha a kép szétesése ugyanúgy megvan,de ezt a túltömörítés miatti hibát egy tévé sem fogja megoldani, max. reméljük a Digi dolgozik az ügyön. A TV2 egyébként messze a legrosszabb minőségű az össze adó közül. Ettől függetlenül öröm nézni, és nálam abszolút az élvezhető kategóriába esik.
    Ezután következett egy DVD kipróbálása egyelőre sajnos csak Scart-on egy ezeréves lejátszóval, de így is fantasztikus élmény volt. Rengeteg beállítási lehetőség van, mindenki a saját ízlése szerint be tudja lőni a képet. A hangminőség is élvezhető, egy tv-hez képest elegendő basszussal, illetve itt is vannak beállítási, és hangszínszabályozási lehetőségek.
    Holnap fogom megkapni a DVI-HDMI kábelomat, és végre ki tudom próbálni a PC-vel való összekötést, illetve HD filmek lejátszását. Majd írok a tapasztalatokról. :)
    Szóval összességében egy nagyon jó készüléknek tartom, csak ajánlani tudom mindenkinek, frenetikus élmény. :)
    :)) :C :))

    "Akármilyen betegek is vagyunk, csak egészségünk az legyen..."

  • bwoay

    nagyúr

    válasz #72042496 #11604 üzenetére

    Harti:
    köszi szépen! Az A551 sem csúnya, sőt...
    én nagyon örülök, hogy külsőségek terén ennyit változtak,
    mert az M87 széria nálam pont emiatt vérzett el.
    A551-et meg előbb láttam élőben, mint a sajátomat, és már annál is konstatáltam,
    mennyivel esztétikusabb a készülék, mint a tavalyi széria.
    Viszont a 37A656-ért a 37A551 bolti áránál
    mindössze nevetséges 5e. Ft-tal többet kellett fizetnem,
    namost ilyen feltételek mellett az 5-ös szériának nem maradt szemernyi esélye sem :)

    Balika:
    mondom, amit én láttam A551-ből, a AU Optronics paneles volt,
    tehát simán lehet igazad.
    A 32-es 656 adatait meg bármivel keverhetem,
    szerintem a 40-es 551 matricájáról emlékszem a 30000-re,
    tegnap már tényleg osszefolytak a dolgok.

    off-ban írás: bad habit :D

    tegnap éjjel még sokat baszakodtam a TV-vel.
    a PS3-at kötöttem rá legvégül, ott ért a legnagyobb meglepetés is,
    már maga a menü olyan penge, hogy kib@ssza a szemem,
    a HD trailerek döbbenetesen jól mutatnak.

    a DVD-gondom is megoldódott: egyszerűen szar volt a film, amit néztünk először
    (This is my Element, ha valaki gördeszkázna...),
    jófajta Low-Def handycam felvételek,
    cakkos is volt ezerrel minden egyes él...

    Már a DVD-író bekötésénél kiderült a turpisság,
    mert ott másik filmmel próbálkoztam (Taxi), ami 100x jobban nézett ki,
    aztán PS3 felskálázásra számítva megnéztem a konzollal is - semmi különbség.
    Ma aztán rájöttem, hogy az upscaling ki volt kapcsolva :B
    Pótolva a mulasztást még egy fokkal javult a dolog,
    ez éppen elég volt ahhoz, hogy 100%-ig elégedett legyek,
    mert valóban kurvajól néz ki így már a sima DVD anyag.
    Tulajdonképpen döbbenet, milyen jól mutat,
    szerintem ez egy sima 720p-s TV-től is szép eredmény lenne.
    (A double scale beállítást még ki fogom próbálni).
    Ídőközben olvastam egy cNet reviewt, ahol minden más teszttel ellentétben
    lehúzzák a TV SD teljesítményét, és magasztalják a hangját.
    A cNet nálam sosem a hitelességéről volt híres,
    de itt megint rátettek egy lapáttal, mert a TV hangja egész egyszerűen ratyi.
    Szerintem nincs a világon olyan, aki ezt jónak találná,
    nem véletlen, hogy a trustedreviews.com-on 10/6-al díjazták :D
    Nekem amúgy mindegy, mert erősítőről szól,
    a TV speakereit meg menüből simán ki lehet kapcsolni.

    közben olvasom itt Zolike beszámolóját,
    hát igen, az F szériában tudtommal külön mélynyomó volt,
    azt ide is elkélne, nem beszélve az oldalsó hangszórókról,
    mert szép a keskeny keret, ha hátra dugják a membránokat,
    de hogy ettől épkézláb stereo kép nem lesz, az garantált...

    Ja, a manual vetekszik az orosz-magyar középszótáram vastagságával,
    régen láttam ilyen monumentális darabot (persze többnyelvű).

    [ Szerkesztve ]

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • Bazs-

    tag

    Sziasztok !

    Egy kis segítséget szeretnék kérni.
    Rendszeres olvasója vagyok a fórumnak. Eddig egy Samsung vagy LG LCD Tv-n gondolkodtam. Viszont most jó áron hozzá tudnék jutni egy Philipshez. Számítógépre is rá szeretném kötni HDMI-n keresztül. Ezek közül a TV-k közül melyiket javasoljátok:

    - Philips 42PFL7613D/12
    - Philips 42PFL7962D/12
    - Philips 47PFL7603H/10

    Amik főleg érdekelnének a tévékkel kapcsolatban az a nativ felbontás lehetősége HDMI-n, 24p, fekete minősége.

    Köszi előre is a segítséget

    Bazs

  • kribe

    őstag

    Üdv mindenkinek!

    Az ezen az oldalon lévő boltok közül melyiket tudnátok ajánlani nekem? Tapasztalata valakinek ezekkel van már? Főleg a termék kipróbálása ill. a garancia témakörében.

    Előre is kösz.. :R

    My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

  • malacyka

    tag

    Sziasztok! Kinek mi a tapasztalata a dsubbal való összekötés terén? Mekkora vga kábelt próbáltatok? Nekem 5m-es kéne, hogy ne kelljen a pc-t a tv mellé odatenni. Nem lesz ez szellemképes? Vagy megfelelő árnyékolt kábelt kell venni? Még csak rövid kábellel próbáltam azzal tűéles volt minden.

    Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

  • kano

    nagyúr

    Sajnos már nincs benne a törvényben, hogy 3 napon belül mindenképpen vissza kell adnia a pénzt. [link]

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • Peter789

    senior tag

    válasz kano #11615 üzenetére

    kivétel ha nincsen lehetőséged kipróbálni az üzletben, erre ugyanis törvényes jogod lenne, ha nem teremtenek rá lehetőséget akkor vissza kell venniük

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • vallas

    őstag

    válasz malacyka #11614 üzenetére

    Hali!

    az 5 méteres kábel szerintem biztos jó még, nekem 5 méteres dvi kábelem volt, azzal sem volt gond, a sima vga-val sem lesz.

    .............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

  • Titus

    csendes tag

    válasz kano #11615 üzenetére

    Vissza nem adják a pénzt hanem abban az üzletben a vásárolt termék árát levásárolhatod ha visszaviszed 3 napon belül.

    Titus

    Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó!

  • Cifu

    nagyúr

    vallas:

    Sok vád ért már e miatt, de ha a számítógéppel való összekötés fontos dolog, akkor mindig a Samsung, LG, és újabban a Sony TV-ket ajánlgatom. Ezekkel általában nincs probléma ebből a szempontból. A JVC-t nem nagyon merem ajánlgatni, mert eddig általában mindenki szívta csak miatta a fogát, aki számítógépre is rá akarta kötni.

    Attól tartok, hogy neked marad az 1280x720-as felbontás, túl sok ötletem már nincs. Egy nagy hajrát megpróbálhatsz, videokártya drivert eltávolítod, újra felrakod, másik kimenetre rakod, ne adj isten másik kábelt próbálsz ki. De nem nagyon hiszem, hogy az 1:1 PM-et sikerül megoldani... :S

    Druss:

    Grat a TV-dhez, örülök hogy minden klappol már. :)

    Vezetéknélküli bill. és egér esetén szerintem is Logitech.

    MrTwister:

    Grat neked is, és a haverodnak is mutasd meg, hogy miről akart lebeszélni. ^^

    Metroman:

    Miben van különbség az R7x, R8x, M7x, M8x szériájú Samsungok között (32 colos méret esetén)?

    R7x: 2006-os modell, erős panel lottó (CMO panelt kerülni!)
    R8x: 2007-es modell, jó ár/érték
    M7x: 2006-os modell, akkor az volt a csúcs ebben a méretben.
    M8x: 2007-es modell, a 32" modell a FullHD nagytesók elektronikáját kapta meg, plusz egy 100Hz-es dologgal megfejelve.

    A 7-es szériát szerintem ilyen kis árkülönbségek esetén felejsd el.
    Maradnak a Panasonic készülékek, a Philips és a két 8-as Samu (R8x, M8x). A két samu közül inkább az M8x-est válaszd szerintem. A Panasonicok terén nincs részletezve a melyik és a miért. Az LE7-es szériát szerintem hanyagold, ha már az M8x és az 5xxx Philips TV-kez nézegeted, az LM70-es vagy az LX70/700 nem rossz opció, de drágábbak. Az idei LE8 futott még kategória, nem rossz készülék, csak per pillanat ár/értékben nem a legjobb, mert azért nem tud igazán többet egy R8x-es Samuhoz képest (1080p videojel fogadás), hogy drágább legyen nála. Az LX80/85 jó kis alternatíva, de drágább téma már.

    Melyiket? Nos a Samu LE-32M8x, Philips 5322 vagy az LM70-estől felfele lévő Panasonicok közül válaszd azt, amelyik szimpatikus neked. Egyik sem rossz TV, mindegyiknek vannak kisebb-nagyobb előnyei hátrányai.

    Papichulo:

    Egy példa. De google.co.hu és beírod, hogy színkalibráció monitor. :)

    breal11:

    Grat a TV-dhez, mégha keserű is lett a téma.
    A pixelhiba régi probléma, én úgy vagyok vele, hogy ha zavaró, akkor oké, megpróbálom kicseréltetni, de olyasmire várni, hogy pixelhiba mentes TV, sajnos elég lutri. :S

    Ha nagyon zavaró, cseréltesd ki, ha viszont nem, akkor élj együtt vele.

    GyuZa:

    Az LX2R-t hanyagold, 2006-os modell. Az LCxx LG-t vagy az R80-as Samu közül válasz, én a Samut választanám, mert egy fokkal jobb a feketéje, de kb. ennyi.

    A monitor vs. TV esetén a TV mellett a nagyobb képátló szól. A saját meglátásom a nagyobb képátló az jó dolog, általános használatban többet jelent, mint a nagyobb felbontás (persze egy bizonyos szintig csak). Én a TV mellett döntenék, de ez részlehajló vélemény... :)

    Zoltanius:

    A D44-es az alsó kategória a Sharpon belül, nem rossz TV amúgy. Azt válaszd, amelyik szimpatikus, én talán a név miatt esetleg megpróbálnék egy Sharp-ot (még sose volt Sharp TV-m, kísérletezős állatfajta vagyok. ^^), de szvsz az LG5000-es is tökéletesen megfelel neked. Ha meg tudod nézni élőben, a távjukat vedd kézbe, a menüjét nézd át, azt figyeld meg, hogy milyen gyorsan váltanak csatornát, és ezeket is vedd figyelembe a döntésnél. Ettől függetlenül szerintem mindkettő jó kis TV, nem hiszem, hogy nagyon mellé fognál bármelyik mellett is teszed le a voksod.

    modflow:

    Kismillióan írtak már az R80-as Samuról (topickereső), a 37"-osról talán nem, de úgy nagy általánosságban erre is igazak ami a testvéreire. Jó kis TV, ha nem kell az 1080p/24p videojel fogadás (Blu-Ray, PS3), akkor jó választás.

    Shomci:

    Powerstrip-el csinálsz egy monitordriver .INF file-t, támogatott felbontásoknak belövöd az 1280x720 @60Hz-et, illetve az 1360x768 @60Hz-et. A neten is található ilyen, itt is linkelt be valaki tán, de amennyire nézem, az a link már nem él.

    csiritel:

    Nem tudom ennél a típusnál van-e erre lehetőség, de a legtöbb gyártó esetén a PC-re elkeresztelt bemenetnél kikapcsolja a képjavító elektronikát, tehát az XD Engine-t is. Ha nem válik be, akkor szvsz szervíz...

    Tomate:

    Csak a technikai adatok alapján tudok nyilatkozni, eddig a JVC-kről nem volt túl felemelő az általános vélemény, de főleg a számítógéppel való összekötés miatt.

    Az adott típusról annyit tudok mondani, hogy a Samsung LE-40A550, Sony KDL-40V3000 kategóriája alatt van, a paneljének a dinamikus kontrasztja zavarbaejtően kicsi. Ez nem jelent igazán semmit, csak érdekes. Szigorúan saját vélemény, de egy KDL-40V3000-essel vagy egy Samu LE-40A550-essel, sőt, egy 10e Ft-vel drágábban is néha már látható Sharp 42X20E-vel jobban jársz. Azokat a TV-ket ismerem, megfelelnek a célnak. Ha a vásárlással még ráérsz egy kicsit, akkor a Sony KDL-40W4000-es is ott van.

    zsolt320i:

    Joshi ajánlata mellé még talán belefér a Samu LE-32R80-as széria, néha már látni akciósan 130e Ft-ért.

    Harti és Balika911:

    Sajnos a gyártók oldalai sok téren hiányosak. Az AUO oldalán például nincs 40" panel, csak 42", márpedig 40" AUO panelek voltak az R80-as, N80-as, M80-as, F86-os és az A450-es, A550-es szériában is...

    Oraculus:

    Samu LE-32R80-as széria, esetleg Toshiba 32C3005, amiről alant többen is írtak.

    Scoobyka
    :

    Az asztali lejátszótól függ, van olyan, ami képes konvertálni 720p-re, az olcsóbbak viszont lehet, hogy egyáltalán nem, vagy csak gyenge minőségben. Mindenestre a mai szerény BR kínálat mellett még nem hiszem, hogy ez túl sok magyar vásárlót fog meghatni...

    Fatal 00:

    Mivel kapcsolatban? :F

    Nagy általánosságban írd be a topickeresőbe, hogy M86 vagy M87, és elég sokat találsz róla. :)

    Breetai:

    Nickem alatt logout blog, benne alapozó, olvasd el, ha kérdésed van, szólj. :)

    Shomci:

    Próbáld ki másik kábellel, esetleg másik számítógéppel / notival, ha azoknál is ilyen, rögtön szervíz!

    Bazs-

    MrRepa I. hsz.-e
    MrRepa II. hsz.-e

    Kéne egy nagy piros nyíl a topickeresőhöz, oda bal oldalra felülre... :))

    kribe:

    A lista tetején lévő boltoknál kétlem, hogy lehetőséged lesz kipróbálni a TV-t, és tippre majdnem mind külföldről hozza be a TV-ket. Rossz hír, hogy szerintem a 47"-os LG6000-est nem nagyon fogja egyik cég sem úgy berendelni, hogy nincs rá biztos vevője, mert esélyesen csak buknának a dolgon. Nem véletlenül van szinte mindenhol csak rendelésre. Szvsz nézz meg egy 42"-os LG6000-est (Saturn, MM), és dönts az alapján.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • kano

    nagyúr

    válasz Peter789 #11616 üzenetére

    Én nem azt mondtam, hogy nem kell visszavenniük csak azt, hogy nem kell visszaadnia a pénzt, ha tud egy ugyan olyan hibátlan terméket felajánlani helyette (ezt el kell fogadnod). Ha hibás akkor természetesen kötelessége visszavenni, de szerintem nem kötelessége kibontani az üzletben (de természetesen én is jobban preferálom azokat a helyeket ahol ki lehet próbálni és nyilván logikusabb is). Szerintem többet ér el az ember azzal, hogy megpróbál értelmesen hatni az eladóra, hogy neki is jó ha nem szívunk 2x annyit a visszahozott cucc cseréjével.
    Titus
    A levásárlásra nem kötelezhetnek, ha nem tud felkínálni ugyan olyat cserébe vagy nem mész bele egy másik készülék elhozatalába akkor vissza kell adni a pénzt.

    [ Szerkesztve ]

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • vtechun

    veterán

    boltam EW-ben és láttam egymás mellett alap meg fulllos (656 samu) 32 collost LCD-t. Na biztos mindenki megfigyelte már, hogy vannak a mozifilmek, meg van mondjuk a barátok közt. És ha egy semleges jelenetete látunk mindkettőből, mondjuk egy utcait, akkor lehet látni, hogy melyik a tvfilm ill .melyik a mozifilm. Mintha a mozifilm nem lenne olyan éles vagy ragyogó, nem is tudom, de gondolom értitek mire gondolok. Na, ilyen volt a képe a A656-nak. a másikhoz képest. Élesebb volt a mozgás, de nem tudom, valahogy nem ezt szokta meg az ember. Most nem tudom,hogy ez a 100 hz vagy a 24p miatt volt ilyen.. de érezhető volt eléggé...

  • Titus

    csendes tag

    válasz kano #11620 üzenetére

    az is igaz hogy nem kötelezhetnek de ha neked pl azt mondják hogy pénzt nem adunk vissza de itt levásárolhatod akkor gondolom nem fogod azt mondani hogy neked a pénzed kell.

    Titus

    Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó!

  • #72042496

    törölt tag

    válasz vtechun #11621 üzenetére

    Beállítás kérdése az egész. Én az A550-et nézegettem, s mintha a színei nem lennének rendben, túl harsányak, rikítóak. Beléptem a menübe, látom, hogy a háttérvilágítás maximumon, a többi csúszka is majdnem teljesen fullra tolva.

    Beállítottam a "Normál" profil, sokkal szebb, természetesebb, mondhatni kiváló képe lett.

  • Peter789

    senior tag

    válasz Titus #11622 üzenetére

    de, eddig ahányszor úgy jártam műszaki cikkel, hogy nem azt nyújtotta amit elvártam tőle mindig visszavittem, és először szép szóval, aztán ha kellett durvítva mindig visszakaptam a kp-t... :)

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • breetai

    aktív tag

    válasz Cifu #11619 üzenetére

    THX!
    Elolvastam a blog-od, informatív volt ...
    Engem a Samsung LE32A656A1F érdekelne. Használni PC monitornak szeretném elsősorban, HDMI-n keresztűl. FŐLEG JÁTÉKRA!
    Persze PC-ről menne a DVD, DivX ... is! Aztán néha kábelTV! :DDD
    Erre szerinted gond nélkűl jó lenne a cucc!?

    "Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

  • vtechun

    veterán

    válasz breal11 #11525 üzenetére

    hehe :D Én a nyíregyházi EW-ben jártam így, visszavittem a 3. nap és kicseréltettem az LG 37LC41-et :D Kicsit duzzogott a gyerek, de elég nagy volt az ahiba, 5 pixel magasnak tűnt a fotóm alapján is :)

    Enyém igy nézet ki :

    [ Szerkesztve ]

  • Bazs-

    tag

    Cifu köszi a segítséget. Közben már én is megtaláltam. Munkaidőben vagyok és nem volt időm keresni, viszont ma választ kellett adnom hogy kell-e valemelyik TV. :-)

    Amúgy a 7603-ast megrendeltem :C :C

    Köszi mégegyszer.

  • asadasad22

    őstag

    hali. kb 1 hónap múlvára van kinézve HDTV, a kiszemelt áldozat: Sony KDL-40W4000.
    amit furcsállok, hogy "csak" 320k az ára (ha tudtok olcsóbban, szóljatok:) ), holott egy egy vadiúj Bravia, méghozzá W kategóriás, ebben a kategóriában korábban (kb fél éve) amikor nézegettem a tv-ket, minimum félmillió volt egy még csak nem is új modell. ráadásul hozza is a W széria által elvárt szintet tudásban, ahogy látom, nincs sokmindenben szégyenkeznivalója: vadiúj engine-el (Bravia Engine 2 -> kétszeres dinamikus kontraszt pl., mint az eddigieknél), vadiúj technológiákkal (hangrendszer, XMB menü, ...), digitális tunerrel, minden extrával, talán az egyetlen dolog, amit nem tud, és tudhatna még, az a 100Hz.
    szóval ez így most eléggé egyértelmű vételnek tűnik, ti mit gondoltok róla?

    [ Szerkesztve ]

  • Cifu

    nagyúr

    breetai:

    Túl jó. Nekem is A656-osom van, csak 40"-os és én is monitornak használom. Nagyon jó TV, de ha játékra akarod használni, akkor a képjavító cuccokat, 100Hz-t, stb. ki kell kapcsolni (a legegyszerűbb, ha elnevezed az adott HDMI bemenetet PC-nek). Filmnézéshez jók ezek a dolgok, de általános monitor célra, böngészéshez, játékhoz nem. Ezzel nem lebeszélni akarlak (sőt!), csak megjegyzem, hogy a TV jópár tulajdonsága felesleges lesz így. :)

    asadasad22:

    2007 júniusában az LG 42LF65-öse bőven 400e Ft felett volt. Ma kb. a fele ennek az ára, és az utódja (42LG5000) is 300e Ft körül mozog. Ennyire zuhannak az árak.

    A 100Hz-es technológia mindig a csúcskategória sajátja volt, a W4000-es sose volt csúcskategória, csak felső-közép, mint ami most az LG5000-es vagy a Samu A550-es széria.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • asadasad22

    őstag

    válasz Cifu #11630 üzenetére

    na ja, a csúcskategória vágom, hogy az X (70X3500 árait érdemes megnézni, nem lehet gyenge az a cucc:D ), a W valamivel alatta volt mindig is, de csak egy fokozattal és ahhoz mérten hozza a W4000 a szériához méltó szintet, a sok új technólógiával pedig talán még übereli is azt. az árzuhanás az teljesen rendben van, de egy kategória új modelljei a megjelenéskor általában hasonlóak szoktak lenni, mivel egy kategória mindig egy rétegnek van belőve és általában igyekeznek pont annyi dolgot és olyan dolgot belerakni, ami az adott széria szellemiségéhez/árához passzol. ezekszerint a W4000-be már mindent beleraktak, ami nem az X kategória sajátja (100Hz) és már nem tudtak mást, ezért lett olcsóbb ennyivel? :)

  • littlemole

    őstag

    Erről a TV ről van valakinek tapasztalata?

    Samsung LE 37 S86

    Samsung LE 32 S86

    Kedvező áron lenne, és elgondolkodtam rajta. Mennyire új vagy régi ez a TV?
    Sok infót nem találtam róla.

    "We believe we have a moral responsibility to keep porn off the iPhone. Folks who want porn can buy an Android" From Steve Jobs to a Customer (Xiaomi Note 3 PRo)

  • Cifu

    nagyúr

    asadasad22:

    Mitől "ennyire" olcsó? Amikor egy vele egy kategóriás Samu LE-40A550-est ~290e Ft-ből megvehetsz? Vagy ~340e Ft-ért kapsz egy Philips 42PFL7603-ast, ami képességek terén hozza a W4000-est, csak pluszba még nyújtja az Ambilight élményét? Amikor tudásban a W4000-es felett álló LG 42LG6000-est ~360e Ft-ért árulnak, ~380e Ft-ért pedig a per pillanat csúcs Samu LE-40A656-ost?

    Az indokolja az áresést, hogy ennyit ér ma egy KDL-40W4000-es. Árulhatnák fél millióért, de az elvakult Sony fanokon kívül akkor a kutya nem lenne rá kíváncsi...

    littlemole

    2007-es modell, a Samsung belépő szériája volt. Olcsó panel, egyszerű elektronika. Nem tudom mi a "kedvező ár", de az S80-as sorozat felett álló R80-asokból már ~130e Ft-ért vehetsz 32"-ost, ~165e Ft-ért pedig 37"-ost a webboltok árlistája alapján.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • littlemole

    őstag

    válasz Cifu #11633 üzenetére

    Ez egy a samsungnál dolgozó ismerősön keresztül lenne megoldható. Valahogy kedvezményesen adnak el nekik TV ket.
    50-55 ezer forint lenne a 32 es
    75 ezer forint meg a 37 es

    A buktató az egészben hogy csak 5 nap garanciát anak a TVk re. Ha valami gond van ezalatt az idő alatt akkor a pénz visszajön. Az 5 napon túl viszont semmilyen garancia nincs.

    Árban mindkettő vonzó, csakhát a garancia. :F

    "We believe we have a moral responsibility to keep porn off the iPhone. Folks who want porn can buy an Android" From Steve Jobs to a Customer (Xiaomi Note 3 PRo)

  • Cifu

    nagyúr

    válasz littlemole #11634 üzenetére

    Ha tippelnem kellene, akkor javított TV-kről van szó, de ekkora összegért azért erősen meggondolandóak, mert ennyiért nem kapsz normális LCD TV-t, használtan sem nagyon. A garancia mondjuk kínos dolog, tény mi tény, tehát azt kell eldöntened, hogy mi a fontosabb - olcsóbb beleugrani, vagy inkább még gyűjtögetsz, és később rendes forrásból veszel majd egy rendes TV-t (de per pill ezekben a képátlókban cirka 2x ennyitől kezdődnek az árak).

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • littlemole

    őstag

    válasz Cifu #11635 üzenetére

    Azt azt infót tudom hogy karcosak lehetnek és javítottak is talán. Visszamaradt kiállítási darab stb. Elektronikailag le vannak ellenőrizve.

    Na még eldöntjük holnapig (jövő hét pénteken is lesz valamennyi, így van gondolkozási idő).
    Tényleg vonzó ár. Amúgy anyukámnak lenne, normál TV adást nézni (barátok közt stb). Szóval full HD és egyéb nyalánkságokra nincs benne szükség. Még erre se biztos se nagyon, de régi TV-t már semmiképpen nem akarok venni.

    "We believe we have a moral responsibility to keep porn off the iPhone. Folks who want porn can buy an Android" From Steve Jobs to a Customer (Xiaomi Note 3 PRo)

  • bwoay

    nagyúr

    válasz Cifu #11630 üzenetére

    van valami megkötés a 656-nál, hogy komponensen milyen jelet képes fogadni?
    illetve hogy állsz a firmware frissítésekkel, kell nekem ilyesmivel foglalkoznom?

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • Cifu

    nagyúr

    válasz bwoay #11637 üzenetére

    Az XBox360-at komponensen drótoztam rá, és 1080p-vel hajtottam meg, nem tiltakozott ellene.
    Firmware frissitésem nincs még, majd utánanézek, de egyenlőre nem látom értelmét, mivel nincs vele gondom.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • bwoay

    nagyúr

    válasz Cifu #11638 üzenetére

    thx, asszem én vagyok balfasz, vagy színtévesztő
    (holott egy hónapja röhögve mentem át a teszten az orvosi alkalmasságin)
    Tegnap mi is komponenssel nyomtuk rá a boxot, kipróbáltuk,
    semmi gond, 1080p is gyönyörű
    (én személy szerint nem is látok különbséget a HDMI-hez képest,
    amivel ma próbáltam).
    Erre nyomnám rá a DVD-t - meg sem mukkan. 1 óra basztatás - semmi.
    Vissza a boxot teszt gyanánt - ugyanúgy süket.
    Újabb negyedóra szarakodás után már dereng valami:
    hja, hogy megcseréltem a kéket a zölddel... ne hívjatok bombát hatástalanítani,
    már most szólok.

    nézegettem ezt a firmware dolgot, de nekem sincs problémám,
    gondoltam rákérdezek, nyilván több a tapasztalatod.
    Egyelőre viszont le vagyok nyűgözve,
    eleve gyengébb, meg nem saját gyártású panel ide vagy oda.
    Nomeg az ára miatt (szinte) úgy tekintek a szerzeményre,
    mint ajándékra, ezáltal nemigen nézegetem a "fogát".

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • vallas

    őstag

    válasz Cifu #11619 üzenetére

    Köszi Cifu! :R

    Az igazság az hogy én hagytam magam rábeszélni a JVC-re , pedig 32 LG 3000-t mentem, de egyenlőre úgy vagyok vele, hogy a 1280*720-s felbontás is elég lesz.
    Azt gondoltam csak értenek hozzá, meg direkt rákérdeztem a pc-s összekötésre, azt mondták menni fog.

    Amúgy a tévé nagyon jó szerintem , meg vagyok vele elégedve szép jó a képe, dvd állat rajta a gépen keresztül meg úgy is csak divx-t nézek.

    ma jobban mögémásztam a tv-nek, és a 3. hdmi port fölött van a digitális input felirat, még jó hogy a kézikönyv az elsőt írja :)

    .............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

  • malacyka

    tag

    A Toshiba C3005p-t akarom a dvd játékossal összekötni scarton keresztül, de az istennek sem megy. Sem az 1. sem a 2. csatlakozón. Csak kompozittal sikerül. Már mindkét készülék menüjében beállítgattam mindent, de az Istennek sem sikerül. Nem tom mi lehet a gond. Hang van, kép nincs. A kábel biztos, hogy jó.

    Az a nagy élvezet, mikor az él vezet!

  • asadasad22

    őstag

    válasz Cifu #11633 üzenetére

    W4000-est teszteltétek már/tervezitek?

    azt hiszem a legjobb az lesz, ha valahol megnézem őket élőben. (csak tudnám hol) mindenesetre valahogy egy Bravia név nekem többet mond a TV-k terén, mint egy LG vagy főleg mint egy Philips. szerintem a Sony-nak sokkal nagyobb tapasztalata van ezen a téren, értik a dolgukat, nem lehet véletlen, hogy a Bravia körül a legnagyobb a felhajtás és szinte az összes modelljük kiváló értékelést kap. az ilyen sem hoz különösebben lázba, hogy Ambilight, nemtom, hogy élőben mi lenne róla a véleményem, de így most ahogy utánanéztem, nem tűnik egy nagyon értelmes dolognak, a Bravia Engine 2 feliratért többet adnék, mint ezért :)
    kb az az érzésem, mint amikor fülhallgatót vettem: lehet, hogy papíron nagyobb a frekvenciatartománya egy párezerforintos kitudjamilyen Panasonic/Grundig/Thompson fülesnek és papiron ugyanazt tudja, mint a legjobbak, azért mégiscsak 6-szor jobban szól a papíron egyáltalán nem kiemelkedő Sennheiser. persze ezt tv-k terén még nem tapasztaltam meg, mert nem vagyok olyan anyagi helyzetben h ennyi tv-m lett volna (konkrétan ez lesz az első HDTV-m), és nem is járok bemutatótermekbe, hogy élőben ismerném mindet. amikor elsétáltam áruházakban Bravia mellett, sohasem okoztak csalódást. először Bravia-n láttam LCD-n igazán szép színeket is.
    szóval tudtok valami helyet, ahol az említett modellek ki vannak állítva egy helyen? Mammutban volt régen egy jó kis Sony részleg, azóta már nincs ott..

  • Csete

    csendes tag

    Sziasztok!
    Ma azt mondták a Saturnban, szerdától lesz új akció és lesz egy másik Toshiba megint "nagyon" akcióban, de hogy az a 32 C3500p lesz e, nem akarták/tudták megmondani, mert még ők sem biztosak benne. Azért láttam mást is érdekel, úgyhogy reménykedjünk. Ha valaki tud bővebbet, megoszthatná velünk ill. ha valakinek van UPC-s kábeltévé (nem direct) tapasztalata, mégis mit lehet várni, számít e a beépített jelerősítő valamit. Köszi

    [ Szerkesztve ]

  • bwoay

    nagyúr

    válasz asadasad22 #11642 üzenetére

    mondjuk ez pont egy szerencsétlen analógia volt,
    mert a Sennheiser hangtechnikában egy jóval komolyabban vehető név,
    mint a consumer szférában is alacsony presztizsű Thomson vagy Grundig
    (a Panasonic meg sosem tudott füldugót gyártani),
    továbbá pont a Sennheiser az, aki banális áron kínál
    2-3x drágább Sonykat maga mögé utasító fülhallgatókat,
    amik papíron azért nem kiemelkedőek,
    mert ők nem alacsonyodnak odáig, hogy akkorát hazudjanak,
    mint azok a versenytársak, akiknek a minőség híján csak ezek a lódítások maradtak. Természetesen mindenki túloz, csakúgy, mint a TV-k kontrasztarányát illetően ;)

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • Ebit

    addikt

    válasz bwoay #11611 üzenetére

    Szerintem túlzott jelentőséget ne tulajdonits a panel tipusának, ha az általad több músorforrásról kipróbált képet szépnek, értékeled más tipusokkal összehasonlitva.

    Szivem szerint, lefolytatnék egy vaktesztet, letekart hátsó kávájú készülékekkel, és érdekes lenne az eredmény, hogy hányan mondanák meg, milyen gyártású panellel szerelték a Tv-ket.

  • Shodan

    addikt

    válasz malacyka #11641 üzenetére

    Nekem meg pont hogy csak scartal ment ,és kompozittal nem. Ott szürke volt a kép és ugrált össze-vissza.

    www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Cifu #11633 üzenetére

    Hol lehet 280K-ért megvenni az LE-40A550-est? Korrekt helyen (Edigital, ElektroWorld) csak 340K körül láttam.

    Hajlok rá amúgy, hogy mélyen a zsebembe nyúlok, s megveszem az EW-ben, 5 év prémium garanciával 400K-ért. Ha bármi történne vele 5 éven belül, cserélik, vagy ha nem tudják cserélni, akkor adnak egy ugyanolyan, vagy jobb készüléket.
    Biztos, hogy meglenne kb. 5 évig a készülék - a 24" Dell monitoromat is azért adtam csak el, mert kijöttek ezek hatalmas, monitornak is kiváló TV-k, ill. nyugtalanított, hogy a három éves garanciából alig fél év maradt. Ha megvárom a három évet, biztos elromlik utána egy hónappal, amilyen szerencsém van. :(

  • bwoay

    nagyúr

    válasz Ebit #11645 üzenetére

    jah, ne viccelj, hát őszintén szólva magasról leszarom a dolgot ;)
    a TV eddig teljesen bevált, sőt.
    Meg persze ott van az örök igazság, hogy itthon nem fogom 3 másik,
    mellette álló TV képével összevetni, szóval nem a legjobbnak kell lennie,
    hanem elég, ha összeségében jó minőségű képet produkál.

    most már max a nyomozás izgalma hajt,
    meg hátha a többiek hasznát veszik az általam tapasztaltaknak,
    mert az biztosan nem árt, ha már az elején megpróbáljuk tisztázni,
    hogy adott típusoknál ki milyen panelra számíthat.

    viszont amit Cifu írt korábban, azzal totál egyetértek:
    elolvasol egy tesztet a 40"-esről, és az ott megjelentek már nem igazak
    a 37"-esre, a 32"-esre meg adott esetben még kevésbé.
    Én a vége felé már direkt úgy olvastam az összes 656 reviewt,
    hogy azokra a jellemzőkre koncentráltam,
    amikért az elektronika felel (100 Hz, tuner), a képet meg élőben,
    a szememmel minősítettem :D

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • Harti

    senior tag

    Most jöttem meg a TV nézegetésből, jelenleg Helsinkiben vagyok, de természetesen itt is ugyanazok vannak!:) Megnéztem a Samu 40 colosai közül az A557-est, A656-ost, és az N86-ost, kivétel nélkül mindegyikben Samsung panel van, mert S betű van hátul a címkén! Megkérdeztem az eladót, tömörített digitális jelet kapnak a TV-k, de valami elb@szott ronda volt az összes, életlen, fakó. Rárakattam a Eurosport HD-t, fokkal jobb de az is ronda volt sztem, a HD film már nagyon szép volt de otthon ez még évekig csak álom!

    Eléggé elkeseredtem mert sokkal jobbra számítottam...

  • kribe

    őstag

    válasz Cifu #11619 üzenetére

    Köszi Cifu, már megnéztem a MM-ban a 42LG6000-est, sajnos 47-es modell ott sincs :( A kipróbálást úgy értettem, hogy engedik-e vajon megnézni a készüléket, pl. pixelhibára vagy úgy állnak hozzá hogy ha megrendelted, vidd is el. Gyanítom az utóbbi, de az ember azért reménykedik hogy van a boltok között egy ahol jobban állnak hozzá a dologhoz.

    A vásárlás dolog egyelőre leszűkült 3 versenyzőre, a csúcson a LG 47LG6000, ehhez nem semmi móka lesz pénzt szerezni, az alsó úton az LG 42PG6000, aminek hátránya hogy nem full HD, és 24p-ről sem tudok semmit, a középút pedig a LG 42LG6000, ami hát... középút :)

    My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

Aktív témák