Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biker

    nagyúr

    válasz Rederik #14665 üzenetére

    az a baj, nem egyről beszélünk, főleg mikor minőség és kinézet jön szóba
    és többek közt ezért nem értem a problémát.
    OBO vezetékcsatornák

    Az elején ipari van, de később, kb 34. oldal jönnek a lakásban is elférő, padlószegélycsatornás rendszer
    ehhez van gyári kötésdoboz elem, leágazó, T elem, kereszt elem, szerelvénydoboz, amibe a meglévő prodaxaidat szerelheted, mert a szerelvény fészek ÜRES, nincs benne dugalj.
    és akkor minek felállni 30-40cm-re? ott a doboz-elem, 20cm magas, gyárilag. Kapcsolóhoz is felmehetsz, meg a lámpához is.
    Ehhez némely rendszerben van lencse profilú csatorna, mert a 20x40mm szögletes az minden, de nem esztétikus
    Pl Legrand DLP és DLPlus rendszer
    ez esztétikus, mindenféle szerelvény dobozzal, süllyesztett vagy falon kívül.

    Ez minőség, nem a 20x40 MCS ami véget ér a legömbölyített dugalj keretnél, ahol vagy rés van, vagy le van taknyolva szilóval, ki van reszelve, hogy meg ne vágja a vezetéket. stb

    2,5-ös gerinc kell, ha 2-nél több dugalj kell rá, és van 5-ös feletti kötőelem is
    itt van, 8-as is van :)

    Lassan elvállalom a melót, mert én csak azért nem villanyszerelek, mert nem szeretem a port, fúrás, faragást, vésést, nekem nem teniszkönyököm van, hanem csavarhúzó könyököm, mert mi még nem az akkus csavarozó érában nőttünk fel.
    ha mindent te csinálsz, csak szakértő felügyelet kell, keress fel :)
    de hogy gondolod? minden csatornát felraksz, ok. minden vezetéket behúzol, hagysz min 15cm kötési szakaszt és veszel elég kötőelemet (remélhetőleg), ok, és akkor ott lóg minden, amíg valaki be nem köti? azt tudod, hogy egy nap akkor is rámegy, ha becsülettel csinálják?

    "Ezek után a villanyszerelő már csak arra kell majd, hogy bekösse a konnektorokat, meg a kismegszakító táblát."
    Lámpák? kapcsolók?

    ja, tűzhelyhez jobb a 2p megszakító (1F+N), biztos ami biztos.

    bejövőd milyen vastag? és kint az óránál 20A van?

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Új hozzászólás Aktív témák