Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rederik

    tag

    válasz biker #14666 üzenetére

    Lámpák, kapcsolók maradnak. Az alumínium vezetékekekt ott ugyanis egyelőre meghagyom. Nem akarom ugyanis az előszobát szétbontani, nomeg a szobák is frissen lettek festve.
    Jelenleg is két körön van a villany, úgyhogy az adott esetben nekem megfelel. Azért kapnak két szép új 10A-es kismegszakítót azt kész. Amikor meg majd sorban az évek során felújítgatunk a szobákban, szakaszonként MM fal-ra cserélem a világítás kábeleit (persze rezet alumíniummal közvetlen nem csatlakoztatok)

    Kint az óránál most is 25A van, ennek bővítése fel sem merült bennem, mert eddig 8 év alatt talán egyszer sem oldott le. A bejövő kábelt sajnos nem látom, így nem tudom ilyen vastag, de mivel a tűzhelyhez falon kívül most is igen brutális (akár 10mm2-es) alu vezetékek mennek, nem hiszem, hogy sokkal vékonyabb lenne a bejövő. 25A már a ház átadásakor lett kialakítva, nem utólag bővítés. 1986-os a panel, úgyhogy az utolsó szériások közé tartozik.

    7 süllyesztett konnektor, és 6 falon kívüli konnektor lesz, ebből a süllyesztettek már most adottak. Ebbe természetesen a konyhapult rész nincs benne, ott 3-as elosztók vannak beépítve a szekrénybe, azokat csak be kell kötni. Kapcsolókhoz, lámpákhoz, mint említettem nem nyúlnék.

  • Integra

    titán

    válasz biker #14666 üzenetére

    lindab rendszerről mit gondoltok?
    ami házat most nézünk, azon kompletten lindab van, szemre, tapintásra, minőségre elsőnek egész jónak tűnik.

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Új hozzászólás Aktív témák