Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    Sziasztok!

    Már 4 éve a CIBA Focus Monthly Visitintet használom, a Vision Expressben vettem kb. fél évig, azóta külföldi webshopból rendelem, 60%-os áron kijön. Azonban kb. fél éve kezd kényelmetlen lenni ez a havi lencse, eléggé hamar kiszárad mostmár a szemem (kb. csak akkor könnyezik be, ha belefúj a szél, eléggé immunis lett a belenyúlkálásra), így a 3. héttől már annyira nem kényelmes. Ráadásul napi 8-9 órát gép előtt ülök a munkám miatt és nem használok szemcseppet sem, de lehet azt kéne és megszűnne minden bajom. A lencse egy nap kb. 12-13 órát van rajtam, este átveszem otthon a szemüveget.

    Idén nyaralásra (napozás és tengervíz miatt) most vettem szintén a webshopból 2 doboz FOCUS DAILIES 30 lencsét (1 hónapos adag), ma van rajtam az első pár próbaképpen és kényelmesebb valamivel, mint a Focus Monthly Visitint. Csak iszonyat drága lenne, ha napi szinten ezt használnám.

    Gondolkodtam és csináltam egy ilyen listát, hogy mennyi kiadást jelentene a következő pár variáció:

    a, 1 éves Focus Monthly Visitint, havi lencse (most ezt használom) - 22.140 + 1 éves folyadék (5 db. 360 ml Renu Multiplus) 13.000 = 35.000, havi: 3000 ft

    b, 1 éves Biofinity, havi lencse (erről jókat hallottam, de kipróbálni egyelőre nem merem) - 42.520 + 1 éves folyadék (5 db. 360 ml Renu Multiplus) 13.000 = 55.500, havi: 4600 ft

    c, 1 éves FOCUS DAILIES 30 - 99.360 ft, folyadék nem kell, havi: 8300 ft, ennyit már nem ér számomra

    d, 1 éves FOCUS DAILIES 30, ha egy lencsét 2 napig hordok: 49.680 ft + 1 éves folyadék (5 db. 360 ml Renu Multiplus) 13.000 = 62.680, havi: 5220 ft

    A b, és d, pontokkal kapcsolatban van lenne kérdésem azoktól, akik ezeket tapasztalták:

    b, : teljesen új márka számomra, ámde elvileg a piac legjobb havilencséje, de nem merek egyelőre váltani...aki esetleg előtte használt Focus Monthly Visitint-et, megosztaná tapasztalatait? Ugyanúgy használnám, mint a mostanit, tehát max. 12-13 óra/nap, aztán folyadék (apropó, ehhez milyet célszerű?) valószínűleg rendelnem kéne egy dobozzal szintén, próbaképpen

    d, : kivitelezhető, hogy egy napi lencsét kétszer 12-13 óráig (két napig) hordanék, este pedig a folyadékban pihentetném? egyébként ennek kipróbálása a maholnapi tervem, mert ugye ma van benn az első focus dailies lencse, este folyadékba teszem és holnap megnézem, mi a szitu vele

    Egy kis tapasztalat:

    Görbület: elvileg anno 8.6-ost írt fel a szemész (a computeres vizsgálat ezt dobta ki), de aztán kb. fél év elteltével váltottunk 8.9-re, kicsit lazább és kényelmesebb lett így a Focus Monthly Visitint. Azonban a FOCUS DAILIES 30-ból csak 8.6-os kapható, de egyáltalán nem kényelmetlen, nem szoros.

    Átmérő: 14mm (Monthly Visitint) vagy 13.8 (FOCUS DAILIES 30) mm, teljesen mindegy úgy érzem...nem sok szerepe van, a lényeg, hogy a szembogarat takarja kb.

    Pont emiatt, mivel a göbület és az átmérő annyira nem fontos tényező (legalábbis számomra nem tűnik annak), ezért a napi lencsék inkább az univerzális 8.6BC/13.8mm paraméterekkel rendelkeznek. Tehát aki azért filózik új lencsén, mert más volt a görbület és az átmérő, az ne hezitáljon.

Új hozzászólás Aktív témák