Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Razermazer #17967 üzenetére

    Na megtértem pár hét kihagyással.
    Reméltem, hogy nem lesz igazad és be is jött.
    Szétszedtem a lapot miszlikekre, még a leszedett hűtőt és tovább aprítottam. Leszedtem a chipset fölötti bordát és a fetek fölöttit is és döbbenten tapasztaltam: gyári, kőkemény zsír van alatta pár cseppnyi adagban. Ergo hőátadás ott biztosan nem volt. A chipsetnél annyira durva volt a helyzet, hogy ott össze sem ér a réz lap és a borda fölötte, oda jó vastag mx2 réteg kellett, bár még így is jobb, mint volt. Ezután újabb meglepetés ért: rosszul raktad össze a lapot drága Razermazer :DD , a chipset amúgy is kis felületének is csak az 1/3-a érintkezett a blokkal, nem is csodálkozom azon, hogy miért volt 70 fok az nb idle-ben.
    Leszedtem mindenhonnan az oxidréteget, ezután összeraktam, mindenhol figyeltem, hogy meglegyen a kontakt, mx2vel kenve szépen és voila, 35 fok terheletlenül 0 légmozgással, terhelve 4ghz-en 47 fok, szintén asztalon a gép, keringetőventik nélkül.
    Az egyik ramom behalt, de egyébiránt készen állok egy jó kis tuningra.
    Az ajánlatra a válasz: nem kell az alaplapi vízhűtő, sőt még más léghűtő sem a lapra, meg vagyok vele elégedve. :C :P :R
    Akinek van tapasztalata ezzel a lappal 480-as fsb fölött quaddal, az jelentkezzen legyen szíves, segítséget kérek.

    Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

Új hozzászólás Aktív témák