Új hozzászólás Aktív témák

  • bpityusz

    csendes tag

    A fordított villás dugó értelme annyi, hogy ha tisztességes a cucc, akkor a tekercselés menetirányítottsága, illetve az áram iránya egyfajta plusz árnyékolást ad trafónak, kisbb lesz a szórt mágneses tér. Egyébként mázlink van, mert csomó országban csak egyféleképpen lehet bedugni. hogy aztán az pont a jó, vagy a roszz megoldás... A feszültség elég sok mindentől változik, akár a turbinaszabályozás, akár gépkiesés, akár átviteli gyengesék, akár kontakthiba. Ha sok pénzem lesz építek egy hifi erőművet, tuti kábelből tekercselve a gépeket is. Szerintem a zavarszűrés a lényeg. a fesz ingadozásokat meg elvileg azért is akkorák a puffer kondik, át kéne hidalni tudni. Persze ritka a tisztességgel méretezett tápegység.A vakteszt más tészta, nem igazolna minden érvet. A Hifihez részben a gyártók csatolnak némi misztikumot, ezzel játszani viszont nem érdemes mert sok embert meg lehet bántani vele. Kicsit olyasmi mint a vallás, tiszteletben illik tartani. Én SENKIT nem szerttem volna megbántani. De az igazsághoz hozzátartozik, hogy eccer csináltak 1 tesztet: (Régen olvastam, pontos helyszínt időt nem tudok) fogtak 5 embert és beültették 1 szobába. akkor még lemezjátszó volt. sok órán keresztül ugyanazt hallgatták, közben valaki az erősítő mellé letett 1 sárga, majd 1 piros korongot(ugyanolyan anyag, csak a színe más). az eredmény: hosszas hallgatózás után másképpen hallották szólni akkor ha piros, illetve ha sárga korong volt ott. Lehet agyalni rajta, hogy miért, de a hifihez NEM nyúltak. Ennek az effektusnak azóta neve is van, de műveltségem sajna hiányos.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák