Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Rolibácsi #24962 üzenetére

    4-utasnak mondja magát adatlap szerint, de 2 keresztezési freki van megadva. 4-utas váltónál 3 keresztezési frekit várna az ember, itt 2 van, .. szerintem ez egy 3-utas rendszer, extra mélysugárzóval kiegészítve, ami valahogy le van szűrve a sztereó "mély" indulásával egy időben. Ezt az extra mélysugárzót igazolja a mono elvű működés is és hát igen, végülis negyedik útnak felfogható, csak akkor valami még hiányzik az adatlapról - vagy rá van engedve minden a hangsugárzókra, mondván, elbírja. Hát ebbe nem látunk bele :(

    A kondit cserélheted, de nemigen hozna hallható eredményt. Azért megpróbálható, de szerintem ne költs rá feleslegesen, szerintem ha olaj-papír alapú über hifinek mondott kondikra cserélnénk őket, akkor sem hallanánk meg a változást.

    A magyar fordítás nem biztos, hogy helytelen, csak kicsit magasra van a sima mély hangolva, azért hallod őt középnek és olyannak, ami mélyeket nem ad nagyon. Közép dettó.. [link] - itt az angolja.

    Szóval jól van ez, ahogy írja is a könyve, a piezo a magasad. De a fül már eléggé magasnak érzékeli a középtartomány felső részét (simán tweeter kategória), szóval ez normális szintén, ha magasnak hallod.

    Nem lenne ez a motyó nagyon vacak amúgy, csak 70 Watt-hoz 4 (3+sub) utat megcsinálni ilyen piciben, ilyen extravagáns(nak mondható) design-ban, szerintem ágyúval verébre, esetünkben annyival árnyalva, hogy az ágyú nem öntöttvas, hanem fa. :) Ezt a teljesítmény-igényt elvinné egy kétutas is ugyanebben a méretben, vagy ha nagyon hajtani akarja az ember, egy izmos, nagylökető mélynyomóval valami háromutas is. De 4 ? Inkább csak marketing fogás, vagy nem is tudom, mi.

    Nnna, szóval ha a hangja tűrhető, használd, amíg él, ha pedig nagyon kezd betojni a cucc, vagy add el apróért, vagy használd fel belőle amit csak lehet, alkatrészeket, a többi pedig akkor kuka.

    Sokáig kötődtem én is érzelmileg műszaki cikkekhez, saját épített motyóhoz is, gyerekkoromból / kamaszkoromból. Aztán végül szétkaptam őket, felhasználtam amit lehetett, a maradékot kidobtam. Nem szabad kötődni. Ezek eszközök, szolgák. Ha már nem olyan, vagy minőségben nagyot lépnél felfele, inkább építs tök újat !! Nagy élmény kitanulni. :K

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák