Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz sambenez #26467 üzenetére

    :R

    Beszéltem az emberünnkel. Jó neki, ha a kb. 8x10m-es épület sarkaira tesszük csak kamerákat, amik elég ha ~15m-ig látnak el éjjel. Így nem lehet majd látni a méhkaptárakat, de valószínűleg nem fog ellenségünk messzebbről Toldi Miklóst játszani betonkockákkal és jármű vagy épület ablakokkal.
    Megvan a kültségkeret is: max nettó 300k magyar számlával, vagy bruttó 300k kínából (200-ról alkudtam fel inflációra hivatkozva, stb).
    Nem tudom, hogy 4-6 közepes, vagy 6-8 kisebb látószügű kamera lenne-e jobb (gyanítom a több kamera, mert egyébként feleslegesen nagy lenne a vertikális látószög és éjjel kicsi a hasznos felbontás az értékes területről még 8MP szenzorral is a zaj miatt).

    Ilyen áron szerintem csak az aliexpress "noname" kínai 8MP kamera, DIY IR LED panelek (ebből talán elég lesz kevesebb oda, ahol közelebb van a telekhatár) és használtpiacos mini-PC vagy gagyi aliexpress "noname" NVR fog beférni a keretbe (kell még ugye kábel, csatlakozók, kitudjamégmi apróságok).
    Aliról van esetleg valakinek 8MP-es PoE-s ajánlása? (Beépített IR mindegy, lesz pár külön IR panel.) Bár itthonról is mutathattok, ha nettóban annyi, mint bruttóban kínából (a szállítási idő miatt jobb lenne).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák