Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tDr1v3r

    veterán

    'Estét!

    Kezdő ektomorf testalkatú legényféleségnek (19 10 nap és 20 éves :P , 55 kg) milyen tömegnövelőt ajánlotok? Ezt nézegettem, kb. ennyit is szánnék rá (húzódzkodót is akarok pluszba sajnos), érdemes lenne beleugrani?

    Étrendeket már régebben néztem, csirkecsöcs az alap lesz külfönféle módokon elkészítve (édes-savanyú mártással, gyros, etc), plusz tojás és banán is, meg ami még kell de ezeknek még utánanézek.

    [ Szerkesztve ]

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz kolosanyi #40226 üzenetére

    Azt is veszek, ezért kisebbre kell szabnom a tömegnövelőre szánt büdzsét...

    A sok kajálást tudom, az meg is lesz szerintem (már csak kismalaccá kell változnom :D ).

    [ Szerkesztve ]

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz kolosanyi #40232 üzenetére

    Egyelőre saját, aztán meg fene tudja.

    (#40230) barisj: Köszi, rakom is könyvjelzőbe a hsz-ed. :R

    (#40231) gooool: Neked is köszi. Akkor inkább csak hardvereket rendelek, kiegészítőket most nem, majd később.

    Multivitaminból mi az ajánlott? Én Actival Extrát szedek napi szinten, vagy ezt érdemes lenne leváltani valami másra?

    [ Szerkesztve ]

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz mocsanisi #40321 üzenetére

    Ugyanez itt is... de azért lehetőségekez mérten próbálom mellőzni majd a rókát. :D

    (#40325) rmartin94: Régebben azt olvastam hogy az ektomorfságot úgy lehet megnézni hogy a csik csuklódat átfogod a hüvelyk és mutatóujjaddal, és ha azok összeérnek (vagy csak pár mm távolság van köztük) akkor ekto vagy. És ez a testrészed ugyanolyan marad gyúrás mellett is.

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz BÁ Nutrition #40358 üzenetére

    :C

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz BÁ Nutrition #40444 üzenetére

    Ez már be tudná szorítani... ;] :DDD

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    Sziasztok!

    Pár éve már jártam itt egyszer, de az akkor betervezett dolgok szépen lassan elhaltak, így most újra próbálkoznék ezzel a gyurma dologgal.

    21 éves vagyok, pöcsös, 51 kg és 170 centi körüli a magasságom. Szóval ectomorph testalkat, az igazi klasszikus akinek kilógnak a bordái és vékony a keze.

    Régi válaszaitokból okulva elsőkörben nem lesz tápkieg, de az étrendemet fel kívánom turbózni hogy mehessen a bulking. Sajnos nem vagyok hozzászokva a sok - tényleg sok - evéshez, válogatós is vagyok, nem tudom mit mikor egyek ami nem is feltétlen laktató de be is fér a meglehetősen szar munkabeosztásomba. (4 műszak, egymást váltogatja a délelőtt-délután-éjszaka, van amikor 1 napnyi pihenő után. SMT operátor vagyok, tehát nem túlzottan megterhelő a rohangálást és idegbajt kivéve, illetve van műszakonként kb. 30 percnyi szabadon beosztható pihenőidőm.)

    Pénzügyileg nem vagyok elverve, igaz hogy a keresetem nagy része megmarad de most változtak a prioritások és másra gyűjtök. De ésszerű keretek közt képes vagyok akár nagyobb összegeket is belefektetni a hízásba.

    Nem olvastam a sárga kapszulás könyvet, fingom sincs a CH-ról meg társairól de valami ilyesmire gondoltam én délelőttre:

    1. - Otthon 4:30 - gabonapehely/müzli (ez must, nem tudok szilárdat reggelizni hányás nélkül) |
    2. - Melóhelyen 8:30 körül - csirkemell rizzsel, valami változatossággal (minden nap máshogy, mondjuk egyszer édessavanyú mártással, máskor valami fűszerkeverkében kisütve etc, rizs is barna egyik nap, másikon meg sima fehér mondjuk) |
    3. - Melóhelyen 11:30 - sima, "megszokott" 2 zsömle + felvágott + paprika kombó
    4. - Otthon 14:30, ebéd - mittomén, sima főzt, valamivel megspékelve amire várok ötleteket
    5. - Otthon 16:00, uzsonna - ez placeholder, nem tudok ide semmit a szokásos szendvicses történeten kívül amiben biztos vagyok hogy nem bulk-kompatibilis
    6. - Otthon valamikor köztes időben nass: tejberízs, túró, banán vagy valami sütemény
    6. - Otthon 19:00, vacsora - megint csak passzolom, uzsonna meg vacsora általában ugyanaz nálam.
    7. - Otthon 21:00 körül nass féleség - gyümölcs (banán, lassacskán eper és zöldalma, szilva), esetleg piritós vagy valami hizlalós cucc. Talán ide férne be valamilyen tömegnövelő, ha most bevállalnék egyet.

    A cél 60-65 kiló lenne, mondjuk 1-2 hónapon belül. No de fingom sincs hogy ez az egész helyes lenne-e. Lehet az, de inkább a véleményetek érdekelne, illetve szerintetek elsőkörben milyen mennyiségeket kéne becéloznom a munkahelyi étkezéseknél? Nyilván magamtól függ, de pl. ti mivel és mennyivel szoktattátok magatokat hozzá a sok evéshez? Esetleg edzzek mellette, vagy csak pl. futni járjak el? Félek kicsit hogy a zsír nem a kezeimre és vékonyabb végtagjaimra hanem a hasamra menne rám, amit nem akarok ugye.

    Arra gondoltam még hogy napi szinten követném az étkezéseimet Lifesum-al. Ez számít kalóriát is. Erre vélemények, ér valamit?

    Egyelőre saját súlyos edzés lesz majd, mert bár van két konditerem is a környéken de hogy is mondjam... idióta seggparasztok is járnak oda, őket meg inkább kerülöm. Trainer meg nincs amúgy se (miért is lenne...). Jogsi és kocsivásárlás után viszont tervezek Siófokra feljárni normális terembe, trainerhez de addig marad ez a fegyencedzésnek csúfolt calisthenics otthoni keretek közt. Meg a futás.

    Tippek, tanácsok, miegymás?

    [ Szerkesztve ]

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz Tenken #75806 üzenetére

    Lett volna harmadik is. :D Sorry, besüvesztettem oda csak fél órán át nem nyúltam a géphez és átolvasás nélkül kiküldtem.

    Az a baj hogy tényleg nehezen jönnek fel a kilók. Karácsonykor is alig jött fel 1-2 kiló, pedig akkor tényleg sokat ettem...

    Nagyon szarul alszok, örülök ha a napi 5-6 órám megvan. Edzeni meg hát... nem tudom. Addig nem akarom elkezdeni amíg nincs meg a 60-65 kiló. Esetleg ilyen bemelegítés szintűre gondoltam addig hogy a kilók normálisan elterüljenek rajtam, fekvőtámaszra, húzódzkodásra meg futásra. Azzal még be is járatnám az izmaimat addigra.

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz bigmasterg #75808 üzenetére

    Régebben nem ajánlottátok hogy a mostani kilómmal elkezdjek edzeni. Őszintén szólva az a félelmem, hogy ha csak izom menne rá a csontos izé alkatomra akkor buzisan néznék ki... azért akartam 60-65 kilóval indulni hogy az addig felgyülemlett zsírt és az edzés mellett bevitt plusz kalóriát alakítsam át zsírrá, hátha az robosztusabban tud kinézni. De akkor hízás mellette is edzegetek majd, köszi.

    (#75809) -Mike-: Kikerülhető ha kell, nem ragaszkodok hozzá, de az "enni kell mindent ami kartávolságban van, mindent" elv alapján akartam hogy ez benne legyen. De akkor anélkül indulok neki.

    Ezen a napi 4x-i fő étkezéses dolgon gondolkozva lehet tényleg elég lenne délelőttre csak a csirkemell + rizs, nem kéne más. Éhség nem hajt, 14:30-ig ki tudom bírni simán több evés nélkül.

    (#75811) Eagl3: Meglehet. :D Most próbálom komolyan venni, vettem már tárolót is a kajákhoz, most ott tartok hogy ki kéne dolgozni hogy mit vigyek kezdésnek. Holnap délután megyek boltba, veszek is majd húst meg rakás más dolgot. Csak először az alap étrend legyen meg, hogy valami alapján vásárolhassak...

    Az a baj a súlyzós edzéssel hogy tényleg suttyók járnak a helyi konditermekbe, azok miatt nem akarok lemenni. Tudom hogy a fegyencizé sokat nem ér, de legalább az izmaimat bejáratnám vele vagy nemtom... keveset mozgok, leginkább csak futni járok el meg bringázni, szellemileg is kevésnek érzem magamat a helyi kondis bohócokhoz meg fizikailag is. Ha sikerül kicsit rendbe hozni magamat akkor lejárnék valszeg, max. haverokkal (csak egyik se akar gyúrni).

    (#75813) -Mike: Nem is számítok rá hogy gyorsan meglegyek. Őszre már szeretnék látható eredményt (formásabb csöcs, vastagabb kar, ilyenek) de nem várom a csodát egyből.

    [ Szerkesztve ]

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz Zola007 #75819 üzenetére

    Ideje előkapnom a kalóriaszámlálót, úgy érzem...

    Kábé ezt is akarom, mármint az áltsulis tornagyakorlat szintet. Csak nyilván kicsit többet csinálni... tényleg kell a bejáratás az izmaimnak, főleg a kezemen. Súlyzókat is beterveztem, ha megyek legközelebb Siófokra biztos veszek. Sima fitness vagy fekvepadokról mi a vélemény?

    Btw köszi a válaszokat srácok. :R

    (#75828) HussarF: Nyilván nem rátok értettem hanem azokra a páwa meg mittomén emberkékre akik a kockahasukkal meg kis bicepszükkel pózolnak, miközben olyan vékonyak mint én. Egyszerűen nem látom bennük az ideált, ellenben egy "pufibb", nagyobb izomzatú emberben igen.

    (#75831) Dani82: Laikus vagyok, de mi a lófaszért akar egy normális ember szteroidozni? Az a plusz szerintem csak sportszinten értelmes, átlag Jánosoknak nem értem hogy miért akarják így kihozni magukból a maximumot. Semmi értelme egyszerűen, nem vonz több pinát szvsz. Meg mondjuk én tükörbe se tudnék nézni, de ezt már egyéne válogatja...

    [ Szerkesztve ]

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz doboka98 #75943 üzenetére

    Edzés után proteint, előtte passz.

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Új hozzászólás Aktív témák