Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cancer

    senior tag

    válasz B.Maryka #126 üzenetére

    Ha beleférne a keretbe, akkor a Canon HF M36-ot vedd egyértelműen. Csak ez 150e fölött van. (8GB belső memóriával) Vs az R18-at.
    Izlések és pofonok, de nekem sosem tetszettek azok a kamerák amik egyből DVD-re rögzítenek.

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz B.Maryka #130 üzenetére

    Ha be tudsz menni egy extrémdigitális boltba, akkor nézdd meg a Canon HFR16-ot vs 17-et. 118e-ért adják és akár 10 hónapos ingyenhitelre is elhozhatod! Akkor nem kell azonnal kiadni minden pénzedet és jobban tudod tervezni a cash-flow-t. (Több kiegészítő beleférhet)

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    válasz nova001 #129 üzenetére

    Amit linkeltél kamera jónak tűnik, szolgáltatások szempontjából. Nekem Canon HG10-em volt és bizony sokat jelentett volna, ha már 35 mm-es a nagylátószög a 41 helyett.

    A merevlemez és sd káryta között használatban nem fogsz különbséget tapasztalni. Illetve annyit, hogy a hdd felvétel közben "morog", de ezt csak csöndes helyen a kamerához közel hajolva hallod, a felvételbe nem zavar. Másrészről a javítása a hdd-nek macerás, míg sd kártyából max veszel egy másikat. Ehhez kapcsolódik még, hogy 60 GB-os vinyónál hajlamos az ember, hogy ritkábban mencsen az ember, mert nem mindegy, hogy lopás/megrongálódás(adatvesztés) esetén mennyi anyagot veszít az ember. Rosszabb olyan felvételeket is bukni, amit mondjuk 1 hete vettél fel, scak "lusta" voltál menteni a tárhely miatt, mintha csak az elmúlt nap eseményei vesznek el. Bár a veszteség mindkét esetben húsbavágó lesz.. :( Persze nem ebből indul ki az ember én ezt tapasztaltam... :(((
    Jah és arra figyelj, hogy ennél csak 25x-ös optikai zoom van, a 25-35x közötti az digitális! És minden zoom, ami nem optikai általában adatvesztéssel/minőségromlással jár.

    A fentieket figyelembe véve szerintem jó kamera, de én nem ajánlok neked, mert Canon fan vagyok. Így ugyanebben a kategóriában a Canon HG20-at ajánlanám, de az 15e-rel drágább.

    A képminőséget pedig youtube-on ellenőrizheted. :)

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

  • Cancer

    senior tag

    Én is azt vallottam, hogy fényképezőgépet fényképezni, kamerát videózni... smost van egy 550D-m és nagyon bejön a HDSLR! Még kitobikkal is kis gyakorlással fel lehet venni a versenyt szerintem bármelyik camcorderrel. (Hozzá teszem eddig az egyetlen sportesemény foci volt, amit videóztam) Ráadásul nekem a HG10-ből hiányzott a gyűrűs MF. (Nah, most megkaptam...lényegében csak az van...) :)

    Egy kérdésem viszont lenne a hozzáértőkhöz.
    Mivel H.264-es kódolású .mov fileba menti a gép a videókat, ezért azokat QuickTime-mal és egy erőművel lehet akadásmentesen lejátszani Full-HD-ben. (Legalábbis nekem ez a tapasztalatom)
    Kipóbáltam több .mov -> .avi convertert, de eddig kető kivételével nem voltak képesek szinkronban tartani a képet a hanggal... :(
    A Pavtube HD Converter és Aunsoft Video Converter eddig képes volt a FullHD tartalmakat szinkronban konvertálni, bár az 1280x720/50fps-es videót ez utóbbi már szintén asszinkronban hozta...
    A Pavetub-nál viszont az az aggályom, hogy a 35$-os vételár egyetlen telepítésre vonatkozik és plusz dolcsikért lehet elérni, hogy ha elszáll a gép vs akármi miatt újrahúzom a rendszert, akkor megint feltelepíthessem...

    Esetleg tudna valaki valamilyen költséghatékony convertálót, ami szinkronban hozná a friss anyagot?
    Előre is köszönöm! :R

    Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

Új hozzászólás Aktív témák