Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vyndree

    őstag

    válasz elis #5940 üzenetére

    Akinek ilyen komoly gépe van, nem hiszem hogy ekkorát kéne visszalépni minőségben. 80eFt alatt újonnan nem kapsz minőségben ehhez közeli gépet.
    Amennyiben nagyon remeg a kezed próbálj ki egy mini tripodot (ebay-en 1 dollár) vagy használj videó szerkesztőt. Nem hinném, hogy annyira remegne a kezed akár a Vegas, vagy a Pinnacle 14 ne tudná korrigálni.
    Ami ajánlatot kapnál ennyi pénzért kamerára, mind játékszer a mostanidhoz képest, ha nagyobb lesz a kicsi bánni fogod a gyengébb minőséget

  • tibor123

    tag

    válasz elis #5940 üzenetére

    Hello!
    Csatlakoznék az előttem szólóhoz. Ha csak egyszerű, kis házi videókhoz kell a kamera, nem biztos, hogy érdemes kidobnod ennyi pénzt egy kétséges és vitatható kis előrelépésért. De, ha mégis a vásárlás mellett döntenél...
    Szóval... Ezért az árért nagy dologra ne számíts. A Sony ennyiért csak egy pocos kamerát fog adni, minimális képességekkel. Szerintem felejtős. Ráadásul ezen a szinten a képstabilizátorjuk elég gyenge. Tapasztalatból mondom. Hobby szinten szoktam barátoknak lakodalmakat, ballagásokat, stb. kamerázni. Egy Pana hc-v500 és egy Sony hdr cx 190 kamerát használtam. A Sonyt cseréltem most le egy hc-v720-ra. Egy picit mindenben jobb volt a hc-v500. De egy dologban borzasztóan verte a Sonyt... Igen, a képstabilizátor. Ég és föld köztük a külömbség. Mivel ennyi pénzért szűken meg tudsz venni egy hc-v500-at, én ezt ajánlanám (ha mindenképp venni akarsz). A Canont is nagyon dícsérik, de én nem ismerem. A hc-v500-ról írnék néhány dolgot, mivel ezt ismerem.
    Pozitívum:
    -Kimagaslóan jó képstabilizátor
    -Szabad térben, nappal ragyogóan tiszta, tűéles felvétel
    -1080p/50 felvételt is tud készíteni.
    -Full Hd felvétel akár 5mb/s bitrátánál is kiváló képminőség mellett.
    -Nagyon jó zoom, nagyon jó kép 50x zoomnál is.
    Negativum:
    -A fotózás nagyon gyerekcipőben jár.
    -Sötétben hamar összeakad a lába, de a többinek is, amelyiknek ekkora érzékelője van.
    -Nem új model, nincs wifi.

  • Vyndree

    őstag

    válasz elis #5947 üzenetére

    Esetleg nézz utána a Sony HDR-CX115-nek, ha valaki ilyesmit keres mindig ezt ajánlják, árához képest nagyon szép képeket készít még egy kezdő kezében is. Egy jó programmal meg némi szerkesztési tapasztalattal nagyon szépeket lehet vele alkotni.

  • tibor123

    tag

    válasz elis #5948 üzenetére

    Hello!
    Valóban nem új model, de a Sony cx115 még régebbi, talán már boltban nem is lehet kapni. Számomra 2 dolog a legfontosabb egy videókamerában. Az egyik a képstabilizátor, a másik az érzékelő mérete és a száma. Minél nagyobb, vagy minél több az érzékelő egy videókamerában annál szebb videót készíthetsz vele, főleg rossz fényviszonyok között jön ez ki igazán. Persze, ezt csak nagy általánosságban lehet mondani. A zoom, éritőképernyő, wifi, stb. számomra nem annyira fontos.
    A hc-v720-at még nem ismertem ki igazán, ezért nem is merem még ajánlani. Teszteltem a hc-v500-al egyszerre, leírom a tapasztalataimat.
    Mindkét gép külsőre nagyon szép, tetszetős, a720 kicsit robusztusabb. Szabadban nappali fényviszonyok között, a rögzített videók minőségében nem láttam külömbséget. Nagyon tiszta, éles felvétel. (szerintem jobb mint a te gépedé) Ne tévesszenek meg a youtube videók, itt nincs minőség. Ezek az idétlen mp4 videók köszönőviszonyban sincsenek az eredeti m2ts videókkal. Gyenge fényviszonnyok között a 720 jobban teljesít, élesebb, kontrasztosabb a kép. A videólámpa bekapcsolására is nagyobb képjavúlással reagál. Kijön a duplaakkora érzékelő előnye. Mindkét gépnek 50x a kiterjesztett zoomja, az 500 tudja is ezt, nagyon szép a kép, a720 35-40x-nél tudja ugyanazt a képminőséget. Valószínűleg a nagyobb szenzor átka ez, de valamit valamiért. A720-nál több beállítási opció érhető el, 5.1 mikrofon, nagyobb szélzajcsökkentés. Mindjárt írok wifiről is, csak van egy kis dolgom.

  • tibor123

    tag

    válasz elis #5950 üzenetére

    Szóval a wifi...
    A 720-ban van, az 500-ban nincs. (az 520-as modelben is van) Többféle felhasználási lehetőség van. Távirányítóként használhatod az okostelefonodat egy megfelelő kliensprogram telepítése után, akár routeren keresztűl, akár közvetlen kapcsolattal is. Alapfunkciók érhetők el, rec, zoom, lejátszás, fotokészítés és megtekintés. A telón ugyanazt látod, mint amit a kamera lát, némi késéssel. Negatívum: ha közel van a kamera a telóhoz, gerjed. Csökkenteni kell a telefonon a hangerőt. Némi fáziskésés a valóságos és a teló képe között. Távirányított üzemmódban a kamera manuális irányításra nem reagál.
    Dlna funkció. Dlna képes eszköz, tv, telefon, médialejátszó helyi hálózaton látja a kamerát és lejátsza, másolja a kamerán lévő fájlokat.
    Élő közvetítés. Felvett vagy élő anyagot router és net segítségével a világon bárhol elérhető teszi. Hátrány: mindez a minőség jelentős rovására történik.
    Otthonfigyelő. Okostelefonnal távoli pontról is működtethetjük kameránkat, illetve mozgásérzékelőjének köszönhetően a kamera magától is küldhet felvételt a telefonunkra.

  • narumon

    őstag

    válasz elis #5947 üzenetére

    Milyen obi van rajta? Vegyél rá egy IS obit (Nikonnál nem tudom hogy hivják az Image Stabit), és akkor táncsak nem fog remegni.

    https://www.facebook.com/Naruvideo

Új hozzászólás Aktív témák