Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bozoli

    tag

    válasz foxboro #320 üzenetére

    Szia foxboro!
    Nekem ilyen van, és meg vagyok elégedve vele. Itt a pana sd60-at fogják ajánlani. Egy picit drágább, lehet, hogy jobb is, azt nem tudom olyanom nincsen. Tény, hogy a cx115 képstabija lehetne egy kicsi aktívabb, de hozzá lehet szokni. Belső térben fontos lehet, hogy honnan indul az oiptika. cx115 16:9 -ben 37-től. Pana: 16:9 -ben 35,7-től. Nekem van hova hátrálni, nem gond. Kis lakásban lehet gond. De javaslom, hogy be egy multiba, és hasonlítsd össze Te magad. Kinti felvételnél nem hiszem, hogy sok külömbség lehet, inkább a benti képeken megy a vita. Én azzal is elégedett vagyok. Aki a slashcam.com-on alkot véleményt róla, annak nem jó. Valószinű, mire végzel a fórumokkal még bizonytalanabb leszel, mint előtte. Ezzel szerintem sokan így vannak. Én egy analog kamerát váltottam ki vele, és nem egy hi-tech űber valamit. Fontos még, hogy tudod-e,(és akarod-e most) kezelni a keletkezett file-okat. Ha a sz.géped bírja, akkor nincsen gond. Ha nem akkor meg gondold át, hogy fogod-e szerkeszteni most. Pana csak .mts file-okat csinál. Sony tud .mts, és .mpg-t is. Igaz, azt már csak 720* ban. A sony bent fényképező módban felejtős. A kinti képek viszont meglepőek voltak, még zoomnál is. (jó értelembe)
    Hát, sok sikert a döntéshez!

  • bozoli

    tag

    válasz foxboro #323 üzenetére

    Szia!
    A 100 ezer kevés lesz. Miután megveszed a kamerát, plusz egy tizes az SDHC kártya.
    Az ára attól függ, hogy mekkorát veszel. Szerintem minimum 16Giga, de jó, ha több. Legalább class4-es kell! Aztán HDMI kábel, vagy ha neked megfelel, akkor adnak hozzá egy
    sok dugós (5) RCA kupacot minden szín külön megy ezen is átmegy a HD.
    Ha csak számítógépre teszed, ahhoz adnak USB kábelt.
    Jó lenne tudni, hogy mit tud lejátszani a DVD játékosod. Ha tud .mpg kiterjesztésű file-okat, akkor a cx115 esetében vehetsz fel 720*576-ban, igaz ez nem HD, de csak át kell másolni egy DVD lemezre, és már viszi is. Igaz ebben az esetben nincsen menü, és csak sorba játsza le őket, ahogy jönnek. Vagy HD-ben rögziteni, és progival visszabutítani menüs DVD-re.
    A számítógéped szerintem nem lehet gond, nekem sokkal gyengébb van. Nem is tudok mit kezdeni egyelőre a HD felvételeimmel. Most csak gyűjtögetem a gigákat. Ha meg kell belőle, azt asztali DVD íróval át tudom írni. A pc-ém erre képtelen.
    A panával sajnos nem tudom összehasonlítani, de amennyire fikázták a sonyt.....egy teszt alapján hát.....
    Nekem meg más tapasztalatom van. A képstabija lehetne egy kicsit aktívabb, az biztos!
    De a felvételei bőven nem olyan rosszak, se kint, se bent, mint ahogy azt itt írták.
    Egy pár hozzászólással előbb kiderült, hogy a pana sem lehet sokkal jobb beltérben, és még talán drágább is. Ja, és ott nincs opció hogy mpg, vagy mts.
    Bár a te géped, lehet, hogy elbánik az mts-el is. Ezt olyan tudja megmondani, akinek az van. Manualja alapján a géped elég (most olvastam) még az mts-hez is. Tehát ez nem probléma. Akkor javaslom a HD-ban rögzités, és azután szerkesztést. Így már neked nem is fontos az mpg opció. Csak a pénzed szab határt. Ha sokat videózol, akkor előbb-utóbb kellhet egy nagyobb vinyó. Ez is kiadás.

  • bozoli

    tag

    válasz foxboro #325 üzenetére

    A cx115-ben nincsen belső memória.
    A cx116-ban 8 Giga. De vagy 5 ezerrel drágább, és ha valami lesz a kamerával, akkor ugrik az is. Az akksi 1-2 órát bír, attól függ, hogy mennyit zoomolgatsz, meg kapcsolgatod ki-be. Még csak 2-3 hete van meg, azóta nyomorászom ha van időm, de már töltöttem egy párszor. Igazából még nem tapasztaltam ki. Ma -5 fokon vettem fel vagy fél órát egyfolytában. Még bírja. A vinyód egy darabig biztos elég lesz.

  • bozoli

    tag

    válasz foxboro #336 üzenetére

    Szia!
    Igen i-auto-ban használom. Nekem nappalin belül is vannak fényviszony eltérések. Fene sem tudja ezt követni manuálisan. A csíkozódást nem vettem még észre, bár ha valaki fényképez az is én vagyok, tehát akkor a kamera nem megy. Visszanézni a kamerán keresztül nézem, egy HD ready TV-vel. Leszedtem egy pár progit, ami tudna mindenfélét csinálni, de a sz.gépem belehal. Ha újítani akarnám, az cca: 80 papír lenne. Ezt már nem tudom beadni az asszonynak. :N Idén biztos nem. De azt vettem észre, hogy lementenem érdemes a mem. kártyát 1:1-ben. Ha a letöltőjén keresztül szedem le, akkor mts-ből csinál m2ts-t. Ezt visszamásolva már nem játssza le a kamera. Majd szenvedek vele, ha lesz mivel.
    Lassan a második 16 Giga is betelik. A múltkor a Jupitert, meg a négy holdját is lencsevégre kaptam igaz álványon, meg digizoom-on, de akkor is megvolt. Beltérben, ha kevés a fény akkor nekem inkább legyen egy kicsit sötétebb, mint sokkal zajosabb. Üdv.

  • bozoli

    tag

    válasz foxboro #339 üzenetére

    Szia!
    A szélek becsíkozódását okozhatja a lejátszó rossz beállítása.
    Melóhelyen én is VLC-vel néztem egy felvételt, igaz nem sajátot, de ott is becsíkozódott. Azután a kollégám hazavitte, ugyanezt a felvételt, és neki otthon már teljesen jó volt.
    Hogy mivel, és milyen beállításokkal játszotta le azt nem tudom. Valami rémlik a deinterlace-el kapcsolatban. Ennek nézz utána. Mint írtam már, az én gépem ilyen irányú kísérletekre nem alkalmas. Sok sikert, aztán írj mire jutottál.
    Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák