Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibor123

    tag

    válasz Gravity1234 #6071 üzenetére

    Üdvözöllek!
    Szeretnék neked segíteni, tanácsot adni, bár én is inkább a kezdők közzé sorolnám magam, de azért leírom a gondolataimat. Majd eldöntöd, hogy mit kezdessz vele.
    60 FPS- nem tudom, hogy miért ragaszkodsz hozzá. Nálunk, boltban, nem tudom, hogy lehet egyáltalán ilyet kapni. Miért nem jó a 1080p/50 vagy a 1080i/50 rögzítés. 50i felvételt az olcsóbb full hd kamerák is tudják.
    Mélységélesség. 4. full hd kamerámat nyövöm, de nem emlékszem, hogy valamelyiken is lett volna ilyen állítási lehetőség.
    Ugrál a képélesség. Igen, előforul, főleg rossz fényviszonyok közt. Hc-v500 kamerával sokat küszködtem ezzel én is. Hc-v720 kevésbé hozza ezt a problémát. Jó fényviszonyok között egyik kamerámon sem ugrált a képélesség.
    Gyenge fényviszonyok. Igen, az örök probléma… Itt a legjobb tanács, hogy nagyobb érzékelőjű kamerát kell venni, de ha egy kicsit visszaolvasol, a közelmultban már többször is vol erről a problémáról szó.
    Felvétel neonfénynél. Hát itt tényleg csak tippem van. A neonfény nem folyamatos, stroboszkóp hatású, a hálózat frekvenciájának megfelelő számú felvillanást produkál. Talán ez okozhat problémát a video rögzítésekor. Én még ezt a jelenséget soha sem tapasztaltam a kameráimmal.
    Hogy, milyen kamerát vegyél?… Szerintem bármelyiket: Sony, Pana, Canon, de a JVC is, az a kérdés, hogy mennyit szánsz rá. Ha sötétben is jó felvételt akarsz, azért mélyebben bele kell nyúlni a zsebbe.

  • narumon

    őstag

    válasz Gravity1234 #6071 üzenetére

    - jelenleg Olympus OMD Em5-ot hasznalok fotozasra is es videora is. Alapvetoen sok kivetnivalot nem talalok a videoban, nagyon szep, full HD, a sajat objektivvel a zoom remek, a 3 tengelyes kepstabilizator zsenialis, talan ami gond:
    "1) nem tud 60 FPS ben rogziteni, igy utomunkanal, vagasnal lassitas, vagy time remapping nem olyan szep, sima."

    Ajánlott a twixtor nevezetű plugin, ezzel megoldódik a gond.

    "2) Felvetel kozben nem tudok igazan jatszani a melysegelesseggel."

    A mélységélességet a szenzor mérete befolyásolja. Minél nagyobb a szenzor annál kisebb a mélységélesség. (Vagy mit értesz játék alatt? Manuális fokuszra lenne szükséged, de gondolom tud ilyet az EM5)

    "3) Autofokusz miatt sokszor ugral az elesseg"

    Szintén ki kell kapcsolni és manuálisat használni. Ezen semmilyen kamera nem fog segíteni.

    "4) gyenge fenyviszonyoknal gyengebb mar a minoseg (persze ez lehet javithato egy, fenyeros fix obival, de akkor lottek a zoomnak)"

    Ez megint egy olyan kívánság amiben a te fényképeződ a sokkal drágább kameráknál is jobb. Mint említetted a megoldás a nagy fényerejű objektív, esetleg ha cserélni szeretnél akkor a fényerő mértéke is szintén a szenzormérettől függ első sorban. Azaz nézhetsz mondjuk APS-C szenzoros Canont, vagy ha büdzsé engeni akkor Full frame szenzorosat is (pl 5D MarkII-MarkIII)

    "- Mi lenne az a valasztas, amivel a fentiek is mennek gond nelkul?"

    Valami bibi mindig lesz benne, hacsak nem szánsz rá durván 1millió forintnyi valutát.

    https://www.facebook.com/Naruvideo

Új hozzászólás Aktív témák