Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tsyl

    aktív tag

    válasz Ottó58 #5990 üzenetére

    Én anno még Hi8-D8-as kameráimnál (SONY típusúak) szünetmentes tápot használtam olyan helyzetekbe, amikor nem volt lehetőség az akkut tölteni. Egy alsó kategóriás APC-t vettem és ez kb. másfél órát működtette a kamerát, aminek még sokkal nagyobb áramfelvétele volt, mint a mostaniaknak. Aztán én is léptem technikailag a DV-k korszakába és akár Sony, akár Pana terén soha nem volt gondom a pótakkukkal. Sony kamerámnál a feltöltött akkuk 6 óra hátralevő idővel indultak és 3-3,5 órát simán bírtak a forgatások alatt. Szóval eszembe sem jutott a régi tápos megoldás.
    Most, hogy feladtam hivatásszerűen ezt a szakmát és megváltam DV-s technikámtól nem is akartam új kamerába beruházni. Van a "padláson" egy Digital 8 és egy mini DV kamera, amik bármikor jól jöhetnek, ha valamit gépre kell digizni. Ám az emberbe csak benne marad valahol ez a "videósvér" és többek között környezetem nyomására csak megvettem a HD-s kamerát. Persze ami szakmai szemmel nézve tetszett volna az ütötte a milliót. No de nekem már nem volt szempont, hogy netán visszahozza az árát idővel, hiszen csak hobby célra használom...ezért is maradt a kicsi 720-as (így is még plusz költségként erősíteni is kellett a gépen, hiszen a DV-s konfig nem volt elég a HD felvételek vágására) és ezért is jött vissza a régi időkből a "szünetmenteses" kényszermegoldás gondolata, mert tényleg irreálisnak tartom a pótakku beszerzési árát. Így történt, hogy pár hónapos szünetmentes tápon próbáltam ki a kamera működösét ami amúgy kb.8 percig tartja meg a számítógépem a monitorral együtt áramszünet esetén. Ez a kamera meg ugyanennyi idő alatt le is merítette. A teljesítmény különbség azért hatalmas...Ezért sem értem miért. Mindenesetre megpróbálok majd másik fajta tápegységet is kipróbálni és majd elválik.

    [ Szerkesztve ]

    17 éve a PH-n....

  • tibor123

    tag

    válasz Ottó58 #5990 üzenetére

    Sajnos, nekünk Panásoknak kompatibilitás gondjaink vannak az akkuval. Az új 20-as sorozat egyelőre csak és kizárólag a gyári VBT akkuval működik. Utángyártott még nem létezik hozzá. És mindeképpen a nagykapacitású aksin, vagy annak a helyettesítésén kell gondolkozni, mert a normál akku cirka 75 perces valós teljesítménye kevés. Akárhány is van belőle, vannak olyan helyzetek, mikor nem tudsz akkut cserélni. (Elég ciki lenne egy esküvői szertartás közepén cserélni az akkut.) Szóval egyelőre nekünk még nincs megoldás. 35 ezret én sem adok a gyári akkuért. Én továbbra is úgy gondolom, hogy megoldás lehet a külső akku. Több usb töltővel is próbáltam, sőt a kamerán lévő akkut is fetöltöttem idegen usb forrással. Igaz, felvételt nem készítettem.

Új hozzászólás Aktív témák